Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ivchoto
Мнения: 341
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 14:24
Автомобил: SUBARU OUTBACK
Двигател: 2000
Местоположение: bg okolo plovdiv

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот ivchoto » Нед 01 дек 2013 19:59


Незнам какви са ти дисковете,но мойте са 20мм а минималната дебелина е 18мм.Ти казваш че стругаря ги пристъргал около 2мм с което ги е направил за смяна. :beer




nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот nanobanano » Нед 01 дек 2013 21:14


Не можах да ги меря днес,но не четете ли бре хора?Написал съм че размерите са "примерни".


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот madmen » Пон 02 дек 2013 10:01


абе аз чета, ама ти дали четеш не е ясно. Ето какво чета аз - Карал си ги тея дискове години(2), тресяло ти е от нещо при спиране, престъргал ти ги е някои, незнаино колко, сложил си накладки, незнаино какви и сега проблема го няма, ама не се знае от какво го няма...
Повечето вентилирани дискове имат живот 1мм на страна, т.е. 2мм общо от дебелината. Не казваш каква е колата, не казваш какви са дисковете и на какви милиметри са останали сега.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=308555
Но искаш отговор на абсолютно излишен въпрос, не не трябва да шлаифаш водно, а трябва да ги изхвърлиш тези дискове.

аз залагам на това че е раздвижил спирачните апарати, затова проблема е решен временно


petar_a
Мнения: 257
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот petar_a » Пон 02 дек 2013 15:22


На въпроса-не,не е необходимо да се минават с водна шкурка !
Но-не трябва да се използват дискове с дебелина под препоръчителната.
В практиката се налага да се престъргват спирачни дискове,дори има специална машина която се захваща вместо спирачния супорт и престъргва на място без да се демонтират дисковете.
След престъргване трябва да се покара поне 300 км,за да се напаснат накладките с диска оптимално.
Впрочем това се налага и при смяна само на накладки,смяна на дискове или смяна и на накладки и дискове.


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот nanobanano » Пон 02 дек 2013 16:37


madmen написа:абе аз чета, ама ти дали четеш не е ясно. Ето какво чета аз - Карал си ги тея дискове години(2), тресяло ти е от нещо при спиране, престъргал ти ги е някои, незнаино колко, сложил си накладки, незнаино какви и сега проблема го няма, ама не се знае от какво го няма...
Повечето вентилирани дискове имат живот 1мм на страна, т.е. 2мм общо от дебелината. Не казваш каква е колата, не казваш какви са дисковете и на какви милиметри са останали сега.
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=308555
Но искаш отговор на абсолютно излишен въпрос, не не трябва да шлаифаш водно, а трябва да ги изхвърлиш тези дискове.

аз залагам на това че е раздвижил спирачните апарати, затова проблема е решен временно


Абе май изобщо не четеш.
nanobanano написа: като смених накладките след като се разработиха направо при тресене щеше да изкърти нещо и реших да ги дам на стругар.

Смених накладките защото бяха почти на минимума и пак тресеше даже като се напаснаха тресеше още повече и след това (200-300 км)реших да престъргам дисковте и спря веднага да тресе.Апаратите се раздвижиха като сменях накладките така че залагаш грешно...Няма смисъл да спорим.Въпроса е решен.


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот Glove » Пон 02 дек 2013 23:58


Не знам кой чете и кой не, но явно има изберателна пропускливост на прочетената информация. Затова ето ти конкретни данни: нов диск не вентилиран за модел 1,6 и 1,8 е 12мм, допустим размер след износване е 10мм, за 1,8 вентилиран диск нов е 20мм, допустим размер на износване е 18мм.
Затова се върни в началото на отговора ми и го прочети пак. Сега вече знаеш и размерите, явно преди това не си ги знаел, затова има толкова безмислени отговори и въпроси.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот vaiper 1 » Съб 07 дек 2013 15:37


И да вметна като ги сложиш виж апарата дали ги прилепва накладките към диска :biggrin


nanobanano
Мнения: 367
Регистриран на: Нед 29 апр 2012 20:30
Автомобил: Vento 1.9TDI Smart 600cc 1999
Двигател: AHU 1997
Местоположение: Asenovgrad,Plovdiv

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот nanobanano » Съб 07 дек 2013 21:34


vaiper 1 написа:И да вметна като ги сложиш виж апарата дали ги прилепва накладките към диска :biggrin

Няма как да не ги прилепва след като накладките са чисто нови,а размера ще им варира.


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Нужно ли е водно шкурене на престърган спирачен диск?

Мнениеот vaiper 1 » Съб 07 дек 2013 21:44


Брах ядове аз :mhihi Смених диска отпред сложих накладката и наполовина я долепя :wink Обезвъздуших и се получи чак тогава :beer



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 185 госта