Годишен технически преглед - защо съществува?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
AA2
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 29 ное 2023 14:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот AA2 » Сря 10 апр 2024 11:04


Здравейте, аз имам един въпрос относно ЕКО стикерите.
Началото на годината регистрирах кола докарана от Швейцария, euro 5. Не ми сложиха никакъв стикер за ЕКО категория, единствено ми дадоха стикерче за минал пръв технически преглед който не знам, трябва ли да е залепен?




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19563
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот radotom » Сря 10 апр 2024 15:35


Стикера от КАТ не го лепиш никъде, само си го пазиш в колата
А не дават стикери за ЕКО-категория, защото КАТ не са оторезирани да правят годишни технически прегледи :mhihi


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8395
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот samo_pechka » Сря 10 апр 2024 19:05


Лепи се едно като лентичка на джама до стикерчето за гражданската. Това ти се дава от КАТ на базата на издаден ТЮВ ( това за немските коли , за други държави не съм много наясно как се наричат ) . После след като изтече там срока му ( макса е година , който отпускат по закона нашите, нищо, че тюф-а ти може да е двегодишен ) се ходи на ГТП и те си лепат там техния.
П.п. абе тия лепенки нали уж щяха да ги премахват? Уж станахме модерни, уж има камери навсякъде, компоти и т.н. Пак с лепенките . Сега чувам ще се лепи тая за еко-то отляво , че трудно виждали старшите като е горе. Ма то нали казаха, че заради камерите и контрола от тях се въведе? И затова е горе на високото... Сега пък ще се гледа от старшите, а камери, контрол , модернизация-нанай.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот beuchat » Пет 19 апр 2024 8:10


Долу в ляво,до стикера за застраховката ги лепят сега,което е пълна простотия.Тази голяма лепенка ти вади очите там.Преди като беше до задно панорамно огледало беше 1000 пъти по-добре.


Потребителски аватар
NikMar55
Мнения: 209
Регистриран на: Вто 26 окт 2021 17:05
Автомобил: Golf 4
Двигател: TDI 1900 101 к с 2003 г
Местоположение: Габрово

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот NikMar55 » Нед 21 апр 2024 11:17


Моята пак я сложиха под огледалото.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 571
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот alpinab » Нед 21 апр 2024 11:55


С тия измислени лепенки правят един народ на маймуни а на всичкото отгоре признаха със стиснати уста, че дори бутафорната им система не работи. Та цялата работа с тази пародия за ЕКО стикер е обслужването на партийна хранилка в лицето на частна печатница на български политик-олигарх.



На всичкото отгоре вече камерите разпознаващи номера могат в централизирана база инстантно да проверяват всяка кола дали има валидни - ГО, ГТП, ЕКО кат, Винетка…т.е лепенето на стикери практически е абсолютно ненужно.


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Годишен технически преглед - защо съществува?

Мнениеот MMX » Нед 21 апр 2024 19:23


Bai Sando написа:Ако пък измислят и закон за всякакви ксенони и ледове на рефлекторен фар ще е чудесно.

Това би било добре, но няма шанс (да тръгнат да мерят на пътя). По-скоро да вкарат закон, че крушките може да са само оригинално предвидените като вид, а не фарове за халогенни крушки с всякакви LED глупости дето светят добре, но "не заслепяват" (само Малко дразнят, но какво му пука на светещия).



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: IronMaiden и 187 госта