Въпрос относно синия талон при писане на акт

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
martincho
Мнения: 311
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 22:21
Автомобил: VW Golf MK3 1.6GT
Двигател: AEK 1996
Местоположение: sofiq

Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот martincho » Нед 29 мар 2015 0:14


Здравейте колеги, писаха ми акт обаче не си дадох синия талон и сега талончето си е в мен, искам да попитам, ако ме спрат за проверка полицаите без да съм нарушение и си дам синия талон, имат ли право да ми го отнемат ако направя справка и видят, че имам акт а талона си е в мен ?




ivanov72
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 18 юли 2008 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот ivanov72 » Нед 29 мар 2015 9:21


Такива справки на пътя никой няма да прави, затова няма проблем да го представяш. За това, че не си го дал и е написано в акта, че си без талон глобата е 10лв.


Потребителски аватар
RadoShopa
Мнения: 590
Регистриран на: Вто 17 авг 2010 16:40
Автомобил: Vw Passat
Двигател: 1.9 TDI AVF 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот RadoShopa » Нед 29 мар 2015 9:28


Да кажа на мен какво се случи - спират ме заради пешеходци, отнел съм им предимството! Приготвиха се да пишат, но понеже се водя на отчет доста далеч, взимайки ми синия талон, това щеше да откара с месеци докато си го взема обратно! Явно ме съжалиха и писаха акт, в който пише, че не съм го носил.....аз даже на момента и не загрях ,учудих се много защо така стана, но след като си взех наказателното решение прочетох - 100 лв. глоба за пешеходците и 10 лв. за "липса" на талона, та общо 110 лв. + 8 конт. точки цялото удоволствие! Друг път ако се налага - ще питам за тази опция, защото ме устройва.....тези 10 лв. спестяват над 100 лв. в моя случай :th_up


Потребителски аватар
martincho
Мнения: 311
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 22:21
Автомобил: VW Golf MK3 1.6GT
Двигател: AEK 1996
Местоположение: sofiq

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот martincho » Нед 29 мар 2015 9:55


А нали едно време ако не си носехме контролния талон, не се пишеше акт, сега защо се пише и какво е доказателството, че не са го написали е така на изуст ако примерно съм се подписал с различен подпис


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот moimoimoi » Нед 29 мар 2015 10:52


RadoShopa какво има да ги питаш, ако искаш им казваш че не е у теб и готово.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12831
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 29 мар 2015 12:36


Я някой запознат да каже,че скоро не съм имал вземане-даване с белите фуражки:
Пишат ми акт и ми прибраха талона,малко остана да скъсам моя екземпляр от яд,сетих се,че замества талона.
Акта ми го пишат в друго населено място.Как ще стане да си получа постановлението и талона?
Трябва ли да ходя нарочно до другия град да си ги търся?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 29 мар 2015 13:10


В твоя кат ще си дойде, обаче като стане месец време трябва да го потърсиш и ако още не е дошъл да ти презаверят акта докато пристигне


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот silent » Вто 31 мар 2015 10:09


В 21век...от Китай транспорта иде за 2седмици макс до месец...Един талон не може да отиде до другия край на България за един месец...за какво въобще говорим...плюс това от какъв зор се отнема талона това някой може ли да обясни....защо трябва въобще да се ходи до КАТ...съгласен си... плащаш в първата банка и си чао...не плащаш...трупаш...има си начини да те накарат да платиш....при една проверка и излезли просрочени задължения отнемане на книжката за срока на закъснението и връщането и става след като ти изтече наказанието и плащане на актовете в размер по 1.5...няма бюрорация няма дявол...проверката отнема половин минута на полицая...


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот kris11 » Вто 31 мар 2015 18:08


silent дълбоко си в грешка. някои организаци са в края на 20 то век ,някои в началото му - за какво говорим ?Плюс това бюрокрация / защо да се помръдва след като има нещо минимално нередно - дай /почерпи/ А лелите и бабите щракащи с 1 пръст по клавиатурата , натискане на клавиш и гледане ,следвашия клавиш ... / и
Плюс това сме държава Мутренски Абсурдистан.
Мога да ти дам примери. - Купувам вана по търг, отивам в 1 селце с 1000 жители, договор - оп ЕИК а си излезе там.
Ще регистрирам каручката в КАТ - да ама не - актуално състояние .Е добре- справка в АВ . Да ама нямаме интернет - това в КАТ в 2011г - хакери щели да им влязат в системата . :banghead
Защо беше задължителното набутване на малките търговци с касов апарат с вртзка с НАП ? А някои бензиностанции още на са свързани.
Продал 2 цветя,или 2 хляба и 1 салам опа връзка с НАП. Продал 500 л нафта , ама е малка 'бензиностанция" отсрочка във въвеждането. ???
Сетила се държавата за мито и акцизи -ами де спа или така беше удобно преди време - войните в Югославия ?

Последна промяна от kris11 на Пон 27 апр 2015 11:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11922
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 01 апр 2015 21:26


Ми акта е написан, в края на дежурството е предаден на дежурния, той в деловодството, известно забавяне докато се представи на началника, там отлежява известно време докато вземе решението, после някой написва постановлението с решението на началника, пак в деловодството за номер, при началника за подпис и отива в пощата, вътрешна поща, веднъж седмично май, от варна минава примерно през провдив, от там плевен и акостира във враца, в деловодството, на бюрото на началник кат или друг началник и така месеца се търкулнал, даже два, а относно китайската батерия която щеше да пристигне с швейцарски пощи с тракинг номер и купих на пети февруари, още е някъде между швейцария и бг пощи мхихи


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот silent » Чет 02 апр 2015 11:46


молис е да не ти пишат акт..с твоя пощенски късмет ...година ще откараш...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12831
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 03 апр 2015 7:11


За мой "късмет" съм попаднал на най-съвестния и уставен служител на КАТ Монтана.
Не е проблем да отида до Монтана,но питам по принцип как е.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот toshara » Нед 05 апр 2015 11:17


К.Одаджийски написа:В твоя кат ще си дойде, обаче като стане месец време трябва да го потърсиш и ако още не е дошъл да ти презаверят акта докато пристигне

Ще дойде,ама друг път....Аз така си се разхождам всеки месец от Провадия до Варна от Октомври 2014 насам,защото там ми написаха акта и в нашето РУП ми казаха,че актовете не отиват при тях,а остават във Варна и трябва да ходя там да си взема НП или да удължат акта.Тук ми го удължиха само първия път,след това отидох да си взема НП,но то не беше готово-още 1 месец.Отивам на следващия месец в КАТ Варна - още 1 месец,НП го нямало.Ядосах се,карах 1-2 месеца с незаверен АКТ,след което преди 2 седмици отидох да си взема НП.Взех го,направих обжалване пред съда,при което ми казаха,че ще чакам 3-4 :exclaim месеца за призовка от съда,през които месеци трябва да ходя всеки месец до КАТ Варна,за да ми презаверяват НП,защото АКТ-а е издаден там,не в Провадия.
Абе,цялата ни система е такава....


m135
Мнения: 226
Регистриран на: Нед 24 юли 2011 22:05
Автомобил: vw polo 1.4mpi
Двигател: AUD 2000
Местоположение: svishtov

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот m135 » Нед 05 апр 2015 15:41


Цялата система с тия сини талони е скапана. Толкова глупости измъдриха от кат, то не беше смяна на номера, па нит на задния номер, пък плащане на две отделни сметки като подменяме книжката и талона !!! В чужбина такива талони няма, но нашите капути /законотворците/ още не са ги премахнали, защо ни е син талон, освен за да ни е по гадно, друга причина не виждам. И аз като теб колега, докато обжалвах, карах една година с НП, призовката от съда и жалбата. НП не съм презаверявал, защото в кат казаха: НП не заверяваме нито презаверяваме !!!
А най голямата простотия е когато всичко приключи, вместо да ми върнат талона в КАТ по адресна регистрация, трябваше да ходя до В.Търново да си го търся в кат, такива простотии и през социализма нямаше. Сега когато първоначално трябва да си изкараш ш. книжка ходи до Търново, като стане готова пак там, нямам думи за управията им. А едно време изкараш курса, на изпита носиш снимки, като го вземеш ги даваш на инструктура и книжката ти идваше в РПУ по адрес, уж сега все се реформират към по-добро, а на нас ни се е........... м.............. от реформите им.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12831
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпрос относно синия талон при писане на акт

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 27 апр 2015 7:41


Явно коресподенцията на родния КАТ първо отива до Северния полюс.
В петък,24.04,отидох да си търся талона,постановлението и т.н.
Акта ми е писан на 25.03.2015.В Монтана.
Презавериха ми акта до 22.07.2015г



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта