Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 13:24


Здравейте, от скоро съм притежател на Seat Alhambra 1.8T 2006 год. Преди да пусна тази тема тука доста търсих във форума но за съжаление не успях да открия нужната за мен информация. Извинявам се ако темата не е на точното място.
Проблема: Миналия ден ми изгоря една от крушките на късите светлини. След като смених изгорялата крушка ми направи впечатление, че при позиция 0 (Изключено) на ключа за включване на светлините, остават светнати в комбинация габарити + къси светлини. През това време мотора на колата работи. Когато изгася мотора всичко изгасва. И обратно когато го запаля пак при позиция 0 (Изключено) на ключа за включване на светлините, светват габаритите + късите светлини, без да съм превключил ръчно на този режим.
Въпроса ми е?. Този модел на колата има ли фабрична опция за автоматично стартиране на светлините. Може ли тя да се изключи и ако няма такава то тогава къде би бил проблема.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4262
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот tdi fen » Съб 04 май 2024 14:10


Явно има допълнителен модул за дневни светлини


VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 14:24


По какъв начин мога да разбера това и може ли да се види това на диагностика. И друго което ме интересува повече ако има такъв модул то той фабричен ли е за модела или е слаган допълнително. Благодаря.


batjoro
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот batjoro » Съб 04 май 2024 17:09


На Шкода Октавия 2 от 2005г ходих в Еуратек да ми активират дневни светлини. Направиха го без доп. модул. Поведението на фаровете е точно както го описваш. При положение, че марките са братски и годините близки, може би и при теб е без модул.


VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 17:21


Демек да разбирам че това е заложено фабрично като опция в софтуера на колата и чрез диагностика се активира и деактивира. Така ли?
Защото ако е така то тогава част позициите на ключа за управление на фаровете се обезсмисля. И друго ако не е така то проблема води към ключа.


batjoro
Мнения: 100
Регистриран на: Вто 14 мар 2006 15:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот batjoro » Съб 04 май 2024 18:04


Ами обезсмисля се само позиция "изключено" - тогава светят късите. Другите позиции са си активни.
Не твърдя, че при теб е така, но е възможно. Все пак колата не е при мен от 2009г.


VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 18:55


Да при мен е точно така. Но точно това не ми харесва тъй като е предпоставка за доста проблеми. Благодаря за мнението Ви въпреки че някак си въпросите си остават.
Надявах се при един толкова елементарен въпрос да има повече активност от страна на общността. Все пак тези коли се карат масово и са на доста години и не би трябвало подобен въпрос да няма точно и конкретно техническо обяснение.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11920
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 04 май 2024 18:59


Това не е предпоставка за проблеми, а по скоро решение на проблем със смяна на копче, което реално е лайт модула на колата и спестяване на глоби от забравяне за пускане на фаровете. Иначе ако е софтуерно, всеки с vag com би могъл да го изключи като опция и продължаваш ръчно да си пускаш късите светлини


VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 19:13


Какво е? "Лайт модул". Може ли малко повече информация.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13439
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот kris11 » Съб 04 май 2024 19:19


К.Одаджийски написа:Това не е предпоставка за проблеми, а по скоро решение на проблем със смяна на копче, което реално е лайт модула на колата и спестяване на глоби от забравяне за пускане на фаровете. Иначе ако е софтуерно, всеки с vag com би могъл да го изключи като опция и продължаваш ръчно да си пускаш късите светлини


"Явно има допълнителен модул за дневни светлини." Kъси/ дълги са през релета в не комфортния модул при предпазителите.


VWG3D
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 24 яну 2011 12:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автоматично включване на фаровете на Seat Alhambra 2006

Мнениеот VWG3D » Съб 04 май 2024 19:33


Продължавам с въпросите за съжаление понеже изникват все нови и нови неща.
1. Какво е? "комфортния модул". Къде се намира и каква роля играе в инсталацията на колата.
2. Кои релета отговарят за работата на светлините. Някакви номера и повече данни за тях.
3. Как се изключва това през VCDC-то. Някакви указания или стъпки които трябва да следвам. Документация или клипове.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], kamaza11 и 52 госта