Koнтролни точки

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Пон 02 юли 2012 13:46


Здравейте колеги не съм в България и имам един акт от преди 2 години, та мисълта ми е може ли някак да се провери след като е излязло било наказателното постановление колко контролни точки са ми останали след последното им отнемане? Няма да се прибирам в БГ скоро и се притиснявам да не би да съм останал без точки? Ако има някои колега които да може да ми свърши услуга и има познат да ми ги провери ще съм много благодарен,от Видин съм и ако някои знае начин да ги проверя или да ми помогне да разбера колко са нека пише :) Поздрави на всички




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Koнтролни точки

Мнениеот Barboukov » Пон 02 юли 2012 14:34


Прави се лично. Ако искаш някой друг да го свърши, той трябва да има пълномощно.


Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Пон 02 юли 2012 14:39


Колега аз попитах ако някои има познат в КАТ да ми свърши услуга или ако има някакъв начин онлаин


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16283
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Koнтролни точки

Мнениеот Pichaga » Пон 02 юли 2012 21:59


2 години след влизане в сила на последното нак.. постановление, за което са отнемани точки и не си направил ново нарушение за отнемане на точки се възстановяват на максимума-39


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Koнтролни точки

Мнениеот lion_heart002 » Пон 02 юли 2012 22:19


Да,ама не и автоматично! Трябва да се ходи до кат.

А теб какво те бърка с колко точки си като караш в чужбина??? :shock

Тъпочата е такава,че няма как да си провериш,освен ако лично не отидеш до КАТ,там където книжката ти се води на отчет.Това е положението. И все пак не разбирам какво те притеснява?


Потребителски аватар
Varbona
El Presidente
Мнения: 7655
Регистриран на: Пон 28 юни 2004 14:31
Автомобил:
Двигател:

Re: Koнтролни точки

Мнениеот Varbona » Вто 03 юли 2012 14:58


доста дръзко, да не кажа лекомислено, е да спорите с Пичагата, колеги :bishop

Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството се възстановява:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 51 от 2007 г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година, при условие че водачът е изпълнил задълженията си по чл. 190, ал. 3, което удостоверява със съответните платежни документи;

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) служебно, до максималния размер, след изтичане на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно постановление, с което на водача са отнети контролни точки.

(2) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството може да се възстановява само до първоначалния максимален размер.


Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Пет 06 юли 2012 15:07


Колеги провериха ми точките в КАТ, и нямам нито една останала, въпроса ми е сега като се прибера в родната ни и мила Б-я какво трябва да направя възтановяване или наново курсове,листовки,БЧК и всички неща. Моля само за отговори на колеги които са изпатили като мен или тяхни близки да коментират :)


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Koнтролни точки

Мнениеот lion_heart002 » Пет 06 юли 2012 21:53


Трябва да караш наново курса! Което май е най-добре за теб в случая,след като си успял да направиш толкова много гафове. И все пак ще ти дам един съвет,пробвай да си смениш книжката,ако си в европа с книжка на съответната страна в която си,може и да не се усетят,че е за взимане и да ти издадат тяхна книжка,в този случай си спестяваш доста пари и време,опитай,нищо не губиш! Най-много да не стане и да трябва да обявиш книжката за изгубена.... Ти така или иначе ще вадиш нова,ако не мине номера!


Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Пет 06 юли 2012 22:29


Колега те няма ли да проверят дали имам точки в книжката, нямам и талон при мен тои си е в КАТ в Б-я това не е ли проблем че при мен е само книжката, в Кипър съм ако това има значение:)


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Koнтролни точки

Мнениеот lion_heart002 » Пет 06 юли 2012 22:57


Ами моята като я сменях талона забравих да го изпратя! Така ми я и подмениха с английска... Не знам дали ще мине там номера,но какво имаш да губиш? Друг съвет не мога да ти дам. Опитах да помогна! :|


Потребителски аватар
Freakylol
Мнения: 927
Регистриран на: Нед 10 юли 2011 16:55
Автомобил:
Двигател: asz++
Местоположение: Русе

Re: Koнтролни точки

Мнениеот Freakylol » Пон 09 юли 2012 8:58




Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Вто 10 юли 2012 17:33


Колеги в Кипър съм и бих искал да попитам някои ако си е сменял книжката в Кипър какви документи са необходими, талона трябва ли да го предам понеже ми е отнет в Б-я . Благодаря предварително


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 815
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Koнтролни точки

Мнениеот Asko VW » Сря 11 юли 2012 15:04


Колега, Кипър не е част от Евро съюза така, че вероятността да са свързани с някаква общо европейска инфо. система (в която да ти проверят книжката или броя точки) е минимален. Освен това тях не ги интересува какви нарушения, глоби, съответно точки имаш в БГ. Интересува ги само дали българската ти книжка е валидна като дата. А синият талон е легитимен документ само в България (ако се загледате ще видите, че е написан само на Български), зад граница документ е само книжката. Талона е само за България и служи за контрол при налагането и изпълнението на наложени санкции за територията на нашата страна. Реално властите в никоя страна, не се интересува от извършени нарушения в друга такава. Вълнува ги само дали книжката е валидна. Така, че ако ти е валидна можеш да си изкараш тамошна, вече какъв точно е реда не мога да кажа.
Ако бъркам някъде, моля колегите да ме поправят :да:


Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Сря 11 юли 2012 16:00


:arrow: Колеги още мниния и съвети какво да направя, а колега Кипър е в евро съюза HELP MEE :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви :обичам ви :обичам ви :обичам ви :обичам ви :обичам ви


Потребителски аватар
mitko_asds
Мнения: 24
Регистриран на: Съб 12 сеп 2009 12:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България,Видин

Re: Koнтролни точки

Мнениеот mitko_asds » Сря 11 юли 2012 21:18


каране с превишена скорост :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :bowdown :bowdown :bowdown :обичам ви :обичам ви :обичам ви :обичам ви



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Nexrozum19, petiop и 83 госта