Годишен технически преглед - защо съществува?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот dalgia-73 » Пет 14 юли 2023 9:37


mar011@abv.bg написа:Понеже писах по назад в темата, сега мога и аз да потвърдя, кола не ходила на преглед 10 месеца вчера си мина без никой да каже нищооо :)

Само да не те спрат докато отиваш към пункта.Спокойно могат да ти свалят номерата.Другото което е при изтекъл преглед ако има някакъв технически проблем и не може да премине от пункта могат да спрат автомобила от движение до отстраняване на проблема.Само на автомобили със редовен преглед се дава две седмичен период за отстраняване на неизправност установена по време на прегледа.




mar011@abv.bg
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 02 юни 2021 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот mar011@abv.bg » Пет 14 юли 2023 10:40


Приятел който кара пред теб по същия маршрут елиминира тази опасност. Иначе там където ходя редовно (ама не чак толкова :biggrin ) а и на други места където съм минавал все съм попадал на много разбрани проверяващи. Правят доста в твоя полза, да не казвам с подробности и как минава въпросния преглед.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот vandu » Пет 14 юли 2023 12:23


valka написа:
fur1ous написа:Колеги, малко като ОФ се включвам, но виждам,че има хора които подценяват работата на ABS системата! Имам кола с и без ABS, карал съм достатъчно коли за да знам за какво става дума.
При ситуация и рязко натискане на спирачката колата без ABS нито спира, нито завива, колата с ABS и спира, и завива,


Айде бе не спирала. Спира и търка гумите. Аз в момента карам кола без ABS и спира. Е, не баш така като служебната Dacia Logan MCV с ABS, ама какво от това. То и на магистралата мога да вдигна 150 км/ч, ама си викам 30 годишна кола :gruebel, по полека, до 130. Дори с Dacia-та гледам да спазвам дистанция. И съм спирал кола не без ABS, a кола с умряла спирачна помпа и потънал педал на спирачките (оня "любим" и "здрав" ГоУф 3 :censored2). Как така, ами като спазваш дистанция и не се лепиш за предния. Вярно, че едвам спрях, накрая и ръчната помогна.
Сума ти коли с ABS се карат, ама пак има доста катастрофи, от които голяма част благодарение на неспазена дистанция. :a058

2005-6 ходих Дупница - Несебър с един трабант на който му държеше спирачката само на предно ляво колело 3-ма човека. Вярно по магистралата повече от 100км/ч не съм вдигал, ама между Сливен и Карнобат си беше приключение, при всяко натискане на спирачката влизах в насрещното. Може би благодарение на този трабант се научих да спазвам по-голяма дистанция. Много мразя и когато някой ми се залепи извънградско, да не говорим пък при дъжд или сняг.

Ивайло Димов написа:Никакъв проблем няма ,може и 5 години да не е минавала .Стига да има платени данъци и валидна ГО .Но ако стои на обществено място 3 месеца след изтичане на ГТП ако някой подаде сигнал в общината издава се предупредителен лист на собственика ,ако не я отстрани или не премине ГТП се репатрира принудително.
Прегледа вече е станал 60 лева ако има АГУ е 65 ,друг нюанс след разговор с техниците -оказва се че афтърмаркет и универсалните катализатори не вършат работа и се задръстват след 2-3 години .Така ,че който е решил да си слага подобен да прецени дали си заслужава парите ако неговия е задръстен .

Вчера в София на бул. Климент Охридски под Ташев Галвинг за дизел ми взеха 50 кинта.

ПП: Под Ташев са два пункта за ГТП. Този до субаро миналата година искаше да ми "пореже" старото голфче че нямам катализатор и ми отказа прегледа.


joru
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 26 апр 2017 22:55
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот joru » Чет 14 дек 2023 22:56


NikMar55 написа:
stypkata написа:На теста за изгорели газове форсираха двигателя на празен ход в червените обороти (педала до ламарината с припомпванкя) около 10мин..
Това ако ме накарат да го правя, директно давам заден и изчезвам и от там :thumb_down

При нас не присъстваш на теста, чакаш в офиса, те вземат ключа и документите и си правят каквото им е наредено. В 3 сервиза процесът е същия. Но не съм забелязал да форсират до изключвател, поне при някоя кола щеше да се чуе.


Тази година съм бил на 2 технически прегледа. И при двата си стоях в колата - не са ме карали да излизам.

Миналата година отидох на някакъв случаен ГТП. Видях табели и просто отидох. Оказа се, че съм се набутал при Технотест, който очевидно освен легализациите, правят и "стандартни" технически прегледи. "Стандартният" технически преглед беше доста по-различен от това, на което съм свикнал.

Тогава искаха да съм извън колата и стоях и гледах от 10-на метра - но в същото хале.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот NikMar55 » Вто 09 яну 2024 10:41


Днес трябва да съм на преглед, но времето може да ме забави заради поледиците по улиците. Подлежа ли на някаква глоба, ако изчакам наколко дена?


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот fur1ous » Вто 09 яну 2024 10:54


Подлежиш само ако те хванат :mhihi


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот dalgia-73 » Вто 09 яну 2024 11:12


NikMar55 написа:Днес трябва да съм на преглед, но времето може да ме забави заради поледиците по улиците. Подлежа ли на някаква глоба, ако изчакам наколко дена?

Прочети ми предния пост.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот NikMar55 » Вто 09 яну 2024 11:46


Значи при самия преглед няма да не глобят. В момента цялата кола е заледена и няма отваряне, не искам да счупя нещо насила и затова ще изчакам. Няма как да ме хванат щом не мога да си вляза в колата.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот dalgia-73 » Вто 09 яну 2024 11:56


Няма да имаш глоба доколкото знам.Гледаш да не те спрат за проверка.При евентуално ПТП незнам какви ще да последствията.обаче.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот fur1ous » Вто 09 яну 2024 11:58


NikMar55 написа:Значи при самия преглед няма да не глобят. В момента цялата кола е заледена и няма отваряне, не искам да счупя нещо насила и затова ще изчакам. Няма как да ме хванат щом не мога да си вляза в колата.


Няма как да те глобят ако не те спрат или не стане ПТП. Последния път забравих за прегледа на едната кола 4 месеца се движи без преглед докато се сетя.
Нямам глоби, добре че не са я спряли жена ми някъде,че беше нейната кола :mhihi
На прегледа нищо не казаха като отидох.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот NikMar55 » Вто 09 яну 2024 16:27


Благодаря за мненията, ще чакам времето да ме пусне в колата. :smile


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 09 яну 2024 19:56


Скоро бях на технически преглед, хората ме познават и си направихме мухабет.

От април тази година ще трябва да купуват нови системи, според тях решението дали колата взема прегледа ще е на някакъв централен компютър, те щели само да слагат датчиците, без да могат да се намесват в решението.

Според тях половината коли в България нямали да могат да вземат прегглед заради стойностите на изгорелите газове!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот fur1ous » Вто 09 яну 2024 21:31


Така е да, но не забравяй че датчиците са при тях и ще намерят начин да ги манипулират, но до тогава ще има изгорели.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот Курт Деликуртев » Сря 10 яну 2024 0:22


fur1ous написа:Подлежиш само ако те хванат :mhihi


Познавам един собственик на книжарница в Пловдив, миналата година го бяха "хванали" със служебен автомобил, за който 3 години не е имал технически преглед, но ве бил с платена винетка! Първомайските полицаи са го пуснали без глоби, но той е бивш военен и може да е намерил как да им размекне сърцата!


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот NikMar55 » Сря 10 яну 2024 15:21


Преминах без забележки.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 281 госта