Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Летни гуми - кои според вас са най-добрите

Barum
4
1%
BF Goodrich
2
1%
Bridgestone
15
5%
Continental
75
24%
Debica
2
1%
Dunlop
17
5%
Falken
1
0%
Firestone
4
1%
Fulda
4
1%
Gislaved
1
0%
Good Year
23
7%
Hankook
19
6%
Kleber
3
1%
Kumho
4
1%
Michelin
60
19%
Nexen
11
3%
Nokian
7
2%
Pirelli
6
2%
Sava
2
1%
Semperit
1
0%
Toyo
5
2%
Uniroyal
27
9%
Vredestein
8
3%
Yokohama
1
0%
Други
13
4%
 
Общо гласове: 315
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Vlad777 » Чет 25 мар 2010 19:05






Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот nero » Чет 25 мар 2010 21:54


Един написа:Nokian са добри за зимни, за летни не съм чувал върхови отзиви.


днес обух колата отпред с nokian i3. два броя за 164 лв. тези дни ще споделя и малко впечатления.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Един » Чет 25 мар 2010 22:12


Абе има ли някакво поскъпване на гумите или на мен така ми се струва? Може би офертите в Интернет са понадути, но миналата година бях останал с по-друго впечатление за цените.


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот BastunSelski » Чет 25 мар 2010 22:57


Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот tisho_psg » Пет 26 мар 2010 15:00


BastunSelski написа:Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.

дианата дава цени и по телефона
http://www.diana-ltd.com/Contacts.html


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 26 мар 2010 17:29


Предложете 175/70/13


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот веселин » Пет 26 мар 2010 18:52


Re5Pec7 написа:Предложете 175/70/13


Maloya Crono 470t :да:


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Един » Пет 26 мар 2010 20:20


tisho_psg написа:
BastunSelski написа:Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.

дианата дава цени и по телефона
http://www.diana-ltd.com/Contacts.html


В тоя бранш (както и при хотелиерите) по телефона ще чуеш значително по-висока цена. Тъй че най-добре на място се прави сделка.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот tisho_psg » Пет 26 мар 2010 20:56


Един написа:
tisho_psg написа:
BastunSelski написа:Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.

дианата дава цени и по телефона
http://www.diana-ltd.com/Contacts.html


В тоя бранш (както и при хотелиерите) по телефона ще чуеш значително по-висока цена. Тъй че най-добре на място се прави сделка.

Ако си господин никои и нямаш приятел които ползва отстъпка,вярвай ми-за две гумета или 4-ри и на място ще ти обяват цена,каквато и по телефона.Особено Диана.


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Един » Пет 26 мар 2010 21:31


tisho_psg написа:
Един написа:
tisho_psg написа:
BastunSelski написа:Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.

дианата дава цени и по телефона
http://www.diana-ltd.com/Contacts.html


В тоя бранш (както и при хотелиерите) по телефона ще чуеш значително по-висока цена. Тъй че най-добре на място се прави сделка.

Ако си господин никои и нямаш приятел които ползва отстъпка,вярвай ми-за две гумета или 4-ри и на място ще ти обяват цена,каквато и по телефона.Особено Диана.


По-добре ти да ми вярваш - без да познаваш когото и да било ще получиш по-ниска цена като отидеш на място (и съответно не кажеш веднага "ОК"). Винаги се оферират по-високи цени и се стига до пазарлък, ако клиентът се колебае. Не помня съвсем точно стойностите, но миналата година имах пресен пример - предлагам ми цена от около 84лв/гума. Отивам на другия ден да проверя пак - продавачът явно не беше запомнил какво ми е казвал и ми каза 97. След 1-2 дни отидох съмнявайки се, че не съм чул добре първия път - пробва да ми пробута висока цена и след като му припомних старата набързо смъкна. По телефона казват високи цени от една страна за да те пробват дали ще клъвнеш, а от друга да не ги проучва конкуренцията докъде им спадат цените. С хотелите е подобна работата - миналото лято бях в един като цената беше 75лв. На другия ден чух как обясняват на някакъв желаещ "да резервира", че цената е 100лв. Гледах после и в интернет и наистина беше обявена 100лв, а на място е 75 и по-ниско ако стоиш повече. Тъй че който се мисли за играч и прави сделки по телефона си плаща за класата.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот tisho_psg » Пет 26 мар 2010 21:53


Един написа:
tisho_psg написа:
Един написа:
tisho_psg написа:
BastunSelski написа:Може ли някой като ходи до Дианата да постне цени за 175/70/13 летни.

дианата дава цени и по телефона
http://www.diana-ltd.com/Contacts.html


В тоя бранш (както и при хотелиерите) по телефона ще чуеш значително по-висока цена. Тъй че най-добре на място се прави сделка.

Ако си господин никои и нямаш приятел които ползва отстъпка,вярвай ми-за две гумета или 4-ри и на място ще ти обяват цена,каквато и по телефона.Особено Диана.


По-добре ти да ми вярваш - без да познаваш когото и да било ще получиш по-ниска цена като отидеш на място (и съответно не кажеш веднага "ОК"). Винаги се оферират по-високи цени и се стига до пазарлък, ако клиентът се колебае. Не помня съвсем точно стойностите, но миналата година имах пресен пример - предлагам ми цена от около 84лв/гума. Отивам на другия ден да проверя пак - продавачът явно не беше запомнил какво ми е казвал и ми каза 97. След 1-2 дни отидох съмнявайки се, че не съм чул добре първия път - пробва да ми пробута висока цена и след като му припомних старата набързо смъкна. По телефона казват високи цени от една страна за да те пробват дали ще клъвнеш, а от друга да не ги проучва конкуренцията докъде им спадат цените. С хотелите е подобна работата - миналото лято бях в един като цената беше 75лв. На другия ден чух как обясняват на някакъв желаещ "да резервира", че цената е 100лв. Гледах после и в интернет и наистина беше обявена 100лв, а на място е 75 и по-ниско ако стоиш повече. Тъй че който се мисли за играч и прави сделки по телефона си плаща за класата.

:063: това може да е само при някой гумаджия дето продава по 6-7 гуми на година.Няма такава плаваща цена...може да е и според настроението на продавача? Всяка голяма и уважаваща себе си фирма продаваща гуми внася гуми закупени от производителя и си има ценова листа с някакъв процент печалба.Разбира се прави различни отстъпки според това кой колко гуми ще купи сега и ще купува за в бъдеще.
И всеки се бори за повече клиенти,за това е важно цената да не е по-виска от тази на конкурентите.У нас Диана дава най-добри стартови цени защото са най-голямите-продават и купуват най-много гуми и съответно получават най-голяма отстъпка от производителите.Търсих есента зимни гуми и сега летни-навсякъде си имат цени и въпроса е ще успееш ли и колко % отстъпка да си намериш.Никой не ме е помнил колко пъти съм ходил и каква цена са ми давали миналия път-принтират ценовата листа и дават...
Някой обявяват висока цена с уговорката,че ако вземеш ще има отстъпка.Това винаги ми е било смешно и го правят най-вече хора който не се занимават основно с продажба на гуми а като допълнително занимание.На тях и с отстъпката цената винаги е по-висока...


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Един » Пет 26 мар 2010 23:51


tisho_psg написа:това може да е само при някой гумаджия дето продава по 6-7 гуми на година.Няма такава плаваща цена...може да е и според настроението на продавача? Всяка голяма и уважаваща себе си фирма продаваща гуми внася гуми закупени от производителя и си има ценова листа с някакъв процент печалба.
...
Някой обявяват висока цена с уговорката,че ако вземеш ще има отстъпка.Това винаги ми е било смешно и го правят най-вече хора който не се занимават основно с продажба на гуми а като допълнително занимание.На тях и с отстъпката цената винаги е по-висока...


Съжалявам, но в случая си сериозно неосведомен и си разсъждаваш "по пътя на логиката". Първо става въпрос специално за търговия на гуми, а не изобщо за пазарлъци в магазините. Второ - моето твърдение не е резултат от наблюдение отстрани, а имам малко по-близък досег и то не с някой който продава 6-7 гуми на година. Браншът е специфичен, надценките варират много сериозно и съответно се печели по разнообразни начини. Има десетки случаи, в който може да намериш едни и същи гуми примерно на цени 80лв на едно място и 101лв на друго място. Ако питаш за намаление втория може да получиш отговор от типа, че го притискаш съвсем без печалба да работи... При положение, че на едро се продават примерно за 65лв.


Потребителски аватар
tisho_psg
Мнения: 1334
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 19:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот tisho_psg » Съб 27 мар 2010 12:22


Един написа:
tisho_psg написа:това може да е само при някой гумаджия дето продава по 6-7 гуми на година.Няма такава плаваща цена...може да е и според настроението на продавача? Всяка голяма и уважаваща себе си фирма продаваща гуми внася гуми закупени от производителя и си има ценова листа с някакъв процент печалба.
...
Някой обявяват висока цена с уговорката,че ако вземеш ще има отстъпка.Това винаги ми е било смешно и го правят най-вече хора който не се занимават основно с продажба на гуми а като допълнително занимание.На тях и с отстъпката цената винаги е по-висока...


Съжалявам, но в случая си сериозно неосведомен и си разсъждаваш "по пътя на логиката". Първо става въпрос специално за търговия на гуми, а не изобщо за пазарлъци в магазините. Второ - моето твърдение не е резултат от наблюдение отстрани, а имам малко по-близък досег и то не с някой който продава 6-7 гуми на година. Браншът е специфичен, надценките варират много сериозно и съответно се печели по разнообразни начини. Има десетки случаи, в който може да намериш едни и същи гуми примерно на цени 80лв на едно място и 101лв на друго място. Ако питаш за намаление втория може да получиш отговор от типа, че го притискаш съвсем без печалба да работи... При положение, че на едро се продават примерно за 65лв.

Колега,много забихме темата в дребнави и глупави спорове. Освен това сам си противоречиш. Първо пишеш как си се пазарил в магазина за гуми и всеки ден са ти давали различна цена,после пък ставало въпрос за търговия с гуми а не за пазарлъци... :screwy
Аз ти казвам как стоят нещата при големите вносители и търговци на гуми-Диана,гуми център Европа,Ауто груп....От кой фирми са твойте наблюдения не знам,ще се радвам да кажеш.И като си такъв разбирач и въртиш пазарлъци и имаш по-близък досег кажи ми на каква цена ще уредиш да купиш 195/50/15 BF Goodrich G-force profiler и аз ще ти кажа после с моето наблюдение от страни какви са цените там и с максималната отстъпка за какви пари може да се вземе тази гума.Или други марки среден и висок клас от този размер.


Потребителски аватар
BastunSelski
Мнения: 600
Регистриран на: Вто 20 мар 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сеат Ибиза 1.4 АЕХ у Софето
Контакти:

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот BastunSelski » Съб 27 мар 2010 12:56


:):) Исках просто някой колега да вземе ценова листа. А по телефона я ми кажат 5 цени ,я не.Ама на вълка врата му е дебел...
А и никой от Дианата нема да прави отстъпка ,освен ако не купувам над 20-30 парчета. Те си имат ценова листа и си бачкат по нея,а и кой ще направи отстъпката? Този от касата,от поръчката? Единствената народна отстъпка е срещу Мтел картата,там 5% ли...


Потребителски аватар
Един
Мнения: 791
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ВТ

Re: Летни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Един » Съб 27 мар 2010 17:09


tisho_psg написа:Аз ти казвам как стоят нещата при големите вносители и търговци на гуми-Диана,гуми център Европа,Ауто груп....От кой фирми са твойте наблюдения не знам,ще се радвам да кажеш.И като си такъв разбирач и въртиш пазарлъци и имаш по-близък досег кажи ми на каква цена ще уредиш да купиш 195/50/15 BF Goodrich G-force profiler и аз ще ти кажа после с моето наблюдение от страни какви са цените там и с максималната отстъпка за какви пари може да се вземе тази гума.Или други марки среден и висок клас от този размер.


Точно за Диана нямам представа - възможно е да не правят отстъпки. Но случая, за който дадох пример с разликата в цените беше в обект на вносител на гуми, а не на някакъв дребен търговец. Няма да казвам коя е фирмата да няма засегнати после. За споменатия размер не мога да ти помогна, защото съм се отдалечил от тоя бранш. Като не вярваш на това, което ти казвам направи си експеримент и ще се убедиш. Обиколи 5-6 обекта, в които продават твоя размер и марка (и да го имат в наличност), сравни цените, прояви готовност да ги купуваш и накрая кажи, че си тръгваш и ще потърсиш на друго място. После ми кажи, че никъде не са ти предлагали намаление. Нямам за цел да изпадам в спорове и доказателства - идеята беше, че по телефона може да получиш някаква ориентировъчна цена, но е по-добре да се разправяш на място. За отстъпки по 5-10лв на гума, ако обиколиш половината град може да ги дадеш за гориво тъй че пак зависи какво и къде ще се купува.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 233 госта