Никога повече гуми GOOD YEAR!!

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
VeselinTsonev
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 10 ное 2011 11:08
Автомобил: Passat B7
Двигател: 2000 TDI DSG
Местоположение: Варна

Никога повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот VeselinTsonev » Вто 21 апр 2015 12:24


Здравейте колеги,
първо доста се чудих в кой раздел да споделя тази тема и ако съм на неправилното място моля модератора да я премести където трябва!
Искам да споделя моето разочарование от тази известна и "елитна" марка гуми и да предпазя всеки от подобна грешка.
Точно преди две години си закупих (няма да казвам от къде защото мисля че това няма отношение към марката производител на гумите) 2 бр. летни гуми GOOD YEAR EAGLE F1 Asymmetric 2 225/45/R17 (другите ми две бяха почти нови), монитраха ми ги, изкарах две лета със тях, изминах около 18 000км с тях. Като удовлетвореност не мога да кажа че съм очарован! Примерно в най-големите горещини през лятото при навлизане в кръгово движение със малко по висока скорост (въобще не говоря в стил Себастиан Льоб, защото не съм тип шофьор състезател) гумите изтърват, просто се пързалят. Но както и да е, не това е основно в темата ми, въпреки че е важно!
Миналата седмица реших да сменям зимните гуми с летните (само да отбележа че летните ми стоят на джантите си без да сменям само гумите) и какво да видя... и двете гуми по цялата вътрешна страна са сцепени :exclaim :exclaim :exclaim Можете да видите от снимките по долу. Просто не знаех какво да кажа и да направя! Не можех да повярвам. Явно си личи как това е производствен дефект. Честно казано не знам кога се е случило това - дали още есента когато съм ги свалил са били така или след зимния си престой. Занесох ги веднага във фирмата от където ги купих, но естествено оттам ми казаха че след като е изтекъл гаранционния период от 18 месеца нищо не могат да направят.
Тогава се обадих в търговското представителство на GOOD YEAR и вежливо ме изслушаха! Разбрахме се да им пратя снимки, а също представителя ми отговори че ще пътува до Варна и и иска да ги види. Но... още като видя снимките и ми върна обаждане че гумите са карани твърде много (не знам как 18 000 км са твърде много за един от най-големите производители на гуми) и не знаели аз какво съм правил и по-какъв начин съм карал гумите, та за това просто да съм ги хвърлил и да ги сменя с други!!!! Да не съм рискувал да карам с тези гуми! Също така можели да ги погледнат но не трябвало да бъдат повече от 10% износени!! Моя грайфер е около 5мм.

Питам аз - това ли е GOOD YEAR??? Това ли е живота на гумите - 18 000км?? А моя живот и този на семейството ми с тези гуми???? Използвах ги за предни.... тази гума ако гръмне при 140км/ч.?? После ги носих при няколко познати вулканизатори и те от опит казаха че това наистина е производствен дефект и такова нещо до сега са срещали само при МАРАНГОНИ. За съжаление явно доста се сваля качеството и на големите производители! Супер съм разочарован. Никога не бих ползвал повече тяхна гума!!
Прикачени файлове
IMAG0152.jpg
IMAG0154.jpg
IMAG0156.jpg
IMAG0153.jpg
IMAG0155.jpg




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот anonym0us » Вто 21 апр 2015 12:31


Не съм много навътре с гумите, но според мен това се получава при мек каучук. Когато борда на гумата е мек се получава такива напуквания. Пак добре, че си видял този дефект навреме, че не ми се мисли. Според мен е добре преди да ги сложиш на колата (аз не бих карал с такива гуми) да ги свалиш от джантите и да погледнеш отвътре как е борда на гумата.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот vucata » Вто 21 апр 2015 12:32


Абсолютен дефект си е това....Жалко, че е толкова прехвален тоя производител. За съжаление това е положението и единственото което можеш да направиш, е да ги смениш с друга марка... :censored2


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6166
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот ktamen » Вто 21 апр 2015 12:33


На мен грайферът ми изглежда по-малък от 5мм.
Ето една подобна тема за подобен проблем http://clubcitroen.bg/forum/viewtopic.php?f=2&t=54458&hilit=+%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8
Ама с друг завършек :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19163
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот stefan4o » Вто 21 апр 2015 12:35


Камене, така ти се струва от снимките. Отстрани винаги така изглеждат с малък грайфер дори и новите гуми.
Към автора - колега, драсни писмо с прикрепени снимки към компанията ГИ. Аз така бих направил. :beer
Гумите рънфлат ли са?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6166
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот ktamen » Вто 21 апр 2015 12:45


Прочетете темата от форума на Ситроен, струва си.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот lz2aii » Вто 21 апр 2015 12:50


Ужас :scare3 . За първи път виждам такова нещо. И да кажеш, че е някоя супер безизвестна марка, а то...Изглежда все едно, че не е правено от гума.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 12:55


Значи без да съм експерт, карал съм с Континентал, Сава, Ханкоок и някакви измислени Novex, които купих втора ръка. Никога не съм имал случай на толкова нацепена гума преди да им свърши експлоатационният период(да нямат грайфер, да е малко грайфера или просто да са стари. Дори един циганин след това беше купил някои от гумите, които "бракувам" за по 5лв. Скъсала му се гумата на колата и нямал пари да купува нова. Имаха там грайфер де, но стари бяха. И това при условие, че през половината време съм карал с гуми втора ръка за по 30лв.
Да, ОК - фирмата, която ти ги е продала не налага гаранционните условия, производителят казва колко трябва да е гаранцията(освен ако прекупвачът няма друго мнение за по-висока такава). Едва ли може да се вини продавачът, освен ако не е знаел за проблема и умишлено не ги е продавал, въпреки че е наясно с него.
За мен, както гледам тези гуми - просто ми изглеждат като менте. Както казах, карал съм през половината време, от както имам коли с гуми втора ръка, с което не се гордея, просто като ти се бомбира някоя от дупките, не винаги имаш пари веднага да вземеш нова, а ти трябва да закърпиш положението. Пък после временното става постоянно. Явно ако ще си купувам ГудИър, по-хубаво да си взема втора ръка SAVA от 30-ка лева, поне да знам че плащам за това, което получавам.
Иначе грайферът дали ми се струва или не, изглежда ми малък. Което не е причина да се напуква странично, освен ако не е държана мека, в неподходящи условия и е карана на половина спаднала.
Напълно те разбирам. Аз когато съм си купувал гуми, дали нови или не, търся Sava ако нямам пари или Continental ако имам. В момента съм с 2хContinental отпред и 2хMichelin отзад, които карам откакто взех колата, та вероятно всички ще ги бракувам, като има пари. Не че са напукани - нищо подобно. Едната обаче има драскотина странично, което е повърхностно нараняване, но няма да чакам да стане страшно я.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот IRRITATING » Вто 21 апр 2015 12:59


Пиши директно до някоя от централите на марката извън България.Не е сериозно такава марка да ти откаже основателна рекламация.Може да напишеш от къде са купени да знаеме и ние кой си позволяват подобно отношение.


Потребителски аватар
lz2aii
Мнения: 1330
Регистриран на: Съб 09 фев 2013 12:45
Автомобил: VW Passat B 5.5
Двигател: AVB 1.9 TDI 2002
Местоположение: Габрово

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот lz2aii » Вто 21 апр 2015 13:03


инжектопляктор написа:...За мен, както гледам тези гуми - просто ми изглеждат като менте. ...

Това е единственото логично нещо, което обяснява състоянието на гумата.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 13:03


IRRITATING написа:Може да напишеш от къде са купени да знаеме и ние кой си позволяват подобно отношение.

Ако филиалът на ГудИър в България/вносителят вдигат ръка за гаранция, един прост гумаджия нищо не може да направи за нея. Те продават каквото им носят. Ако не са знаели за фабричните дефекти, които изглежда са се проявили впоследствие, няма как да носи вина и да го виним него. Производителят е казал колко е гаранцията(обикновено). Как да ги сменят гаранционно, като те трябва да ги платят?
п.п Аз примерно ремонтирам компютри. Получавам компоненти с гаранция. Ако нещо изгори 1 ден след като му изтече гаранцията, аз нищо не мога да направя по въпроса. Аз не произвеждам и гаранцията е от производител/дистрибутор/вносител. Мога да си отворя устата пред производител/вносител/дистрибутор, но не мога да го задължа да уважи вече изтекла гаранция.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот IRRITATING » Вто 21 апр 2015 13:11


Това ми е ясно, но с отказа да смени две гуми сега доста хора ще научат какво отношение има към клиентите този вносител.


Потребителски аватар
joro_bartera
Мнения: 123
Регистриран на: Сря 25 яну 2012 19:06
Автомобил: Golf 3
Двигател: VR6 sincro ABV

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот joro_bartera » Вто 21 апр 2015 13:13


Аз също подкрепям автора.Многократно съм губил сцепление с такива(204/40.17").колата просто НЕ завива а се плъзга....Вече карам с dunlop sp sport и сам доста очарован от контакта с асфалта


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 21 апр 2015 13:18


Тези гуми ми изглеждат като регенерат с прещамповани надписи. Другите две със същите нерелефни надписи ли са ?
На тъщата и пробутаха две регенерирани Малтеса с абсолютно същите плоски надписи.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: НИКОГА повече гуми GOOD YEAR!!

Мнениеот инжектопляктор » Вто 21 апр 2015 13:22


Ivo_Dinkov написа:Тези гуми ми изглеждат като регенерат с прещамповани надписи.

Прави ли се регенерат на автомобилни гуми? Аз мислих, че правят само за камиони, трактори и подобни машини. Бях чувал и че има някакви ограничения за скорост и други за такъв тип гуми, та основно за "бавни" машини съм ги чувал.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта