Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen

Най-добрите зимни гуми

Bridgestone
61
6%
Dunlop
60
6%
Michelin
243
23%
Good Year
138
13%
Pirelli
22
2%
Continental
55
5%
Yokohama
43
4%
Vredestein
73
7%
Fulda
54
5%
Maloya
14
1%
Debica
56
5%
Barum
13
1%
Sava
19
2%
Tigar
13
1%
Kumho
17
2%
Nokian
53
5%
Toyo
22
2%
Други
104
10%
 
Общо гласове: 1060
Потребителски аватар
marianchev
Мнения: 2296
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 14:03
Автомобил: Passat B5 + B6
Двигател: AFN + BKP
Местоположение: Вкъщи

Re: Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот marianchev » Чет 16 фев 2012 0:28


Gal написа:
tsv_vatev написа:
nosex написа:
tsv_vatev написа:Каква е разликата между Фулда кристал монтеро 2 и 3?
И какво значи M+S?
благодаря

KRISTALL MONTERO 2
KRISTALL MONTERO 3

M+S обозначението е за гума с проходимост в кал и сняг (mud + snow)

Кой от двата модела е по-добър?

И двата за нищо не стават, по-добре вземи Малоя за същите пари. Казвам ти го от личен опит.
И аз тази зима съм с добри впечатления от Нокиан.

Мда, само дето ADAC не мислят като теб :mrgreen: .
Аз пък от личен опит казвам че за цената си кристал монтеро 3 са си идеални. В момента ги търкалям из североизтока (разградско) и ела да видиш дали не стават. При тукашния сняг, който го нямате в София гуметките се държат отлично и на утъпкан и на мек сняг. И в дълбокото няма никакви проблеми, стига да не увиснеш по корем с колата. На тръгване дори и с повечко газ се усеща сцеплението. За спиране също няма грижи. Преди карах с lassa snoways2 (каралите с такива знаят как се държат на сняг :applause: ). Фулдата в сравнение с ласата е класи отгоре. Като говоря само за зимни гуми в зимни условия.




Потребителски аватар
gotti88
Мнения: 21
Регистриран на: Сря 12 юли 2006 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот gotti88 » Чет 16 фев 2012 1:22


marianchev написа:
Gal написа:
tsv_vatev написа:
nosex написа:
tsv_vatev написа:Каква е разликата между Фулда кристал монтеро 2 и 3?
И какво значи M+S?
благодаря

KRISTALL MONTERO 2
KRISTALL MONTERO 3

M+S обозначението е за гума с проходимост в кал и сняг (mud + snow)

Кой от двата модела е по-добър?

И двата за нищо не стават, по-добре вземи Малоя за същите пари. Казвам ти го от личен опит.
И аз тази зима съм с добри впечатления от Нокиан.

Мда, само дето ADAC не мислят като теб :mrgreen: .
Аз пък от личен опит казвам че за цената си кристал монтеро 3 са си идеални. В момента ги търкалям из североизтока (разградско) и ела да видиш дали не стават. При тукашния сняг, който го нямате в София гуметките се държат отлично и на утъпкан и на мек сняг. И в дълбокото няма никакви проблеми, стига да не увиснеш по корем с колата. На тръгване дори и с повечко газ се усеща сцеплението. За спиране също няма грижи. Преди карах с lassa snoways2 (каралите с такива знаят как се държат на сняг :applause: ). Фулдата в сравнение с ласата е класи отгоре. Като говоря само за зимни гуми в зимни условия.


За монтеро 3 незнам, ама аз от монтеро 2 страшно се разочаровах. Гласувах за Goodyear (карах миналата зима с Ултрагрип 7+ и останах много доволен, и то на задно), карал съм и зимен семперит и също нямах проблеми.


DundyTheCroc
Мнения: 811
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Nissan Primera GT, Passat 5.5 TDI, Mondeo MK4

Re: Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот DundyTheCroc » Чет 16 фев 2012 8:31


Montero 3 си е перфектна гума за цената, не ми се е налагало никъде нито да копая, нито да ме бутат. Пред работа са адски коловози и лед, има коли закъсват на ход, а аз си тръгвам от място като пич.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот веселин » Чет 16 фев 2012 17:37


DundyTheCroc написа:Montero 3 си е перфектна гума за цената, не ми се е налагало никъде нито да копая, нито да ме бутат. Пред работа са адски коловози и лед, има коли закъсват на ход, а аз си тръгвам от място като пич.

Спокойно - и аз така мислех - докато не ме затрупа във Враца /пространство пред жилищен блок с натрупан 50см.сняг/ - коремчето тръшне ли се на снега братле - само лопатата играе и спасява - гумите си въртят свободно и заледяват отдолу :deal - ако ще да са чисто нови и ултра скъпи и ултра победители в де що има тестове !!!
Така , че имайте си - и си спорете до лятото за зимни гуми - имайте си една лопата и няколко картона от кутии в багажника :deal - малко сцепление ще ви дотрябва докато се намокрят - но съвсем достатъчно !!!


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Зимни гуми - кои според вас са най - добрите

Мнениеот Varbona » Пет 17 фев 2012 11:11





Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта