Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пет 31 Окт 2014 11:03

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
POST Заглавие: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 13:10 

Местожителство: София
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Здравейте колеги,

преди малко купих по спешност акумулатор "Старлайн" 74Ач от Авто БИМ - Редута (верига магазини за авто части с хубав сайт и добро отношение на служителите).

Цената е хубава, акумулатора е пресен, гаранцията е 3 години - всичко е ок!
Обаче при въпроса дали при тях се замерват тоците за гаранцията, момчето ми каза, че не е необходимо замерване - ако има проблем с акуто им го нося, и ми го заменят директно с нов. Не получих и гаранционна карта с обяснението, че съм вкаран в системата им заедно с топлия печат на съответния акумулатор (взеха ми телефон, мейл, имена ...).
Та да ви питам - нормална ли е такава практика (на мен винаги са ми замервали заряда, или са ме пращали някъде да ми го мерят и да ми заверяват картата за гаранция). А сега имам само едно касово бонче с цената ...
Благодаря предварително! :drunk

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 13:23 

Местожителство: Plovdiv
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Колега, снимай си касовото бонче, че току виж за 3г се заличило и не можеш да видиш какво пише.
Сега по темата: миналата седмица в Метро се загледах по акумулатори и на Монбат видях надпис, че от април 2013г не се изисква заверка от сервиз, явно вече практиката е такава.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 16:02 

Благодаря колега :beer
Майната му на замерването, ама поне една гаранционна карта да бяха дали, че да не пиша теми по форумите :mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 18:37 

Местожителство: shabla
Автомобил: passat
Двигател: avf
Е с тея гаранций все едно сме ж Европа :mhihi Ако и я признаят направо грешка няма да имат!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 19:35 

Местожителство: Царево / Бургас
На акумулаторите, произведени в България, закупени от дистрибутор, гаранцията важи 100%. Без въпроси. Вземат го и го връщат на завода при следващото зареждане. Затова си купувам български. Не, че ми се е налагало да използвам гаранцията, но не съм задавал въпроси по форумите. 4-5 години използване си е напълно достатъчно за цената, на която се предлагат.
За акумулатори, закупени от квартални магазинчета, всичко е в Божите ръце.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Чет 19 Дек 2013 19:38 
Аватар

Местожителство: Sofia
Автомобил: VW Passat-B4
Двигател: 1Z [1.9 TDI - 90 hp] 1996
Принципно акумулаторите си вървят с гаранционна карата, всички които съм купувал винаги са били с такава.
С въпросната фирма съм имал взимане даване и съм със смесени чувства, доста са неориентирани, но за това пък с мен бяха доста коректни. Тази есен за около месец на два пъти ги правих криви, първо два пъти им връщах ляво огледало за Пасата (по тяхна вина - не ми доставяха каквото искам), вторият път стана проблем със спирачни маркучи за Нисан Примера Р10, тук вината беше взаимна, подведен от грешка в големия талон им подадох грешна мощност на двигателя, а те не си направиха труда да проверят по ВИН (носех големият талон) какви точно ми трябват, въпреки това ми приеха грешните и ги замениха с правилните. И в двата случая и гък не казаха, даже се държаха учудващо любезно.
Дано не се налага, но ако се наложи да го сменяш надявам се и при теб да е така, но си пази бележката !

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Пет 20 Дек 2013 11:22 

Аз бележката ще я пазя, ама то на нея само една цена има - не пише даже че акумулатор е купен :screwy
Ще ги видим (то дано не се налага де) колко са сериозни = с впечатление съм, се са добра верига и си държат на клиентите. Благодаря за отговорите, колеги!

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!!!!
:drunk

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие: Re: Странни гаранционни условия за акумулатор ... Публикувано на: Пет 20 Дек 2013 11:44 
Аватар

Местожителство: Sofia
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Бих казал, че това са нормални гаранционни условия. Другите, които повечето приемат за нормални, не са, ама хич. А именно - закарване на колата в оторизиран сервиз, мерене, заверки. Това са само неудобства за клиента. Ще дам пример с акумулатора на Голфа - Бош Силвър Ес 3, купен от Метро. Видях на промоция супер добра цена беше, 100 и няколко лв, подбрах си внимателно един и го взех. Обаче на гаранционната карта пишеше, че за гаранция трябва да отида да ми заверят иначе не важала. Адреса - на Сточна гара. Отидох веднага с акумулатора в багажника. Там ми предложиха срещу 5 лв да монтират, премерят и заверят. Не ми се занимаваше и се съгласих. Монтираха и завериха. Меренето беше с мултицет на работещ двигател. Без включени/изключени консуматори, тихи обороти/ по-високи обороти. И какво премериха и установиха? Че в този момент алтернатора ми е наред. Интересно с какво ги стопля това, че 10 годишна кола има изправен алтернатор в момента на заверката? А след 1 година?

Това беше преди 3 години. Сега без да се замислям бих купил от магазини като цитирания от автора. А който иска да си замерва и да си търси причина да не уважи гаранцията (да не би да се мине) - много здраве от мен.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа