Изгубен ключ Golf7

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
fat_rat
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 13 май 2016 20:41
Автомобил:
Двигател:

Изгубен ключ Golf7

Мнениеот fat_rat » Пет 13 май 2016 20:49


Здравейте. Днес изгубих ключ за Golf 7 и сега трябва да се направи нов. Шанса да се намери стария е минимален. Във връзка с това искам да задам въпроса- колко струва преиздаването на нов такъв в представителство на VW? Проблема с автоключарите и т.н. е там, че колата е гаранционна и с автокаско, следователно не мога да подменя ключа с неоригинален. При подмяната, предполагам, че ще има промяна на софтуера на колата (такава промяна, че да не работят старите ключове) и от там оскъпяване. Моля ви, ако някой е запознат или има предложение къде да попитам - нека сподели.
Поздрави.




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11928
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 14 май 2016 8:58


Не знам за голф, но наскоро имаше тема с колега на който му откраднали ключа в Италия, вярно на тойтоа, но цената беше около 2000 лева, дано ФВ са го измислили за някаква по прилична цена :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6114
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 14 май 2016 9:10


Не виждам проблем да си направиш ключ, даже ако искаш на лично мога да ти дам контакт на ключар в София, който работи и на място удобно за теб. По-скоро проблем би имало, ако след време ти откраднат колата, застрахователя направи разследване и установи , че си си направил ключ и не си ги уведомил. При загубен ключ се подава заявление в полицията. Уведомява се застраховател и стриктно се спазват техните указания, защото после може да ти откажат плащане заради това , че си направил своеволия. В уведомлението към застраховател се описва кой ти е направил ключа и т.н.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6169
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот VWGT » Съб 14 май 2016 9:15


аз винаги съм се чудел след като колата е открадната, застрахователя от къде знае дали му представяш ключове точно от тази кола?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6114
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 14 май 2016 10:05


елементарно е , всеки ключ по рама се знае какъв е и с какъв шифър е


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот yoan4o » Съб 14 май 2016 10:29


VWGT написа:аз винаги съм се чудел след като колата е открадната, застрахователя от къде знае дали му представяш ключове точно от тази кола?


Всеки ключ има баркод, който се вижда като се разглоби и при сканиране в официално представителство показва за коя кола.
При манипулации върху ключа редовно отказват изплащане... :mhihi

Иначе по темата ако не се намери ключа препоръчвам да се свържеш с колегите - viewforum.php?f=13


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6169
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот VWGT » Съб 14 май 2016 11:45


баркода под формата на лепенка ли е?

как точно се прави връзката на ключа с колата по рама?
- чете се хартиен баркод и се гледа в базата
- ключа се "закача", или се симулира връзката с иммобилайзера на колата, за която би следвало да е. т.е. "чете" се комуникацията с него
- или нещо друго

При загубен ключ и подмяната му според мен би следвало да се подменят всички, ключове, ключалки, имобилайзери и тн. Затова и цените обикновено са доста дебели. Поне аз ако съм застраховател на подобна кола бих го изискал.
Загубеният ключ има ли как да се "отрегистрира" от компа на колата?


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6114
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 14 май 2016 12:07


VWGT написа:баркода под формата на лепенка ли е?

как точно се прави връзката на ключа с колата по рама?
- чете се хартиен баркод и се гледа в базата
- ключа се "закача", или се симулира връзката с иммобилайзера на колата, за която би следвало да е. т.е. "чете" се комуникацията с него
- или нещо друго

При загубен ключ и подмяната му според мен би следвало да се подменят всички, ключове, ключалки, имобилайзери и тн. Затова и цените обикновено са доста дебели. Поне аз ако съм застраховател на подобна кола бих го изискал.
Загубеният ключ има ли как да се "отрегистрира" от компа на колата?


след като ти откраднат колата оставяш всички документи + всички ключове при застрахователя. Ако върнеш ключове , които не са от твоята кола това веднага лъсва, защото шифъра няма да съвпада с твоите ключалки, а това се сверява по рама в официално представителство, където има база данни и можеш да отидеш ако си собственик по талон да си купиш ключ за твоята кола, който да работи и чисто механично и чипа да сработва с автомобила ти. Следователно тази база данни е достатъчно да се свери дали отговаря на върнатите от теб ключове.

Не е необходимо да смениш всички ключалки и т.н.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6169
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот VWGT » Съб 14 май 2016 14:57


Добре, като процес на думи изглежда логично и ясно, но ... какъв е този шифър, как се извлича, как се сравнява с рамата?
Ключът със сигурност си комуникира с колата (безжично), та той ли се чете на някакъв четец, или тази информация (шифър, баркод) е изписана на залепено листче, някъде под пластмасата.
За хардуерната част от ключа е ОК да могат да ти издадат дупликат, но да ти го дадат с програмиран чип вече е ... малко проблем, така да се каже. Аз си мислех, че ключовете се програмират (обучават) в момента на колата, на която искаш да го ползваш. Малко е тъпо някой да може да си изкара ключ само по документи при всичките тези технологични нововъдения.

От тук идва и логичният въпрос, хора които имат КАСКО, но са си извадили дупликати без да уведомят официалния сервиз, ще имат ли проблем с КАСКО-то?

Иначе смяната не е необходима, но е логично да бъде направена, защото си компроментирал сигурността. Реално вече има 3 ключа, и някой друг също разполага с достъп до колата по всяко време.

ПП. нямам никакво намерение да се заяждам, просто ми е интересно как работи. Ако колегата пуснал темата намира писаното от мен за спам, да си каже и спирам :)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6114
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот DoH_KuXoT » Съб 14 май 2016 16:01


Шифър е издълбаната пътечка на ключа или зъбите. Ключ от официално представителство може да си купи само собственика с лична карта и талон в оригинал. Това е и една от причините да не се плаща кражба при липсващ талон или заминали документи заедно с колата. Официалния сервиз не изисква да го уведомиш , ако си си направил дубликат. Застрахователя отказва плащане ако установи , че си си направил 3-ти ключ и не си го декларирал.


fat_rat
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 13 май 2016 20:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот fat_rat » Съб 14 май 2016 16:23


Здравейте, отново съм аз. Благодаря ви за бързите отговори. До колкото разбирам от вас проблема е при застрахователя, т.е. той ще иска да сменя и двата ключа и да премине през ново обучение автомобила. Сега остава въпроса дали може да се направи в някои друг сервиз или трябва да е в представителство- порше София. Продължавам да издирвам другия автомобил, дано изскочи. Проблема е , че е с немски номера и не мога да го потърся в КАТ.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6169
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Изгубен ключ Golf7

Мнениеот VWGT » Съб 14 май 2016 16:33


с други думи, при два ключа по КАСКО, трябва да покажеш два ключа с правилните пътечки/зъби



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта