Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Ljubon » Нед 10 юли 2011 19:13


ВАН написа:66kw 86г
катализатора не го броят, защото е много дърта
40 - 45 лв в София

Взимаш писмо от сервиз, че имаш монтиран действащ катализатор и отиваш с него в общината. :012:




Потребителски аватар
brabus
R-циклопедист на VW
R-циклопедист на VW
Мнения: 11160
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:17
Автомобил: Golf II GTI PB A4 Avant 1.8 TQ
Двигател: 1991 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот brabus » Нед 10 юли 2011 20:06


А дали има действащ катализатор реално? Дали с тези 20~22 лв., които ще спести от данък, ще може да плати корупцията във въпросния сервиз с онази бележка? Дали така е редно?
Кога този народ ще се научи, че чак когато всички започнем да си плащаме данъците и осигуровките ще имаме право да протестираме и възразяваме срещу нередности?


Потребителски аватар
Ljubon
Мнения: 3327
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Ljubon » Нед 10 юли 2011 21:00


brabus написа:А дали има действащ катализатор реално? Дали с тези 20~22 лв., които ще спести от данък, ще може да плати корупцията във въпросния сервиз с онази бележка? Дали така е редно?

Ами колегата казва, че има. И не във всички сервизи има корупция. Аз преди 1-2 години се обаждах по телефона да проверявам в сервизите за такава бележка. Някои искаха за докимента 20-50лв., но други я издаваха безплатно. Отидох в сервиза, гледаха нещо по колата и ми написаха бележката, не искаха и стотинка дори. Стана ми чак неудобно, дадох им 2 лв. да пият кафе. mhihi Така се печелят клиенти, с добро отношение. :да:


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот yoan4o » Пон 11 юли 2011 9:35


brabus написа:А дали има действащ катализатор реално? Дали с тези 20~22 лв., които ще спести от данък, ще може да плати корупцията във въпросния сервиз с онази бележка? Дали така е редно?
Кога този народ ще се научи, че чак когато всички започнем да си плащаме данъците и осигуровките ще имаме право да протестираме и възразяваме срещу нередности?



Бабусе, прав си, ама на морално основание.....

Данъци, такси и т.н. задължения се изчисляват и прилагат на база на закони, тарифи към тях и т.н.
Аз съм 99,9% сигурен, че никъде, ама наистина никъде в който и да е било закон не се споменава за годността на катализаторните устройства. В тази връзка кой и на какво основание може да прецени дали то е там и работи и най-вече да го отнесе към тарифа и плащане на данък от данъчно задължено лиц?! :shock
Всичко е толкова бош-лаф работа, че преди да се стигне до въпроса с катализатора има безброй много пропуски в законите, които касят МПС и е необходимо да се променят, че не е истина.

С други думи аз твърдя, че освен от нормативната база, основния проблем идва от пнктовете за ГТП. Акщо там се затегнат нещата реално както като контрол на МПС, така и като документи много неща ще се оправят. :да:


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот ChimeyJimmey » Вто 12 юли 2011 18:52


Днес:

    1. 188,65 лв. - НОВ ВНОС;

    2. 113,16 лв. (х2 - НЕДОБОР);

    3. 25,16 лв.

:017:


Потребителски аватар
ВАН
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 12 авг 2007 13:43
Автомобил: VW Golf II 1991 1.6 Keihin
Двигател: PN
Местоположение: София

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот ВАН » Сря 13 юли 2011 18:50


yoan4o написа:

,,,,,Аз съм 99,9% сигурен, че никъде, ама наистина никъде в който и да е било закон не се споменава за годността на катализаторните устройства.,,,,
,,,С други думи аз твърдя, че освен от нормативната база, основния проблем идва от пнктовете за ГТП.


Общината е Триадица.
Нормативно е заложено : "автомобили с действащи катализаторни устройства"
Нормативно е заложено, че имат право да поискат допълнително документи за каквото им скимне ...
Минах през 3-4 сервиза и още толкова пунктове за ГТП - изгледаха ме странно и ми писна, въпреки че в началото бях много нахъсан и ги обиколих началничките в данъчното...

brabus написа:Кога този народ ще се научи, че чак когато всички започнем да си плащаме данъците и осигуровките ще имаме право да протестираме и възразяваме срещу нередности?
До тогава ли администрацията ще се бъзика с хората?


Потребителски аватар
gozzu
Мнения: 173
Регистриран на: Пон 24 мар 2008 12:00
Автомобил: Vw Golf 4 2_8 V6 4Motion 204 hp
Двигател: BDE 2002 г
Местоположение: София

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот gozzu » Вто 19 юли 2011 9:02


Понеже и аз миналата година минах по този път с бележката за "работещ катализатор" искам да споделя!
На мен също ми поискаха въпросната бележка и след като обиколих няколко сервиза и ме гледаха странно се върнах в общината и ги попитах какъв е образеца за тази бележка и къде го има официално обявен на което те не можаха да ми дадат смислен отговор!Питах ги дали разпечатка от газ-анализатора ще свърщши работа и те ами може и т.н. но като ги попитах дали са технически компетентни за да го разчетат те пак вдигнаха рамена и започнаха да се чешат та стана голям скандал при което им обясних, че МПС-то е минало ГТП преди някколко дена в КАТ и там се проверяват изгорелите газове, и им обясних, че на ГТП се гледа документацията дали МПС-то има фабрично катализатор или няма и там се проверяват вредните емисии т.е. дали е работещ катализатора и ако не е автомобила не може да мине ГТП на което те ми каза "да така е, но те не ги проверяват и за това искаме бележка" не искам да коментирам работата на пуктовете за ГТП, но им казах, че не са те хората които определят кой какво прави, все пак те носят отговорност за работата си, аз лично съм виждал да връщат автомобил с вредни газове над нормата! След това ги попитах как през годините ще са сигурни, че моя катализатор ще е изправен и работещ, а те ми казаха, че ако спре да работи трябвало да отида да им кажа за да ми махната отстъпката при което падна голям смях :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
След няколко дена отидох пак и си регистрирах колата без бележка, но като питах дали трябва да представям прослувутата бележка същата служителка от преди няколко дена ми погледна талона и каза, че моята кола е нова(Голф 3 първа рег. 1997г. :applause: mhihi :lol ) и не е нужно, те тези бележки били за старите МПС-та ! Та ето това е нашата администрация, според мен е голяма пародия!
П.П. Плаша се щом моя почти 15 годишен Голф е нов, какво остава за старите колици! Голям майтап ама все пак ми скъсаха нервите тия в общината scare :048:


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 19 юли 2011 18:14


Аз тая година все още не съм плащал данъка на колата, защото прегледа ми изтича октомври месец и тогава ще ида, но да ви кажа за тоя катализатор не се бях замислял и дано като ида там да влизат в канала да гледат :) че тогава ... става зле.

А иначе данъка ми около 140 лева :) и като сложим глобите за неправилно паркиране по 20 кинта .... :)


Потребителски аватар
Prodriver
Мнения: 646
Регистриран на: Пон 23 май 2005 1:01
Автомобил: VW Polo VW 1300
Двигател: AEE 1996 AB 1971
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Prodriver » Пет 22 юли 2011 14:25


Поло 1996г. 1.6 АЕЕ - 19.04 лв.
Бийтъл 1971г. 1.3 АВ - 14.19 лв. :lol:


Потребителски аватар
kikogsxr
Мнения: 286
Регистриран на: Чет 13 яну 2011 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Pernik

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот kikogsxr » Пет 22 юли 2011 14:43


270 кинта колеги, 2.3v5,1999(има нема катализатор)номер СТ scare


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4253
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот tdi fen » Пет 22 юли 2011 14:49


1.9 tdi 90 кс 99г рег CA 70 лв без катализатор


Потребителски аватар
razbiva4a8435
Мнения: 8
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 18:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот razbiva4a8435 » Пет 22 юли 2011 16:35


а на моята бегачка не съм го плащал още ама ми е 150лв голф 3 гти 150кс


Потребителски аватар
Shanovec
Мнения: 452
Регистриран на: Вто 28 дек 2010 17:16
Автомобил: WV POLO 6N1 Golf mk4
Двигател: AEX 1997 AKL 1999
Местоположение: Казанлък / Копринка

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Shanovec » Пон 25 юли 2011 13:07


хах. скромните 13.67 лв. за 60 кончета поло с катализаторя


Потребителски аватар
Angel Stavrev
Мнения: 1830
Регистриран на: Сря 24 сеп 2008 20:36
Автомобил: VW Polo 86c 2f
Двигател: AAU 1994
Местоположение: Хасково

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Angel Stavrev » Вто 26 юли 2011 18:02


Пасат б5 99г 1.8 бензин 125коня 104лв за половин година в гр.Хасково.Кмета ни е решил да ни изтребва.
Поло 2ф 94г 1043 бенз 45коня 26лв мисля че беше.


Бате Жоро
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 29 май 2010 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: блг

Re: Колко данък платихте за колата си? Калкулатор онлайн

Мнениеот Бате Жоро » Вто 26 юли 2011 18:33


180 коня 293 пари ... :banghead: :banghead:



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта