Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Да
16
18%
Не
74
82%
 
Общо гласове: 90
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Stivi » Вто 17 дек 2013 23:11


Ако ги предлагат на конкурентна цена бих си взел,но една проверка в нета казва че винаги има откъде да се купят същите по-евтино така че както каза един колега от там пазаруват хора които не ползват интернет :wink




Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот qm_parket » Сря 18 дек 2013 9:08


Въпросът е, че често гумите от интернет на края излизат по-скъпо заради доставката. За 4 гуми доставката по еконт е около 50 лв или греша?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Stivi » Сря 18 дек 2013 9:27


Вчера за доставка на 2 гуми до офис на Спиди платих 6лв,повечето онлайн магазини доставят за около 5лв на бройка а естествено има и такива с безплатна доставка !


Потребителски аватар
sartana
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 14:10
Автомобил: Bora TDI
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот sartana » Сря 18 дек 2013 9:42


Аз вече бих купил и от хипермаркет, точно защото както писаха и преди може да си видиш ДОТ-а на място.
Последната ми случка преди месец, купих по интернет 2 гуми от Медина-мед.
При потвърждението по телефона за поръчката попитах за ДОТ-а на гумите. Отговора беше 2412, а пристигналите гуми бяха с 5011.
Не ми е проблема в половин година, защото съм сигурен, че са ги съхранявали както си трябва. Просто се почуствах излъган. Съответно им написах имейл - отговор няма и до сега. :smile
Така, че бих взел гуми от гумаджии или хипермаркет, все тая, стига да ми спечелят моментно доверието.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Stivi » Сря 18 дек 2013 9:54


sartana написа:При потвърждението по телефона за поръчката попитах за ДОТ-а на гумите. Отговора беше 2412, а пристигналите гуми бяха с 5011.


Че какъв е проблема просто казваш на куриера - Не благодаря,тези гуми не са каквито исках,няма да платя! Скоро купувах нещо от сайт където беше обявена безплатна доставка при определена сума,но при завършване на поръчката нямаше къде да избера тази опция,реших че просто така е направен сайта и поръчах. Поръчката обаче дойде с добавена доставка и казах на куриера че няма да я приема,след две минути ми звъннаха от фирмата да питат каква е причината и бяха много учудени че в сайта им не излизала отметка за безплатна доставка,естествено се разбраха с куриерската фирма да не плащам доставката и си взех стоката !


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот samo_pechka » Сря 18 дек 2013 10:00


Някои онлайн магазини няма начислена доп.цена доставка ,при други, при стока над 500лв не плащаш доставка , при повечето се плаща , но не е мн , някъде 3-4 лв на парче е . От хипермаркет гуми не съм вземал , от една страна е заради липсата на избор на гуми , има само определени марки и то често бюджетни решения . Инак френд беше гръмнал гума в кратер, година след като ги купи нови , искаше да си купи само една гума от гумаджийница , онез мрънкат , отиде при други- и те така, не им се продава една , развалял бил чифтовете :screwy отиде в Кауфланд и си купи една Дебика същата като на колата си , естествено никакъв проблем :th_up и я монтира при онез "мрънкяци", ей тъй нарочно, не им стана мн убаво , като им каза ,че си е купил един брой без проблем от Кауфланд :mrgreen


Потребителски аватар
sartana
Мнения: 72
Регистриран на: Пон 25 фев 2013 14:10
Автомобил: Bora TDI
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот sartana » Сря 18 дек 2013 11:27


Stivi написа:Че какъв е проблема просто казваш на куриера - Не благодаря,тези гуми не са каквито исках,няма да платя!

Нямаше никакъв проблем да ги върна, но какъв е смисъла?
След това, да отделям още време да тръся, и да се надявам те да са по-коректни. Просто няма нужда, те гумите са си добри, но впечатлението е лошо. :wink


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот IRRITATING » Сря 18 дек 2013 12:00


Не не си купувам гуми от там Според мен на такива места би трябвало да е забранена продажбата на стоки различни от храни


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Asko VW » Сря 18 дек 2013 12:34


Ако предлагат търсената от мен марка и размер на конкурентна цена бих си купил.
До сега не съм купувал, защото предлагат предимно гуми нисък клас (аз ползвам среден), т.е. няма избор на марки и модели, а и цените им не са най-евтините. В нета се намират и по-добри предложения. Отделно, че ако докопаш отстъпка в големите центрове за гуми, можеш да вземеш по-добра гума на същата или дори по-ниска цена.

П.П. Пролетта поръчах две гуми (за служебното Поло)от известен сайт за гуми, доставката ми беше безплатна, гумите си бяха с точният дот и ми ги доставиха на паркинга пред работата, не съм си губил време да ходя на пред на зад, какво повече да искам, а и цената беше една от най-ниските на пазара за модела и размера.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот radi_nrj » Сря 18 дек 2013 12:35


Откакто излезнаха Online гумаджийниците даже не става от компа за да си купя гуми :mhihi :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Sashko_Trg » Чет 19 дек 2013 19:47


Никакъв шанс няма да си купя такива гуми, най-малкото е че тая DEBICA не става за **й, имам приятел който си купи гуми от там на скоро, но не съм го питал как се държи. Предполагам че като нова ще е е добре, въпроса е след 2 3 сезона колко ще държи.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот dobrin » Чет 19 дек 2013 19:54


Напълно съм на мнението на Владо:
Vlad777 написа:... нито е по-удобно, нито са "по-пресни", нито е по-евтино в хипермаркетите, нито пък има избор.
Общо взето предполагам, че от там си купуват гуми най-вече хора, които нямат достъп до интернет и не знаят как да си потърсят по-добра цена/условия онлайн.


Потребителски аватар
icotoooo
Мнения: 379
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 15:52
Автомобил: VW Golf MKIV GT-TDI
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот icotoooo » Чет 19 дек 2013 20:22


Sashko_Trg написа:Никакъв шанс няма да си купя такива гуми, най-малкото е че тая DEBICA не става за **й, имам приятел който си купи гуми от там на скоро, но не съм го питал как се държи. Предполагам че като нова ще е е добре, въпроса е след 2 3 сезона колко ще държи.



Така като чета май не си карал с такива?Баща ми шест сезона кара с такива и беше повече от доволен (кара предимно градско).Тази зима и аз заложих на тях.Впечталенията са ми,че на мокро се държат не добре,но на малкия сняг,който имаше се държаха повече от добре.

И по темата,не съм си купувал до сега,защото не е имало от моя размер.Но колежката си купи и не виждам с какво са по-различни от останалите.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Bai Sando » Чет 19 дек 2013 20:29


Не купувам от хипермаркетите,защото като се поразровя из интернет и същите гуми ги има за по-малко пари.
От тях купуват хора,които нямат достъп до мрежата или са по възрастни и като видят "промоция"и юруш :wink
Иначе гуми като гуми,аз взех 4 тигърки от Медина мед и макар и евтинки имах възможност да ги пробвам в сняг и се държат съвсем нормално.


Потребителски аватар
everlastt
Мнения: 275
Регистриран на: Пон 03 сеп 2007 10:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот everlastt » Пет 20 дек 2013 6:00


Никога не си купувам храната и гумите/маслото от едно и също място.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 254 госта