Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Най-добрите зимни гуми

Bridgestone
61
6%
Dunlop
60
6%
Michelin
243
23%
Good Year
138
13%
Pirelli
22
2%
Continental
55
5%
Yokohama
43
4%
Vredestein
73
7%
Fulda
54
5%
Maloya
14
1%
Debica
56
5%
Barum
13
1%
Sava
19
2%
Tigar
13
1%
Kumho
17
2%
Nokian
53
5%
Toyo
22
2%
Други
104
10%
 
Общо гласове: 1060
Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 01 окт 2007 23:16


Е то чак толкова обективна оценка трудно някой може да даде-аз не знам някой да сменя по 2-3 чифта гуми за един сезон та да ги сравни :cry: Иначе е нормално зимните гуми да зацепват по-добре от летните - ама при дъжд стой та гледай :lol:
P.S.Отделно зависи кой зимни зимаш-чисто зимни или за смесен климат/за наще условия те са по-добри/




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пон 01 окт 2007 23:21


Ам добре,малко личен опит - зимните са ми Ласа Сноууейс 2.За цената си (мисля,че на 95 лв ги купувах) - 185/60/14 са си добри,макар и малко по-шумни,отколкото ми се иска.
Не съм доволен от Дебица (или Дебика) Фриго - баща ми е с такива и на миналата почти безснежна зима им се поразказа играта - протекторът им се износи доста.Може би са мислени за употреба предимно на сняг.
От приятели съм получавал добри отзиви за Корморан Сноупро,също и за Сава,но не си спомням точно модела.

Понеже тази година бях на щанда на моята фирма на Аутотех на панаира и срещу нас бяха едни от вносителите на Гудиир,Сава и др.марки си поговорих с тях и те ми споделиха,че Сава-та е добър избор за парите си за БГ пътищата.Моят размер летни 195/50/15 при тях струваше 96 лв на дребно,като ми предложиха и малко отстъпка,от която мисля да се възплзвам,но ще е догодина.Поразгледайте и зимните модели,ако някой има непосредствен опит със Сава,нека сподели.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Пон 01 окт 2007 23:25


Аз лично от тоя "добър избор за парите си" доста съм страдал.В момента карам с някви странни китайски гуми още от австриеца който догодина като ги сменям ще дам 10-30 лева отгоре ,но ще си взема -Тойо ,Нокиан или БФ Гуудрич.При копувани от мен зимни гуми имам много добри впечатления от Тойо на 2ката ,ама конкретни сравнения не мога да направя.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 01 окт 2007 23:29


Rabbit_TDI написа:...БФ Гуудрич...

Лоши отзиви от доста места за тази гума, и принципно по тестовете не дава добри резултати, но нямам личен опит, някой да каже, ако е карал такава зимна...


Потребителски аватар
alex synchro
Мнения: 430
Регистриран на: Вто 14 юни 2005 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот alex synchro » Пон 01 окт 2007 23:38


Според мен, темата трябва да е "кой с какви гуми кара/карал и доволен ли е от тях", защото предполагам е малък броя на съфорумците, които са сменяли повече от 4 - 5 комплекта нови зимни гуми, за да дадат своето обективно мнение за марката, модела и т. н. :idea:

Анкетата така зададена ми се струва... субективна!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Пон 01 окт 2007 23:43


alex synchro написа:Анкетата така зададена ми се струва... субективна!

Именно, тя няма как да е обективна, има се предвид личният опит на всеки един, т.е. неговите субективни възприятия за дадена гума.


Потребителски аватар
alex synchro
Мнения: 430
Регистриран на: Вто 14 юни 2005 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот alex synchro » Пон 01 окт 2007 23:47


dobrinb написа:
alex synchro написа:Анкетата така зададена ми се струва... субективна!

Именно, тя няма как да е обективна, има се предвид личният опит на всеки един, т.е. неговите субективни възприятия за дадена гума.


именно де...

"кой с какви зимни гуми кара и доволен ли е от тях"


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Вто 02 окт 2007 0:01


Имам много добри впечатления от гумата Michelin Alpin. На Банско в много сняг с 5 човека в колата, тя си тръгва без проблем. Това беше с Голфа и сега мисля да купувам и за Пасата такива, но чувам много добри думи за YOKOHAMA и съм малко на кантар ... Може би които са по-скъпи са по хубави от 2те марки и ще взема по скъпата. :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 02 окт 2007 0:07


Аз съм си фен на Дънлоп и зима и лете си карам с най-добрия им модел за сезона. Mного съм доволен.

Миналата зима купих 4 нови SP Wintersport 3D, което е 3то поколение на модела:
http://kamortires.com/pages.php?page=11&lang=bg

от тази година излизат и SP Winter Response ( http://kamortires.com/models.php?model=8&lang=bg ), които мисля да пробвам, защото съм много доволен от поведението на летните SP FastResponse ( http://kamortires.com/pages.php?page=9&lang=bg ).

Ето сайт с инфо за БГ вносителя на Дънлоп: www.kamortires.com

Естествено става дума за 195/65/15. В други размери има други по-добри модели.


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Вто 02 окт 2007 0:12


Моите летни са DUNLOP SP SPORT 9000 и съм доволен, но са вече старички и се получиха балони. За летни гуми се чудя дали да са пак DUNLOP или YOKOHAMA. A за зимни Michelin или YOKOHAMA.


Потребителски аватар
chy
Мнения: 1585
Регистриран на: Пет 02 фев 2007 23:04
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот chy » Вто 02 окт 2007 0:24


dobrinb написа:
Rabbit_TDI написа:...БФ Гуудрич...

Лоши отзиви от доста места за тази гума, и принципно по тестовете не дава добри резултати, но нямам личен опит, някой да каже, ако е карал такава зимна...


Аз :wink:
Много добро впечатление ми направиха:на магистрала "Хемус"-,никакви коли около мен,140км/ч,рязко спиране -никакво приплъзване,лашкане...нищо!колата(рено лагуна95,абс-неработещ 2.0 rxe-115 мулета) спря все едно е на горещ асфалт!
Случая беше преди 3 години обаче-незнам,не ми се вярва да са развалили гумата.Все пак е хамериканския мишлен :!:

Иначе не съм доволен от ласа сноууейс2,корморан сноупро2-карал съм ги Нови на моята-няма да повторя!!!!!
Доволен съм от -дайтон,гиславед,вредещайн,дебика(с такива са служебните,които се налага да карам) и от Milestone(такива са на мойта-големи копачки са!!!!!!Нещо задължително за баира който изкачвам до в къщи :D :D :D )


Потребителски аватар
Birdie
Мнения: 798
Регистриран на: Съб 24 юли 2004 15:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: СОФИЯ, Младост-1
Контакти:

Мнениеот Birdie » Вто 02 окт 2007 6:56


nii написа:най-добрата зимна гума е НОВАТА зимна гума.

:да:


Потребителски аватар
greda
Мнения: 727
Регистриран на: Вто 04 сеп 2007 14:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот greda » Вто 02 окт 2007 9:26


Kalin72 написа:Дадох си гласа за Нокиан WR, не е типична зимна гума, но се държи чудно на сняг, лед, мокро. Предишната ми кола беше с такива, сега съм с Континентал CH95, не много добра гума, че и много шумна! Та, чакам да се поизносят, и си взимам пак Нокиан WR :)

Аз също гласувах за Nokian.
Карах четири сезона със зимните им модели и съм много доволен :да:
От летните им пък изобщо не съм доволен, но това е за друга тема...


Потребителски аватар
Pindikov
Мнения: 32
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 21:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот Pindikov » Вто 02 окт 2007 9:39


chy написа:
dobrinb написа:
Rabbit_TDI написа:...БФ Гуудрич...

Лоши отзиви от доста места за тази гума, и принципно по тестовете не дава добри резултати, но нямам личен опит, някой да каже, ако е карал такава зимна...


Аз :wink:
Много добро впечатление ми направиха:на магистрала "Хемус"-,никакви коли около мен,140км/ч,рязко спиране -никакво приплъзване,лашкане...нищо!колата(рено лагуна95,абс-неработещ 2.0 rxe-115 мулета) спря все едно е на горещ асфалт!
Случая беше преди 3 години обаче-незнам,не ми се вярва да са развалили гумата.Все пак е хамериканския мишлен :!:

Иначе не съм доволен от ласа сноууейс2,корморан сноупро2-карал съм ги Нови на моята-няма да повторя!!!!!
Доволен съм от -дайтон,гиславед,вредещайн,дебика(с такива са служебните,които се налага да карам) и от Milestone(такива са на мойта-големи копачки са!!!!!!Нещо задължително за баира който изкачвам до в къщи :D :D :D )

Аз също съм доволен от тях, не са ме оставяли никъде. Вече четвърти или пети чифт карам никви грижи и летните им гуми са добри,поне аз съм доволен.


Потребителски аватар
4oroi4o
Мнения: 1502
Регистриран на: Чет 16 фев 2006 9:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот 4oroi4o » Вто 02 окт 2007 9:53


Аз съм много доволен от Барум. По планините, никакъв проблем. Недостатък, който ме дразни малко е, че на мокър път при скорост, над 110км/ч са малко шумни.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 81 госта