Сервизни услуги в Германия

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот icoico » Пет 29 юли 2016 9:18


palikari написа:...евентуално маховика,ако има нужда.


palikari написа:...на тази кола за 9г.и 100к,съм и сменил само един вентилатор,мога да я изглезя.


За комплект съединител с демпферен маховик ще ти искат, мисля, към 1500 еврокинта от ФВ сервиз. В Солтау има къде- къде по приятен начин да си изкараш престоя :smile

https://www.heide-park.de/




Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4618
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот hvp800 » Пет 29 юли 2016 15:54


Интересна ситуация.....
Всичките ми познати от немско се прибират с колите си, за да ги оправят и прегледат тук в България ( причината не е само финансова ) ,а ето че имало и друга страна на монетата.
Дано колегата сподели мнение от тези немски сервизи.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1532
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Кайзен » Пет 29 юли 2016 22:20


Autohaus WAKO GmbH в 27755 Delmenhorst са обявили цена за смяна на ангр.комплект + водна помпа за 521,61€. Отделно трябва да си доплатиш за сменения антифриз.
http://www.wako.de/
http://werkstatt.autoscout24.de/Autohau ... TimingBelt

Обикновено за смяната им се таксуват 4 раб. часа. Оригинален комплект се намира съвсем лесно в интернет за около 180-190€
Изображение

Тъй като не си писал в първия ти пост за кои накладки става въпрос, им пуснах едно запитване за материали и труд за следните позиции
- смяна на предни накладки
- смяна на задни накладки
- смяна на ангр.комплект + водна помпа.

Като получа мейла с офертата ще го постна тук или ако не искаш да е публично достояние - на ЛС или мейл.

P.S.1: Само да си знаеш - комплект предни дискове и накладки е с цена около 240€
Изображение
P.S.2: Само предни накладки с цена около 65€
Изображение


Потребителски аватар
blade84
Мнения: 694
Регистриран на: Чет 05 май 2011 17:36
Автомобил: Vento
Двигател: AAZ
Местоположение: Lom

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот blade84 » Пет 29 юли 2016 22:41


Само да кажа, че само маховик за шкода октавия 2.0 тди в Еуратек с смяната е 1600лв, в немско ще е поне 1000 евро. Мой колега сменва съединител на сеат астеа 170коня дизел 4по4 и излезна 2500 евро.


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот lion_heart002 » Съб 30 юли 2016 12:24


До някъде го разбирам човека,че не иска който и да е да му пипа колата. От друга страна се чудя за какво му е кола за 10 000 км на година. От трета пък защо не си купи инструмент и да си я обслужи сам,тва не е някаква извънземна технология и ако ръцете не са ти навряни отзад ще се справиш... И последно... Да биеш път до Германия да си обслужиш таралясника е най-прекия път до чистата лудост...


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 31 юли 2016 0:07


Човекът е тръгнал към Норвегия и го е написал вече.
Иска да похарчи малко повече пари, но и да получи по-добро обслужване, което никой не му забранява.
Естествено това обслужване в Норвегия ще му излезе много по-солено от Германия, а и първата изпита бира ще му вледени усмивката с цената си. :mhihi


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Вто 02 авг 2016 15:36


Здравейте,отново благодаря на всички дали мнение,най вече на Кайзен...Радвам се че се получи дискусия и преобладават конструктивните мнения.Ще дам още няколко доуточнения за идеята ми за сервизиране в Германия.Това е държава със всичките и особености,в която все още имам абсолютно доверие.И двете ни коли са купени лично от мен от там,като за въпросния Голф през 2007 съм броил 16 400Е/беше на 8мес/и до ден днешен не съм съжалил и за един цент от дадените пари.Държа на тази кола,тъй като я ползвам изключително за пътуване в чужбина/преди 10 дена се върнах от Португалия и изминати 8500км./За мен сигурността няма цена,особено когато не си в България.Предпочитам да дам малко повече пари,но да натискам педала и да не мисля за нищо.В тази връзка предпочитам да ползвам услугите на немски сервиз,но по висока цена,но да съм спокоен за извършените дейности.Все си мисля,че там те дерат,но знаеш защо.Някои ще кажат,тоя па какво толкова се вживява в тази ламарина,да,но на тази ламарина за някакав период от време двама души са си поверили живота.Пак ще напомня,че за 9г.не съм дал една стотинка за ремонти по тази кола и това е една от причините да съм склонен да дам повече пари.Колкото до смяната на ремъците и ролките,не съм съгласен,че това е съвсем рутинна операция.Поздрави на всички дали мнение.


Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот Ivo_ » Вто 02 авг 2016 23:49


Към колегата palikari, къде е обслужвана до момента колата? Предполагам че само в Порше България? Интересно би ми било да споделиш какви са ти наблюденията от обслужването в Германия особено съпоставено с България. В България например разликите между 3 сервиза на Порше, и трите в разични градове са много големи. Най-доволен като отношение към клиента останах от сервиза в по-малкия от трите града.

Когато пишеш на сервиза за да запазиш час, т.нар. термин, изрично поискай ангажимент кога ще е готова колата, т.е. при предписани 4 часа работа и предполагаемо започване днес да е готова утре преди обяд. Спомени в запитването, че тази точност се налага поради графика на пътуване и други резервации които се налага за следваш. Немците държат на подобни ангажименти, а и когато това го има черно на бяло не биха си позволили своеволия. Когато си там отново напомни за важността да следващ графика си и съотвено очакваната от тях навременност на ремонта. И си носи сервизната книжда да ти отразят ремонта :wink

Успех!


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: Сервизни услуги в Германия

Мнениеот palikari » Пон 08 авг 2016 20:57


Здравей Иво,не съм имал честта да бъда обслужван в Порше,ако имаш предвид смяната на маслото,аз си го купувам и го сменяват пред мен в друг сервиз.Иначе благодаря за съвета,дано да се получат така нещата.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта