Проблем с регистрацията на автомобил в България

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот vovo6808 » Пет 16 окт 2015 21:37


Преди 8 години имахме същия проблем със един влекач Рено Магнум закупен от Холандия.След три месеца ходене по мъките шефа се принуди да продаде камиона на лизингова компания във Велико Търново след което си го взе от тях на лизинг.Във КАТ Велико Търново нямаше пробл;ем да се регистрира със тези документи.




Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Пон 19 окт 2015 6:04


virus_2005 написа:Той е написал, но и ти като автора не четете или аз нещо не съм схванал поста?!

Причината е, че не представя талон част едно и две, а основанието е НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ И СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И РЕМАРКЕТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ, И РЕДА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ДАННИ ЗА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА (ЗАГЛ. ИЗМ. И ДОП. - ДВ, БР. 105 ОТ 2002 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 67 ОТ 2012 Г.)

Чл. 12а. (Нов - ДВ, бр. 57 от 2007 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) За първоначална регистрация на превозно средство с регистрация в държава - членка на ЕС, ЕИП, или Конфедерация Швейцария, собственикът представя:
3. (изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) свидетелство за регистрация - част 1 и част 2 (ако е издавана), издадени от съответния компетентен орган на държавата - членка на ЕС, ЕИП, или Конфедерация Швейцария;

И ако беше обърнал внимание на отговора ми, щеше да види, че в същата наредба Чл. 12а, ал. 2 пише, че когато не могат да бъдат представени документите по ал. 1, т. 3, се представя официален документ от съответните компетентни органи и документ, съдържащ информация с техническите данни на ПС, позволяващи идентификацията му.

Амин


Мерси на всички отзовали се!

Чета кой какво е написал и внасям следните уточнения:

1. Никой в Русе не отказва регистрация - за Началника на регистрация е нужно оригиналното свидетелство от Белгия. За него холандското не е такова. Позовава се на чл. 12 а. И понеже нямаме такива, чакаме справка от белгийските/холандските власти. Последните, както съм писал в първия си пост, отказват да дадат информация на мен като собственик. Искат да водят кореспонденция само с нашите власти.
2. Получих отговор, с който ме уведомяват, че са пратили писмо:
1.jpg

Миналата седмица са изпратили второ напомняне.
3. Драмата идва от кофти комуникация, редът е следният - пиша заявление в КАТ, началникът на регистрация го придвижва към шефа на КАТ. Последният към Началника на полицията в Русе, а той към София международен отдел. Те трябва да пратят мейл към Холандия/Белгия. Дали са пратили - Божа работа. От Холандия ми казаха, че писмо с такава референция нямат:

From: VT KIT [mailto:approval@rdw.nl]
Sent: Thursday, October 15, 2015 3:50 PM
To:
Subject: RE: RECEIVING AN ORIGINAL LICENSE CERTIFICATE/TYPE APPROVAL [#600369]

Dear Sir/Madam,

Thank you for your e-mail. You have a question about a letter.
Unfortunately I cannot find a letter in the archives registrated with your reference number 1085p-4798/31.08.2015.
To provide you with right information it is necessary to know the registration number of the concerning vehicle. Can you send the registration number by replying to this e-mail?


Борбата продължава! Няма да се откажа!


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот icoico » Пон 19 окт 2015 7:51


The Red Guy написа:...1. Никой в Русе не отказва регистрация - за Началника на регистрация е нужно оригиналното свидетелство от Белгия. За него холандското не е такова. Позовава се на чл. 12 а. И понеже нямаме такива, чакаме справка от белгийските/холандските власти. Последните, както съм писал в първия си пост, отказват да дадат информация на мен като собственик. Искат да водят кореспонденция само с нашите власти...


Aко ти се занимава, можеш да му напомниш, че

ЗДвП
Чл. 140 (5) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Пътни превозни средства с регистрация извън националния регистър се регистрират в националния регистър на пътните превозни средства след предоставяне на оригинални документи за регистрация от страната, в която са регистрирани.


и няма нужда да търси под вола теле. Не, че полицай взема от акъл де...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот VWGT » Пон 19 окт 2015 10:08


технически погледнато те това искат, последната регистрация на колата е белгийска, съответно искат белгийски документи :gruebel
тази кола се води спряна от движение ли ?


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Пон 19 окт 2015 18:23


Колата е продадена от белгийска фирма на холандската автокъща. В холандското рдв са върнати белгийските номера и документи, а от там са ги пратили в Белгия. Онези казват, че документите от първия ми пост да достатъчни. Тук искат оригинала на белгийското свидетелство. И от тук почва драмата и чакането.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот icoico » Пон 19 окт 2015 21:45


Значи, ако беше скрил копието на стария белгийски талон нямаше да имаш проблеми? Много куул.Холандските талони май вече са с чип, затова са с формат на банкова карта?


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот VWGT » Вто 20 окт 2015 11:10


а дали има холандски талон изобщо, доколкото разбирам там не е карана и не са и слагани номера (не е регистрирана?!). А наш'те 'ора искат да видят регистрация, последната такава.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот icoico » Вто 20 окт 2015 12:40


VWGT написа:а дали има холандски талон изобщо, доколкото разбирам...


Тези неща сканираните на първа страница са холандските талони. От миналата година холандците ги правят в размер на банкова карта и с вграден чип, доколкото знам. Очевадно на КАТ-Русе тази технология им е леко над възможностите за възприемане :mrgreen :mrgreen

P.S. Ето такива:

http://weblog.independer.nl/productnieuws/nieuw-kentekenbewijs-auto/


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Вто 20 окт 2015 13:20


icoico написа:
VWGT написа:а дали има холандски талон изобщо, доколкото разбирам...


Тези неща сканираните на първа страница са холандските талони. От миналата година холандците ги правят в размер на банкова карта и с вграден чип, доколкото знам. Очевадно на КАТ-Русе тази технология им е леко над възможностите за възприемане :mrgreen :mrgreen

P.S. Ето такива:

http://weblog.independer.nl/productnieuws/nieuw-kentekenbewijs-auto/


Не е така, в час са с документите. При мен драмата е както писах по-горе вече два пъти - имам транзитен холандски талон и номера и копие от белгийския. Колата не е била регистрирана никога в Холандия. Тук в България искат оригинал на белгийския, а от rdw Белгия не дават такива на собствениците, а само на властите. А властите тук вече два месеца се мъчат да изпратят писмо и то явно не стига до rdw.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот icoico » Вто 20 окт 2015 14:58


The Red Guy написа:...Не е така, в час са с документите. При мен драмата е както писах по-горе вече два пъти - имам транзитен холандски талон и номера и копие от белгийския. Колата не е била регистрирана никога в Холандия.


Това е извънредно странно. Защото виждам си качил холандски талони, според които тоя Мерцедес Спринтер е регистриран на "Клайн Тръкс" с холандски регистрационен номер 2JN-KOO.... :rolleyes :gruebel


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Вто 20 окт 2015 18:31


Всичко в нашата тъпа държава е странно! Странно е, че ние живеем тук!

Резултат от днешните ми проверки - след 10 телефонни разговора стигнах до жената, която праща имейлите към Холандия -
Дирекция "Международно оперативно сътрудничество". Много учтива и любезна, ама кел файда. Пуснали са първото ми запитване към Интерпол Хага, Холандия, които трябва да се обърнат към RDW Холандия и по обратния ред да дойде до нас информацията. Да, ама няма отговор от Интерпол. Обяснявам аз на госпожата, че водя всеки ден вече кореспонденция по имейл с тях и че имам следния отговор:

Please contact the Bulgarian authorities and ask them to send us an e-mail. They can send the e-mail to approval@rdw.nl. We then can provide them with the documents.


Казвам - ето го адресът, моля пишете там. Аааа, не може, ние си имаме наши комуникацоонни канали, други не можем да ползваме.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Вто 20 окт 2015 19:07


icoico написа:
The Red Guy написа:...Не е така, в час са с документите. При мен драмата е както писах по-горе вече два пъти - имам транзитен холандски талон и номера и копие от белгийския. Колата не е била регистрирана никога в Холандия.


Това е извънредно странно. Защото виждам си качил холандски талони, според които тоя Мерцедес Спринтер е регистриран на "Клайн Тръкс" с холандски регистрационен номер 2JN-KOO.... :rolleyes :gruebel


Регистрацията е временна, транзитна.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6156
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот VWGT » Сря 21 окт 2015 15:12


т.е. изходящият номер на документа, по който търсиш, най-веряотно холандците няма да го намерят никога. При тях запитването (ако нещо стигне) най-вероятно ще е с друг номер.
Просто да си го знаеш, докато проверяваш.


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот The Red Guy » Чет 22 окт 2015 19:41


Мерси за инфото. И аз разбрах това. Разбрах също, че нашите са пратили запитване до Интерпол Хага, а те трябвало до RDW. Не можело директно към RDW.... Родна картинка...


Потребителски аватар
aradovanov
Мнения: 1115
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 1:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с регистрацията на автомобил в България

Мнениеот aradovanov » Вто 10 ное 2015 15:57


Има ли някакво развитие по темата?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: plamikcho и 51 госта