Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Да
16
18%
Не
74
82%
 
Общо гласове: 90
Потребителски аватар
qm_parket
Мнения: 406
Регистриран на: Пет 04 фев 2011 17:42
Автомобил: Nissan Navara 2.5Dci
Двигател: D40
Местоположение: Варна

Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот qm_parket » Вто 17 дек 2013 15:52


Здравейте, колеги!
Едно малко проучване. Понеже взеха да продават зимни гуми във всички хипермаркети, та въпросът ми е купували ли сте си от такива места зимни гуми и доволни ли сте?
Става въпрос за Метро, Кауфланд, Карфур, Лидъл, Практикер, Мусю Бриколаж и т.н.
Доверявали ли сте се на гуми, които се продават там и какво ви е мнението за тях?




DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот DundyTheCroc » Вто 17 дек 2013 15:54


Гуми като гуми, поне можеш да си ги подбереш и да им видиш DOT-а


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот instantaccess » Вто 17 дек 2013 16:03


Не, благодаря.
Все едно да си купя кашкавал от гумаджийница, или от магазин за левче.


Потребителски аватар
Ivcho
Мнения: 1439
Регистриран на: Пет 10 сеп 2004 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Ivcho » Вто 17 дек 2013 16:05


Купих си преди 10 дни Дебика Фриго 195/65/15 два броя, 37 седмица на 2013 година произведени по 89 лв броя от Кауфланд. Изпратиха ме приятели от гуми център в града ни при които тези гуми щяха да ми излезнат с отстъпката 87 лв но трябваше да чакам доставка. Монтирах си ги при тях и готово.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот myrshavija » Вто 17 дек 2013 16:21


Аз съм предоволен от цените и обслужването тук и не виждам причина да дам повече пари в някой хипермаркет http://store.emk-33.com/product/323822/zimni-gumi-debica-frigo-2-195-65r15-94t.html
Давам пример с гумите на колегата по-горе - цената е 83.83лв.


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот parno » Вто 17 дек 2013 16:34


каква е причината да не си купите гуми от там?
гума като гума - както колегата каза даже сами ще си им изберете дот-а
друг е въпроса ,че има и по-евтини места от където да се купят - за справка в еуратек в момента 175/65/14 барум е 68лв


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот kris11 » Вто 17 дек 2013 17:41


Не защото няма моя размер с натоварване по кг 95. Пък и оттам са със стар ДОТ

Става въпрос за Метро, :Mr Green Fun :Mr Green Fun Иди търси гаранция :Mr Green Fun

Последна промяна от kris11 на Вто 17 дек 2013 17:46, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот instantaccess » Вто 17 дек 2013 17:43


Ето причини:
- после така или иначе трябва да отидеш някъде за монтаж, който ако е безплатен (някои хипермаркети вече го правят това да ти дадат едно талонче и да ходиш някъде) може и да е на неудобно за мен като локация и работно време място. Отделно на това този монтаж никога не е безплатен - току виж се окажеш с лети джанти и видиш ли трябва да си платиш тежестите. Или ако караш ситроен/пежо без централен отвор и на даденото място нямат такава машина.
- в повечето сериозни фирми за гуми монтажа е безплатен, дава се гаранция, както и повечето машини за д/м гуми и изправяне на джанти са налични (не казвам всички). При някои има и стендове за проверка и регулиране на сходимостта на преден/заден мост на автомобила. При някои има и сервиз за леки ремонти, както и възможност за доставка на резервни части.
- в крайна сметка по-евтиното излиза по-скъпо, по-неудобно и се губи повече време.
- да не забравяме - тази практика в един хипермаркет да се продава всичко (от игли за шиене до печки, перални, хладилници и прочие) не е нова, на Запад хората от години са така. Друг е въпроса, че вместо да станем европейска България, ние станахме българска Европа...


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот parno » Вто 17 дек 2013 17:55


което не е както се изказа "кашкавал от гумаджийница" а въпрос на вкус - можело да не му е удобно,на някой друг може пък да му е - за това пазара е голям а ти си свободен да купуваш от където решиш


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот orlin4ooo » Вто 17 дек 2013 17:59


Аз лично не поради една проста причина - винаги гледам какво предлагат и никога не съм виждал 195/50/15 :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Vlad777 » Вто 17 дек 2013 18:52


Точно в Кауфланд гледах Debica Frigo 2 по 107-109 лева преди месец някъде. Поседяха известно време на тази цена и после хоп голямата промоция. Да ама с промоцията сега са по 89 лв/брой.

А в avtogumi.bg същата гума е по 81 лв. Също така в автогуми.бг винаги ти казват седмица на производство и т.н. - вече съм купил от там 4 комплекта гуми и винаги е било така, както са казали.

Така че нито е по-удобно, нито са "по-пресни", нито е по-евтино в хипермаркетите, нито пък има избор. Иначе като пуснаха промоцията в Кауфланд видях, че доста хора се подлъгаха и напълниха количките...

Общо взето предполагам, че от там си купуват гуми най-вече хора, които нямат достъп до интернет и не знаят как да си потърсят по-добра цена/условия онлайн.


Потребителски аватар
yordannnnnn
Мнения: 616
Регистриран на: Пет 25 май 2012 21:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 93
Местоположение: СтараЗагора

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот yordannnnnn » Вто 17 дек 2013 19:45


Повечето вериги са ограничени откъм размери а и както казаха колегите проблем е и монтажа,повечето гумаджийници и сервизи вече предлагат доста богат асортимент гуми на добри цени и то с безплатен монтаж


Calib3r
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 09 сеп 2013 11:25
Автомобил: Audi A3
Двигател: 1.9 TDI ASZ

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот Calib3r » Вто 17 дек 2013 20:04


И аз съм на мнение, че просто няма смисъл. Първо че марките, които се предлагат не са от най-добрите(меко казано), а за съвсем малко пари отгоре може да се вземат доста по-добри гуми. Примерно това което колегата е гледал - Дебика 195/65/15 за 89лв х 4бр + монтаж 40лв( път и чакане пред гумаджийницата не са сметнати.. ) = 396лв. Аз си взех Vredestein Snowtrac 3 същия размер за 440лв с монтажа и 1 година гарация, като ми ги доставиха и монтираха на паркинга пред вкъщи ;)
За тези 40лв, не мисля че има смисъл да разчитам на гуми "куча" марка срещу такива с доказано качество. Най-малко не сменяме и гуми всяка година :c020


Потребителски аватар
instantaccess
Мнения: 689
Регистриран на: Сря 25 авг 2010 18:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот instantaccess » Вто 17 дек 2013 21:18


parno написа:което не е както се изказа "кашкавал от гумаджийница" а въпрос на вкус - можело да не му е удобно,на някой друг може пък да му е - за това пазара е голям а ти си свободен да купуваш от където решиш


Всъщност си много прав - и кашкавал от гумаджийница бих си купил ако нямам възможност или средства да отида до хипермаркета. Пазара е свободен, изказах своите съображения :th_up


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Купувате ли си зимни гуми от хипермаркетите?

Мнениеот my heart iS iCe » Вто 17 дек 2013 21:23


По принцип не съм превърженик на хипермаркетите, но ако се замислите, и те получават гумите от същите доставчици, които доставят гуми на гумаджиите! Сега колко са качествени никой не знае! Същото се отнася и за маслото! Аз съм на принципа, като не карам нова кола, и нямам много пара, що да не сложа гума 2-ра ръка?
Аз лично гласувах за "НЕ" защото може да намериш менте гуми и там, и в гумаджийницата!
Все пак за малко пари няма как да купиш супер гуми!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта