Сервизни услуги в Германия

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Съб 23 юли 2016 21:15


Здравейте колеги,тъй като съм предубеден към сервизните услуги в България,искам да попитам някой има ли информация от първо лице за цените в немските сервизи.Ориентировъчно става дума за ремъка с ролките и водната помпа,накладки и евентуално маховика,ако има нужда.




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот IRRITATING » Съб 23 юли 2016 21:20


Еми горе-долу ще трябва да им оставиш Голфа.Това е съвсем рутинна работа която може да бъде извършена във всеки един сервиз.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Кайзен » Съб 23 юли 2016 21:26


Цените, които аз съм срещал в немските сервизи са от 55€/час до 120€/час.


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот blade84 » Съб 23 юли 2016 21:32


Комплект ангренаж с ролки и водна помпа за твойта кола е около 800 евро, но не във ФВ, а в сервиз. Това с маховика ще излезе много скъпо. Предполагам около 1500 евро. Направо си е прибирай на бг и виж някой сервиз от белия списък.


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Съб 23 юли 2016 22:00


Благодаря на отговорилите,надявах се да не е левовата цена в България,като евра в Германия.Blade,аз съм в България,но както написах съм предубеден към части и услуги тук,особено за по сериозни ремонти.А и при положение,че на тази кола за 9г.и 100к,съм и сменил само един вентилатор,мога да я изглезя.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Кайзен » Съб 23 юли 2016 22:20


В сервизите около мен цената за смяна на ангренажен ремък и водна помпа за твоята кола са в интервала 420€-630€, като в офертите са включени материалите и труда, но не е включена цената на новия антифриз.

Примерните цени съм ги взел от http://werkstatt.autoscout24.de


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот blade84 » Съб 23 юли 2016 22:36


Аз не бих отишъл в някой случаен сервиз, има всякакви араби и турци които въпреки че са в Германия само поразии ще направят. А до колегата горе, пътуването до Германия е много дълго и не аз не бих пътувал до там за ремонти.

Последна промяна от gr_kanev на Нед 24 юли 2016 15:43, променено общо 1 път.
Причина: Не е нужно да цитираш изцяло предходното мнение - освен бутон "Цитирай", има и бутон "Нов отговор" - използвай го !


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот buller » Съб 23 юли 2016 23:36


Щом искаш да я поглезиш - отиваш в официалния сервиз в София, където ще си дадат гаранция за поставените части.


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Нед 24 юли 2016 18:12


Пътуването не го слагам към разходите,тъй като съм планирал една екскурзия до Норвегия и затова исках да съчетая нещата.Цена от 500-550Е за ангренажа и водната помпа бих я приел,но явно няма да стигнат.А и имах в предвид официален VW сервиз,не случаен.А колкото до гаранцията,която ще ми дадат в Порше,аз точно до такава гаранция не искам да опирам.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Кайзен » Нед 24 юли 2016 21:33


По принцип избягвам да помагам на хора, които сами не искат да си помогнат, но за да не остане темата с невярна/непълна информация ще предложа два "официални VW сервиза".

Тъй като смяташ да пътуваш до Норвегия, но не пишеш от къде ще минеш и къде смяташ да преспиш, но единственото логично място от където да минеш на север е през/около Хамбург, то като се пусне една елементарна търсачка в сайта, който така любезно постнах в предишния ми пост, може да се види че Autohaus Peter Beckmann GmbH (http://www.peterbeckmann.com/) предлага услугата, за която си готов да платиш 550€, на цена от 562,51€.
http://werkstatt.autoscout24.de/Autohau ... TimingBelt

Ако решиш да минеш през Дрезден (например), то може да получиш същата услуга от друг "официален VW сервиз" -Auto Müller & Sohn (http://www.automueller-dresden.de/) за 455,75€ - http://werkstatt.autoscout24.de/Auto-M% ... TimingBelt

Така че варианти има много, стига желание да има.


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот blade84 » Нед 24 юли 2016 22:41


Евала за цените, ако сменят всичко с водна помпа, то си почти като в бг. Един мой колега сега ще сменя на туран 2.0 тди и са му обявили цена от 800 евро.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот AugustinerFan » Пон 25 юли 2016 7:48


palikari написа:Пътуването не го слагам към разходите,тъй като съм планирал една екскурзия до Норвегия и затова исках да съчетая нещата.Цена от 500-550Е за ангренажа и водната помпа бих я приел,но явно няма да стигнат.А и имах в предвид официален VW сервиз,не случаен.А колкото до гаранцията,която ще ми дадат в Порше,аз точно до такава гаранция не искам да опирам.


Официален сервиз на ФВ - 80 евро/час, частите отделно, не са от най-бързите в сервиза, може да се наложи да седи с дни в сервиза докато и дойде реда да я разглобят и сглобят. Ако се наложи да спиш в хотел да чакаш цената ще стане ... :gruebel Избери си град където имаш познати ако се наложи да нощуваш. Ако можеш звънни предварително за да си направиш "термин", за да не останеш разочарован от чакане ако отидеш на сляпо. Последния път в Mahag не ми взеха и стотинка защото майсторът свършил за 3 минути, само платих 2 болта по 2,40 евро. Колата обаче пренощува в сервиза.


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Piqndurnik » Пон 25 юли 2016 12:32


AugustinerFan написа:
palikari написа:Пътуването не го слагам към разходите,тъй като съм планирал една екскурзия до Норвегия и затова исках да съчетая нещата.Цена от 500-550Е за ангренажа и водната помпа бих я приел,но явно няма да стигнат.А и имах в предвид официален VW сервиз,не случаен.А колкото до гаранцията,която ще ми дадат в Порше,аз точно до такава гаранция не искам да опирам.


Официален сервиз на ФВ - 80 евро/час, частите отделно, не са от най-бързите в сервиза, може да се наложи да седи с дни в сервиза докато и дойде реда да я разглобят и сглобят. Ако се наложи да спиш в хотел да чакаш цената ще стане ... :gruebel Избери си град където имаш познати ако се наложи да нощуваш. Ако можеш звънни предварително за да си направиш "термин", за да не останеш разочарован от чакане ако отидеш на сляпо. Последния път в Mahag не ми взеха и стотинка защото майсторът свършил за 3 минути, само платих 2 болта по 2,40 евро. Колата обаче пренощува в сервиза.

Освен това, не става да отидеш направо. Обикновено получаваш термин са след около месец.


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Чет 28 юли 2016 16:05


До колегата Кайзен,

благодаря ти за инфото,особено за сервиза в Тритау до Хамбург.Не искам да оставаш с впечатление,че съм от "мързеливите"чакащи на готово,просто събирам всякаква информация.Градчето в което ще спиме е Солтау/има скоростно влакче/е близо до Бремен и намерих това http://partner.volkswagen-werbung.de/pa ... =38393,има форма за запитване,но не съм много в час с немския и чакам една позната да ми напише въпроса.Но и варианта със сервиза до Хамбург е добър,тъй като е по маршрута ми.Благодаря още веднъж.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот IRRITATING » Чет 28 юли 2016 16:08


Добре де човек, какво налага да дадеш двойно повече пари за нещо толкова елементарно?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта