Благодарност към българския полицай...

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Благодарност към българския полицай...

Мнениеот group® » Пон 19 ное 2007 2:08


Тъй като сме един от най-цивилизованите форуми мисля тук е мястото за такава тема и тук са хората, които ще я разберат. Знам, че доста от вас ще наскачат и ще започнат ... с обиди по адрес на полицаите, но МОЛЯ ВИ НЕПИШЕТЕ(поне не и тук).
Идеята ми е да се напише нещо по-различно от баналностите, които чета всеки ден от рода на 'корумпиран', 'тъп' и т.н. епитети по техен адрес.
Ще спестя и другите баналностите от типа на каква е функцията, задачата и т.н. на полицая. Само ще спомена, че изключително важен е имиджа на полицая в обществото за да могат те да си вършат работата по-добре, за да може 'лошия' да го е страх от тях. И тук идва нашата роля ... неможе непрекъснато да ги псуваме и да очакваме децата ни и хората около нас да имат страх и уважение, а то е нужно. Неможе само да ги хулим, а като ни дотрябват и ни помогнат да им благодарим и аре....
Това е лицемерие!!!
Нека с тази тема да покажем поне малко уважение към тези хора, които работят ... всички знаем при какви условия. Нека и те разберат, че не е срамно да си полицай, и че да служиш на обществото не работа, а мисия, в която макар и анонимен си герой, а не 'кука'.
Нека всеки, който има история с полицай, на който иска да благодари, да сподели тук... Нека всеки, който иска да покаже уважение към тези хора, пише тук...



Аз ще започна като спомена за следователите от 1во, на които искам да благодаря ... Преди години ми беше открадната колата и две момчета от 1во ме поеха, когато отидох там и се държаха изключително професионално. Уграмотиха ме с процедурите и т.н. разправии, които ми предстояха, държаха се супер възпитано и съпричастно, което мисля е достойно за едно БЛАГОДАРЯ.

Ще благодаря и на полицаите пак от 1во, които бяха там когато на светофар подивял наркоман ми счупи предния прозорец на колата и те реагираха съвсем адекватно и го арестуваха. Свършиха си брилянтно работата и отново се държаха супер професионално.
Бладаря Ви !!!



п.с. повечето тук знаят, но все пак да поясня - несъм полицай, но като малък исках да бъда...както вероятно и повечето от вас...!!!




Потребителски аватар
Stiks
Мнения: 132
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Раднево

Мнениеот Stiks » Пон 19 ное 2007 2:33


моята история е такава - спират ме в Габрово и аз се пекох яката защото си бях без колан, слезнах си всичко по реда започнаха да си ми пишат акта, през това време аз си говорех най-дружелюбно с единия от тях и така, аз с акт ама това е 1-я акт за който аз даже не се ядосвах, не псувах и не се спичах. До тук добре, но ... (винаги има едно "но").
другата случка ми беше когато с висока скорост аз и Мерцедес СЛ (В12 битурбо пишеше отстрани) караме (аз съм втора кола) и при засичането ни с 128 км в час полицая сочеше ме с пръст и ми сваляше палка ? е ... за какво иде реч как да уважам човек който избира на кого да пише акта ? аз бях зад мерцедеса и няма начин той да караше с 90 а аз с 128 (бяхме на около 15 метра дистанция) но естествено той предпочете да спре кола за 5000 лева а не за 500 000
И от там идва работата - "избирателна пропускливост" и от тука аз си казвам "Мама ти да е*а тъп полицай"

ПП: Отношнието ни към полицайте се провокира от самите тях, ако не се "Надува" с служебното си положение а ти говори като на приятел и нека пак си ти пише акта, но отношението му към самия теб е по важно.


Потребителски аватар
Дон Хуан Голфа
Мнения: 1000
Регистриран на: Съб 05 ное 2005 20:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

!!!

Мнениеот Дон Хуан Голфа » Пон 19 ное 2007 2:40


Има Полицаи и Полицаи....общо взето офицерите ни особенно в следствието са уникални...но липсата на уважение към обикновения полицай идва от фразата когато те спрят и попитат..."сега какво ще правиме"....
Иначе РЕСПЕКТ към тяхната работа...не е лесна имайки впредвит, че е пълно с нагли копелета :idea:


Потребителски аватар
dan40
Мнения: 428
Регистриран на: Сря 24 яну 2007 23:40
Автомобил: Alfa 156 2.0 TS
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dan40 » Пон 19 ное 2007 7:51


ами колега , каквото и да си говорим , полицаите като тези в твоя случай с колата за съжаление са твърде малко . Не един път сме ставали свидетели на какви ли не идиотщини и "извращения" на полицаи към хората . Вярно , че и ние сме си виновни за някои работи ... А колкото за наркомана който ти е счупил прозореца на колата и след това е бил заловен , замислял ли си се какво е станало после с него ? ... Просто е бил мъмрен , а може и леко попребит в районното и след това пуснат да си ходи , да се надруса и да вандалства пак . Едва ли е осъден за хулиганство ?!? Проблема според мен не е в самите полицаи , а в цялата система , и манталитет на българина


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Милослав » Пон 19 ное 2007 8:44


Stiks написа:моята история е такава - спират ме в Габрово и аз се пекох яката защото си бях без колан, слезнах си всичко по реда започнаха да си ми пишат акта, през това време аз си говорех най-дружелюбно с единия от тях и така, аз с акт ама това е 1-я акт за който аз даже не се ядосвах, не псувах и не се спичах. До тук добре, но ... (винаги има едно "но").
другата случка ми беше когато с висока скорост аз и Мерцедес СЛ (В12 битурбо пишеше отстрани) караме (аз съм втора кола) и при засичането ни с 128 км в час полицая сочеше ме с пръст и ми сваляше палка ? е ... за какво иде реч как да уважам човек който избира на кого да пише акта ? аз бях зад мерцедеса и няма начин той да караше с 90 а аз с 128 (бяхме на около 15 метра дистанция) но естествено той предпочете да спре кола за 5000 лева а не за 500 000
И от там идва работата - "избирателна пропускливост" и от тука аз си казвам "Мама ти да е*а тъп полицай"

ПП: Отношнието ни към полицайте се провокира от самите тях, ако не се "Надува" с служебното си положение а ти говори като на приятел и нека пак си ти пише акта, но отношението му към самия теб е по важно.


Виж сега - за избирателната пропуслкивост си прав - и на мене ми се е случвало - отвратителна история, НО
Недей да очакваш от българския полицай или който и да е полицай да се държи приятелски с тебе - на мене лино това би ми всяло още повече липса на респект. Галин знае за в щатско - там ченгето ти се усмихва и те поздравява с ръка на кобура на пистолета си. И имаш респект. Тука също съм попадал на много истински полицаи, на хора, които си заслужават уважението.Поподал съм и на добре познатия ни тип - "ся какво ще правим?".
Според мене леки промени в обучението на тези хора и стегнация в редиците им ще се отрази добре. И тогава няма да има избирателна пропускливост и разни други.

Когато обучиш в законите този полицай и му обяснип, че всички трябва да са равни и му обясниш как да прилага и борави със закона - няма да има такива неща и сега може би някой ще каже, че ще станем полиицейска държава - НЕ, просто ще имаме истинска полиция тогава.


Потребителски аватар
Vizor
Изгубена душа
Мнения: 12508
Регистриран на: Съб 04 мар 2006 16:01
Автомобил: Subaru Forester XT
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vizor » Пон 19 ное 2007 9:10


от мен знай едно.. катаджиите са лайнари (с извинение на дамите във форума) .. а пичовете в районните са точни много и си вършат работата.. в това съм сигурен


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 19 ное 2007 9:12


оня ден ме спряха
1.говорех по тел.
2. нямах колан
:oops: :oops:
куката беше пич и ме пусна с 2 приказки :D
отбелязвам че не съм черпил :D
минах след 1ч пак от там и му свирнах :wink: тоя ме поздрави :D
има и свестни ама има и тъпанари :lol:


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Пон 19 ное 2007 9:14


santo_trafficante написа:оня ден ме спряха
1.говорех по тел.
2. нямах колан
:oops: :oops:
куката беше пич и ме пусна с 2 приказки :D
отбелязвам че не съм черпил :D
минах след 1ч пак от там и му свирнах :wink: тоя ме поздрави :D
има и свестни ама има и тъпанари :lol:


Това е ебаси късмета :shock. Много ама много рядко се случват такива пичове вече за жалост


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 19 ное 2007 9:18


а правите ли разлика м/у ПОЛИЦАЙ (нарочно го пиша с големи букви)
и катаджия ?????
освен, че са под шапката на едно и също ведомство ползват същите облаги и превилиегии (не са никак малко и малки) приликите свършват до тук.
по гадно долно и нагло племе от катаджиите няма !!! и те са срам и позор за професията полицай !!!


novia
Мнения: 330
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот novia » Пон 19 ное 2007 9:24


:deal :screwy :lool :ahoy


Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: Благодарност към българския полицай...

Мнениеот GodLike » Пон 19 ное 2007 9:29


group® написа: Само ще спомена, че изключително важен е имиджа на полицая в обществото за да могат те да си вършат работата по-добре, за да може 'лошия' да го е страх от тях.


Много често, особено в по-малките градове, където всички се познават полицаите и "лошите" ядат и пият на една маса :idea: Познавам полицаи в Силистра, който го презирам в черавта си. :evil:


Потребителски аватар
BuGmaN
Мнения: 3037
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот BuGmaN » Пон 19 ное 2007 9:49


Верно на непрофесионално отношение от полицай рядко се попада, но от, такова на катаджия доста често, пожелавам на катаджиичетата да достигнат в най-скоро време репутацията на Полицаите 8) . Със системата "ко ше прайм ся" нямам проблеми, от което съдя, че не са толкова тъпи за да разберат кой дава и кой не и кой си знае правата и кой не, правили са към мен много компромиси, но и аз също, помагали са ми, но и аз съм им помагъл, само веднъж ми се е налагало да казвам на катаджия, че, ако още веднъж ме спре - ще си има проблеми :oops: ... :wink:


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Пон 19 ное 2007 10:18


santo_trafficante написа:оня ден ме спряха
1.говорех по тел.
2. нямах колан
:oops: :oops:
куката беше пич и ме пусна с 2 приказки :D
отбелязвам че не съм черпил :D
минах след 1ч пак от там и му свирнах :wink: тоя ме поздрави :D
има и свестни ама има и тъпанари :lol:


Колега, ще ме прощаваш ама за мен това не е редно...
Бил си без колан и си говорил по телефона. Сигурен съм, че ясно си осъзнавал какво правиш и какви са рисковете ако те спрат.
Това, че полицая те е пуснал е добре за теб, а реално той не си е свършил работата...
Сега няма да коментираме кои са безумните точки в правилника, но идеята е пред закона всички да сме равни.
Какво се получава? Спира ни кат в нарушение и почваме да се цупим. Ченгето не иска и да чуе за почерпка и чинно ни пише акта. За нас този човек става по-черен и от сатаната. Защо? Защото си върши работата? Защото не е корумпиран?
Смятам, че не трябва да е така.
Имал съм случай в който са ме спирали за проверка (бях без кола) и са се държали грубо и арогантно. Нарекоха ме келеш и копеле докато аз не спрях да се обръщам към тях на "Вие"! Това вече е нередно.
Полицията трябва да си върши работата еднакво към всички. Да се намали корупцията и да се наблегне на служба към обществото вместо в тероризирането му.
От полицаи бях впечатлен два пъти съвсем наскоро (два случая):
1. Преди месец два на ТВ кула загасна кола на самото кръстовище. Катаджиите контролиращи светофара веднага спряха цялото движение, а един младок от тях самичък избута закъсалият автомобил извън кръстовището без нито една псувня и без нито една негативна реплика.

2. Вчера към 18:15 когато слизах от Бояна, заради проливните дъждове по платното на бул България се бяха свлекли боклуци и земна маса. Самотен в дъжда, наджапал в локвите стоеше полицай който сигнализираше на водачите да намалят и да отбият в най-дясната лента.

За мен ето така трябва да са нещата.
Между другото искам да отбележа, че пари (подкупи) никога не съм правил, няма и да направя! Имам си талон с точки - има си установена процедура ако ме хванат в нарушение. Ако един ден остана без книжка, то вината ще си е изцяло моя. За 8 години нямам нито един акт или глоба 8)


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 19 ное 2007 10:21


groznika написа:
santo_trafficante написа:оня ден ме спряха
1.говорех по тел.
2. нямах колан
:oops: :oops:
куката беше пич и ме пусна с 2 приказки :D
отбелязвам че не съм черпил :D
минах след 1ч пак от там и му свирнах :wink: тоя ме поздрави :D
има и свестни ама има и тъпанари :lol:


Колега, ще ме прощаваш ама за мен това не е редно...
Бил си без колан и си говорил по телефона. Сигурен съм, че ясно си осъзнавал какво правиш и какви са рисковете ако те спрат.
Това, че полицая те е пуснал е добре за теб, а реално той не си е свършил работата...
наясно съм :lol: и аз си поемам риска като карам без колан :lol:
а какво да направя че телефоните през 2мин звънят :lol:
блутута ми тежи на ухото и ме дразни :lol:
като ме хванат хванат.. :lol:


Потребителски аватар
groznika
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 11:23
Автомобил: Bora 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: София

Мнениеот groznika » Пон 19 ное 2007 10:26


Знам какво е. И аз съм с два телефона и ситуацията е същата. Ако ме сгащят сам съм си виновен :)



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта