Правите ли път на бързащите коли?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
forgotforme
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Правите ли път на бързащите коли?

Мнениеот forgotforme » Сря 09 окт 2013 8:22


Здравейте темата е интересна,кога бихте пуснали такъв автомобил без той да присветка или да се движи на ляв мигач.
Просто си карате в лява лента и виждате че нещо бързо се приближава в огледалото. Как реагирате ?




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот Vlad777 » Сря 09 окт 2013 8:27


Веднага се дърпам и му правя път. Дори на междуградско с две ленти и завои, където виждам, че няма къде да изпревари, пускам лекичко газта и се дърпам в дясно с мигач и ги пускам. Това е колегиалност на пътя.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот myrshavija » Сря 09 окт 2013 8:35


Правя път на всички, които карат по-бързо от мен извънградско - не виждам причина нарочно да преча. Градско - ако има свободна лента отдясно, а аз карам в лявата, не виждам причина да сменям лентата.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот agumba » Сря 09 окт 2013 8:46


Мен пък, много ме кефи, когато, на магистралата, ме застигне джип или лъскава лимузина, ама точно в момент, когато аз изпреварвам, и да се принуди, да слезе от 200 на 100 км/ч :mhihi

Като цяло, ме дразни тяхната самонадеяност, сякаш магистралите са им бащиния, и всеки е длъжен да им дава път! Но иначе, винаги отстъпвам на задния, ако видя, че бърза, това си е нещо нормално.

Има обаче, едно нещо, което страшно ме дразни, в градското шофиране,в натоварен трафик. Винаги си оставям повечко дистанция зад предната кола, навик ми е, щото, не му знам акъла, и току-виж набил внезапно кучките, и може да му се кача на гърба, и разбира се, аз ще съм виновния, спор няма! Да, ама някой селски тарикат, като види, че има място пред мен, вземе, че се намуши, и сигурно е страшно доволен от себе си, как е прередил някой заспал мухльо! И често това става с опасност за ПТП, тоест, ако не намаля, неминуемо ще се блъснем! Идва ми, да го настигна, да го извадя от колата му, да му забия един в десятката, и да го заведа в КАТ, където да му сложат книжката на трупчета, за поне 5 години!

Затова, спазвайте максимата, заложена още в Библията - не прави на другите това, което не искаш да направят на теб!


Потребителски аватар
forgotforme
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот forgotforme » Сря 09 окт 2013 8:47


Имали значение цената на колата, градки и извън-градски условия ,както и психологическия момент "тоя пък на за къде се е забърал " ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19715
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот Vlad777 » Сря 09 окт 2013 8:54


agumba написа:Мен пък, много ме кефи, когато, на магистралата, ме застигне джип или лъскава лимузина, ама точно в момент, когато аз изпреварвам, и да се принуди, да слезе от 200 на 100 км/ч :mhihi
agumba написа: Да, ама някой селски тарикат, като види, че има място пред мен, вземе, че се намуши, и сигурно е страшно доволен от себе си, как е прередил някой заспал мухльо! И често това става с опасност за ПТП, тоест, ако не намаля, неминуемо ще се блъснем!

Значи когато ти излизаш пред някой, който е по-бърз и е в лявата лента и го караш да намалява те кефи, а когато някой теб те кара да намаляваш е селски тарикат... Боже, боже... :bishop :bishop
forgotforme написа:Имали значение цената на колата, градки и извън-градски условия ,както и психологическия момент "тоя пък на за къде се е забърал " ?

За мен няма. Пускам всички, които са по-бързи.

Ще добавя и един цитат от закона:
(2) Водач, който изпреварва, е длъжен:
1. по време на изпреварването да осигури достатъчно странично разстояние между своето и изпреварваното пътно превозно средство;
2. когато при изпреварването навлиза в пътна лента, предназначена за насрещното движение, да не създава опасност или пречки за превозните средства, движещи се по нея;
3. да се убеди, че като се движи с безопасна скорост, може да извърши изпреварването за кратко време.
(3) Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването по какъвто и да е друг начин.

Това болднатото означава, че ако изпреварваш си ДЛЪЖЕН да го правиш за кратко време. Какво означава това - ако предният се движи с 95 км/ч, ти трябва да си с такава скорост, че да не стоиш 2 километра в лявата лента да изпреварваш. Един вид не е ОК да изпреварваш със 100, някой, който се движи с 95 ;)


Потребителски аватар
forgotforme
Мнения: 84
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 10:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот forgotforme » Сря 09 окт 2013 9:01


"сякаш магистралите са им бащиния" в крайна сметка магистралата е направена с пари от данъци събрани от нас, такаче си е точно бащиния


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот myrshavija » Сря 09 окт 2013 9:04


forgotforme написа:Имали значение цената на колата, градки и извън-градски условия ,както и психологическия момент "тоя пък на за къде се е забърал " ?
Има значение - в града не си длъжен да караш в най-дясната свободна лента. Избирам тази, с по-малкото неравности. Ако някой бърза и има друга свободна лента - да минава там. Извънградско винаги се прибирам вдясно възможно най-бързо, когато някой ме настига.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот bmwww » Сря 09 окт 2013 9:04


Пускам ги винаги ... макар,че до сега само 1 път ми се е случвала екстремна ситуация ... тая година от Бургас към София съм си закротил на 140 и си карам и идва момент в който требва да изпревара ТИР ... ама в това време ме изпреварват мен и аз намалих до скороста на камиона .... та изпреварвам си аз като преди това се оглеждам и в далечината зад мен нема никой ... изпреварвам и един с СЛС Мерцедес направо щеше да се качи върху мен ... видех го ,че нема как да намали толко бързо и изтръпнах .... добре,че се мушнах бързо бързо пред камиона !

Последна промяна от bmwww на Сря 09 окт 2013 9:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот agumba » Сря 09 окт 2013 9:05


Май, не четеш при какви ситуации, за какво се касае, много си избирателен! В първия случай ме настигат, когато аз изпреварвам, какво да направя, да взема да литна ли? Или да тръгна и аз с 200 км/ч? Или пък, да сложа сонар, и да следя от километри, дали някой такъв комплексар не се е засилил, и то от километри, че чак тогава да тръгна да изпреварвам? Това ли ти е идеята?

А за второто, пожелавам ти, всеки ден да ти се случва, да те видя, каква песен ще пееш! Или, може би, си точно от тия тарикати, които съм описал? Те даже, реагират много по-бурно, ако някой им приложи тоя номер, сигурен съм


Потребителски аватар
bambo80
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 29 окт 2009 11:50
Автомобил: vw golf
Двигател: 1.6 akl 1999
Местоположение: sofia

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот bambo80 » Сря 09 окт 2013 9:06


никога не пускам ,,БЕЗСМЪРТНО,, BMW :11 ако е много бързащ натискам копчето на БЕНЗ и стажа интересно :beat_butt2

:negramotno


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот forski » Сря 09 окт 2013 9:07


Пускам всеки, по-важното, шофирам така че не преча на никой да си кара работата и да бърза колкото и за където си иска!
Въобще не си напрягам мозъка да влизам във филми, кой какво мнимо право има да бърза или да не бърза, да изпреварва или не.Преди се ядосвах на по-наглите шофери които притискаха и присветваха на останалите водачи да им правят път, сега вече не обръщам внимание.Винаги съм шофирал стегнато и с високо темпо, без да се влача като мърда по-пътищата, което не означава че жуля с 200 навсякъде.
Който бърза, прав му път, да си чопи главата както сметне за добре!


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот agumba » Сря 09 окт 2013 9:09


forgotforme написа:"сякаш магистралите са им бащиния" в крайна сметка магистралата е направена с пари от данъци събрани от нас, такаче си е точно бащиния



Бащиния се визира, че магистралите не са на баща им, тоест, частна собственост, че да се съобразяват всички с тях! А иначе да, на всички са, и всички трябва да са равнопоставени!


balkito
Мнения: 102
Регистриран на: Съб 31 авг 2013 12:40
Автомобил: vw golf 3
Двигател: 1.8 1993
Местоположение: Търговище

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот balkito » Сря 09 окт 2013 9:13


винаги давам път на по бъзите аз никога не бързам ... и съм забелязал много колеги който като видят че бързаш даже ти дават мигач ако пътя е чист да ги изпревариш ... така правя даже и аз ;]]


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Правите ли път на БЪРЗАЩИТЕ коли ?

Мнениеот myrshavija » Сря 09 окт 2013 9:19


Понякога ме хваща срам, че съм от Стара Загора. :banghead



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: maniac_55, nikmar и 71 госта