Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Нед 13 авг 2023 17:28


Здравейте, колеги!


Наскоро станах горд собственик на T-Roc R. За жалост, обаче, вчера след първата автомивка забелязах, че едната от вратите е на петна в следствие от надран лак. След обстоен оглед установих, че петната са най-вероятно в следствие на интерверции правени в представителството с цел да се изчистят малки несършенства по лака(като малки пъпчици по него), но явно не е оправена като хората и съответно половината врата в момента е на петна което супер много ме дразни - може би, ако не бяха я барали несъвършенствата по лака нямаше да ми пречат. За съжаление, обаче, в момента на предаване явно автомобила е бил с някакво покритие и към онзи момент не съм успял да ги забележа тези забележки и съответно тогава не съм имал претенции. Въпросът е ми какво мислите - има ли смисъл да се обърна към представителството и да ги запозная с проблема предвид, че е минал близо месец? Прикачам снимка на която не съм сигурен дали се вижда точно какъв е проблема, но на слънчева светлина петната се виждат доста ясно и сякаш на тези места е търкано целенасочено с финна шкурка или нещо подобно, защото самият лак е матов.


https://ibb.co/p0HWXLj
https://ibb.co/RTthZsf

Също така бих искал да попитам за съвет какво е необходимо да се направи, за да се заличат самите петна - пастиране или полиране, че не съм запознат. Няма поражения по самата боя, вижда се само повърхностно по лака. Също така бих се радвал за препоръки за човек в София, който би могъл да оправя, разбира се без да я досъсипят.




Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот mukot » Нед 13 авг 2023 19:37


Според мен трябва да се рекламира. В гаранция е. Ако приемат рекламацията ще са на ниво. Пиши резултата.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Нед 13 авг 2023 20:27


mukot написа:Според мен трябва да се рекламира. В гаранция е. Ако приемат рекламацията ще са на ниво. Пиши резултата.


Мисля утре да се чуя с тях и да видя какво ще кажат. Ще пиша какво се е случило.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот !R1 » Нед 13 авг 2023 21:03


Прилича на неизмита смазка.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Нед 13 авг 2023 21:07


За съжаление не е, пробвах няколко пъти да го изчистя и не се получава, а и би било странно да е само там и само на тази врата.

Както споменах след добро вглеждане се вижда, че е имало някакви малки забалежки по лака на всички тези места (като малки пъпчици), които явно са пробвали да оправят. Самият лак е матов на тези места все едно е минат със ситна шкурка.


!R1
Мнения: 121
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 23:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот !R1 » Нед 13 авг 2023 21:14


Новите автомобили ги консервират и трябва старателно и "професионално" измиване, за да падне смазката.
Не изключвам и варианта, някой 'убавец да е търкал с нещо или да е дефект.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот thanis » Пон 14 авг 2023 8:20


Понеже е възможно да те пуснат да пиеш една студена.... Пиши или се свържи с човека, който ти е бил продавача. Обясни му ситуацията и му кажи, че искаш да се оправи. Не си имал възможност по-рано да забележиш проблема и не си ги информирал по-рано, защото разчиташ на техния професионализъм. (Обръщам внимание, че трябва да говориш с човека, който ти е продал колата, а не с някой произволен приемчик).

Възможно е всичко да мине без болка, но просто имай едно на ум.

Успех и дано се оправи проблема, че е гадно на душата да знаеш за тази дреболия и да ти чегърта от кефа на новия автомобил. :)


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот fur1ous » Пон 14 авг 2023 8:38


Ако ти откажат гаранционно, реално всяко по голямо детайлинг студио ще ти оправи колата с пастиране и след това полиране, препаратите в една стъпка рядко са добри, казвам го защото си питал кое от двете трябва, отговра е и двете, в много редки случай само полиране. Мисля че дори можеш да я минеш по каско, ще отпуснат пари за пастирането, ама питай там където си решил да ходиш :wink


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 14 авг 2023 9:41


Аз бих замерил боята с каква дебелина е , за да знам дали е боядисван детайла. Най-вероятно е имало някакъв гаф с вратата, боядисали са я и са махали прашинки , водна шкурка, пастиране и след време дефекта лъсва. С пастиране ще стане добре, но това покритие никога няма да е като останалите... Бих се задълбочил в проблема и бих искал компенсация, ако се окаже , че ми е спестена информация за боядисване на детайл на новия ми автомобил.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 10:06


марширувай при дилъра да ти кажат какви са ги творили.
ако е само надрано всеки детайлър ще те оправи за някакви къси пари


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пон 14 авг 2023 13:34


Здравейте!

Давам ъпдейт. Чух се с представителя с който контактувах при закупуването и ми препоръча да отида да я прегледат и да решат дали трябва да я оправят.

В петък имам записан час при тях и ще видим какво ще кажат. Ще пиша след като има някакво развитие по казуса.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 14:09


изобщо не им давай колата. дилърите нямат нито хората, нито материалиалите да ти оправят колата качествено.

В случая трябва да разбереш какво се е случило. от завода колата няма как да излезе с балончета, прашинки, боклучета, стечки или каквито и да било други дефекти по боята. Единственото което могат да направят в завода е да я направят повече или по-малко портокалова.

тази врата е повредена при транспорта и трябва да разбереш дали само са се опитвали да замажат пробема или са боядисвали и след това замазвали.

дай снимка на цялата страница поне да видим дали има разлика в цветовете


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот DoH_KuXoT » Пон 14 авг 2023 14:58


Един дебеломер за лакови покрития казва всичко , ако имаш повече от 0.05 - 0.10 значи има втори слой , ако е така вече влизате в една друга графа да се докаже дали така си взел колата или ще кажат че си го направил ти в последствие.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот Petrolhead » Пон 14 авг 2023 16:58


ако колегата прати снимка на цялата врата и фалцовете и без дебеломер ще стане ясно дали е боядисвана.


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Нова T-Roc с надран лак - съвет за корекция

Мнениеот ivanovkbg » Пон 14 авг 2023 18:40


За съжаление нямам снимка на цялата страна в момента и колата не е близо до мен за да направя.При първа възможност ще направя и кача.

Благодаря Ви.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 222 госта