Трябва ли да поскъпнат винетките?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Трябва ли да поскъпнат винетките?

Да, стига да знам че парите отиват по предназначение
38
19%
Да, по-добре да давам още 70 лв отколкото да правя очакване всяка година
3
2%
Не, защото не знам къде отиват парите
100
51%
Не, много са скъпи тия винетки
46
23%
Не знам
1
1%
Не ме интересува, аз винетка не слагам
2
1%
Друго
6
3%
 
Общо гласове: 196
Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот НарКол » Сря 04 ное 2015 21:54


Винетката поскъпва - евентуално на 145 лева

И така колеги, съгласни ли сте да плащате повече за винетка? :smile




Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Stoyanov_Vw » Сря 04 ное 2015 21:57


Не. Правят го с оправданието, че в "белите страни", както те се изразяват таксите са в този порядък. Нека напомня, че нашата мила родина е всичко друго, но не и"бяла страна"!


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот hvp800 » Сря 04 ное 2015 22:05


Аз като цяло съм против винетната система но това е друга тема. А само да попитам автора- Какво означава " да правя очакване всяка година" отговор 2 от анкетата??????


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот nokiangage » Сря 04 ное 2015 22:17


Твърдо не винетка за 150 лева при нас, какво ми сравняват в Словения същата за 110 Ойро - да ми сравнят и изравнят техните заплати тогава с нашите! Там се съмнявам хората да работят за по 220 Ойро на месец като при нас или пък примерно карат по такива пътища като при нас тип "равни трапища". :banghead :banghead :banghead Вместо да се чудят колко повече да ни отръскат, по-добре ще е тези дето ремонтират пътищата да ги избират по качествено и да имат отговорност, за да не преремонтират пак всяка година за сметка на бюджета или проекти поради некачествена услуга и да се гушат повече и повече... :censored2


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Xaxy » Сря 04 ное 2015 22:22


Ако това стане реалност, ебах мамаму и винетка.... То ще струва колкото половината застраховка на колата...... :banghead

Най-много ще се кара без винетка :mhihi


fighter-interceptor
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 04 ное 2015 22:29


Що не направят референдум!Миналата година швейцарците ги питаха,дали да повишат цената на винетката,те отговориха "не" и си остана същата-доста по-ниска от тази,която искат тук да ни набутат,мисля около 50 франка.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7823
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 04 ное 2015 22:56


Аз искам да станат по 1000лв винетките. И данъка поне четворен.


fighter-interceptor
Мнения: 316
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 04 ное 2015 22:59


Направих справка от тема за Швейцария,цената на годишната винетка е дори само 40 франка по данни на колегата genevaboy2.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот forski » Сря 04 ное 2015 23:40


касичката пак е празна, ше трябва пак да я напълните ... :smile


Потребителски аватар
stoi4o.d
Мнения: 3332
Регистриран на: Съб 27 фев 2010 17:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот stoi4o.d » Сря 04 ное 2015 23:54


Проблемът не е 150лв или че някъде имало и по-евтини винетки! Проблемът е,че в България се позволи и наложи, всеки да иска и да се качва на автомобил - хора с основно образование (#какво), ученици и студенти (мама и тати ще реват сега х2 коли за да ходи на у-ще\лекции),безработни младежи(голям брой притежават кола и са на социалки или им снасят мама тати баба село да закърпят месеца),пенсионери(малки им пенсиите но идват с автомобил),нисък клас работници и служители на процент(малки им заплатите 400-500лв) и тн. Тук първо имаш кола и чак тогава гледаш, че имаш малък доход.После се сещат,че трябват пари за нея,чудиш се от къде да вземеш 20лв за нафта,какво евтино масло и гуми да сложиш(или пък другата крайност да слагаш най-доброто и да се чудиш как ще изкараш месеца).А дали изобщо реално колата ти е нужда,дали може да си я позволиш без да се лишаваш от нищо... :no
1\3 са за слизане от колите :twisted
Да се реве за 50лв отгоре - вместо да правите годишно 10000км,ще минете 9800,а останалите 200(до магазина) пеша (по-здравословно е).Гражданската и тя е 150-200лв и ще скача,но за нея не се реве.Каско 100-200-300лв се прави на 10-20годишни коли и не се реве :mhihi Реве се срещу държавата - данъци,винетки,акциз цигари и гориво :Mr Green Fun
За съжаление искаме коли,но ситуацията в България е такава,че не може да си я позволим :eek Примерно в Пловдив (а и другаде) се направиха велоалеи из целия град,ама никой не слиза от колата (и всеки хейтва,че са безсмислени) - и сме тръгнали да се сравняваме с манталитета и демокрацията в Швейцария,Холандия,Дания и тн #слезотколата #доработасколело :Mr Green Fun


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот icoico » Сря 04 ное 2015 23:54


fighter-interceptor написа:Направих справка от тема за Швейцария,цената на годишната винетка е дори само 40 франка по данни на колегата genevaboy2.


Ама е само годишна. Моята я ползвах 4 часа, върза ми се по 10 евро на час :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот НарКол » Чет 05 ное 2015 0:20


hvp800 написа:Аз като цяло съм против винетната система но това е друга тема. А само да попитам автора- Какво означава " да правя очакване всяка година" отговор 2 от анкетата??????

Има се предвид "окачване", а не "очакване", разбира се. :icon_lol :redface :icon_lol Но ако редактирам анкетата, всички вотове ще се загубят. :death


Потребителски аватар
onazi
Мнения: 1160
Регистриран на: Пет 27 апр 2012 1:53
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9 TDI
Местоположение: София

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот onazi » Чет 05 ное 2015 0:51


O, разбира се! То яко кеф те връхлита да преминеш по аутобана над вълничките и чат-пат да влезнеш в някое дупчище като някой екшън герой. Ама кеф, голлллллллллям кеф лято да се ремонтират магистрали, а есен входа/изхода на големите ни градове - знаци нЕма, ама
кеф еднопосочно става двупосочно. Ееее, екшън, адреналин като видиш фарове насреща, се озъбваш и настръхваш - който оживее. На главен път с хубав асфалт, на входа на населено място да нарежат асфалта по диагонал, три дупки по 30-тина см., ама кеф - да те раздруса дори и да си с 50км и на изхода раздават шарнири и гуми - споко. Какво изживяване е да влезнеш в коловозите оставени от тирове през лятото, но при зимни условия, еееееееееееееее космонавтите ряпа да ядат - излиташ на черешата.
Ние сме богати,бе! Харчим повече, отколкото имаме. Що да не плащаме по 145 лв за винетка?
МАЛКО Е! Гласувам за 500 лв

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот agumba » Чет 05 ное 2015 7:02


Не е ли време, вместо да търсим всякакви оправдания за такава наглост, просто да се организираме за протести? Да се свържем с хората от други автофоруми, и да координираме национални протести против това кожодерство? Като най-голям форум, от нас трябва да излезе инициативата! Защото, замислете се, ако това мине, веднага ще се намерят "мотиви", да се увеличат застраховките и данъците, пак ще се оправдаят с европейските! Сега е време, да се присъединим към протестите на полицаите, за да се постигне нещо!


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: Трябва ли да поскъпнат винетките?

Мнениеот Johnsword » Чет 05 ное 2015 7:36


И 200 лева да стане винетката и пак ще си пътувам за София с риск за крива джанта и сцепена гума. Без значение от къде ще мина. :beer До Видин същата история. А пък Мездра - Ботевград, знаете ли още колко години ще минаваме около свлачището, което винаги като минем настръхвам да не се свлека в дерето ? Монтана - Берковица .. кога ли някой ще се излети и ще изхвърчи от моста ? А пък Петрохан - София колкото и пъти да мина все си има по 2,3 коли на крик и аварийни. :bowdown А пък през Димово, гума да ти е яка ! :a045 Монтана - Брусарци - Арчар - Видин.. по 2 резервни си носете колеги. :bowdown Според мен протест ще има, но ще е в по късен етап когато излязат винетките наистина 145 лева. :love.vwclub



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: powerade и 45 госта