Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2217
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот Каспър » Пон 08 авг 2016 21:17


Здравейте. Джанти с гуми или само гуми знам как да съхраняввм правилно, но никога до сега не ми се беше налагало да съхранявам само джанти. Сега ми се налага да съхранявям за по-дълго време един комплект от четири броя алуминиеви 17ки с тегло 11кг. на джанта. Проблем ли е за най-долната джанта ако ги наредя една върху друга на бордовете им и стоят така около година или е желателно да са една до друга? Предполагам, че 33кг. отгоре няма да деформират най-долната джанта, но все пак да питам за да не стане беля.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот muns61 » Пон 08 авг 2016 21:35


Веднъж седмично качваш най-долната най-горе и завърташ всяка на 60 градуса по часовниковата стрелка. Прекаждане с тамян също помага да не се деформират и изприщят от стоене.

Последна промяна от Spas на Пон 08 авг 2016 21:56, променено общо 1 път.
Причина: Излишно, човека иска съвет, ти се подиграваш!


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2217
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот Каспър » Пон 08 авг 2016 21:43


Оценявам чувството ти за хумор колега, но питам сериозно. За хора които са го правили въпросът ми наверно звучи смешно, но съм сигурен че има колеги които ще отговорят сериозно, защото няма как всеки да знае всичко :th_up


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8439
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот samo_pechka » Пон 08 авг 2016 22:00


Каспър написа: Проблем ли е за най-долната джанта ако ги наредя една върху друга на бордовете им и стоят така около година или е желателно да са една до друга? Предполагам, че 33кг. отгоре няма да деформират най-долната джанта, но все пак да питам за да не стане беля.

Това не може да бъде сериозно питане в автофорум :) Ненапразно и колегата Мунс ти отговаря така :) Не мога да повярвам, че ти минава такава мисъл за мат'риала и издръжливостта на джантата/ите . Какво остава ако са монтирани на кола ?!
Както и да е
На сухо място да са. Трябва ти велпапе и едно парче фибран Парчето фибран отдолу, после нареждаш джантите една в/у друга и м/у джантите велпапе. Така съхраних преди време едни уникални и доста редки капли Мале ББС .


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот muns61 » Пон 08 авг 2016 22:59


Между подигравка и ирония има голяма разлика.
Инак е близко до акъла, че е достатъчно да се предпазят от ожулване, колегата е казал как и всеки средноинтелигентен би се сетил.


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2217
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: Съхранение на алуминиеви джанти без гуми ?

Мнениеот Каспър » Вто 09 авг 2016 4:33


samo_pechka написа:...На сухо място да са. Трябва ти велпапе и едно парче фибран Парчето фибран отдолу, после нареждаш джантите една в/у друга и м/у джантите велпапе. Така съхраних преди време едни уникални и доста редки капли Мале ББС .

Благодаря за отговора. Научих си урока. Смятам темата за приключена.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта