Мнение за Опел Астра ДТИ (полицейските)?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Сря 02 апр 2008 21:25


ACCELERATOR написа:Аз го имам този брой, и не видях да пише нищо чак толкова фатално за Опел. Напротив, даже го хвалят.

Тук не се визира само опел а VW GOLF vs Opel Astra. Като видях парите похарчени по астрата за тези километри и тези по голфа ме вкарах в размисли.




Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Сря 02 апр 2008 21:32


абе колега trunner ти виждал ли си таблото на голф/бора 2000г.?къде е в сравнение с това на астрата?изобщо целия интериор на опела е пълна трагедия, е...и евтината пластмаса, чудо на чудесата, ми то в предната астра е по-готин интериора............айде да не си говорим глупости......относно здравината, здрави са, спор няма, ама са си прости, безлични и ЕВТИНИ автомобили.......сравни цените на опел и фолксваген от един клас , за една и съща година и тогава да си говорим а? все едно да сравняваме фолксваген с мерцедес............ :roll:


Потребителски аватар
chy
Мнения: 1585
Регистриран на: Пет 02 фев 2007 23:04
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот chy » Сря 02 апр 2008 21:36


защо толкова отплеснахте? :hmmmm
Кво значение има в случая дали/или...
Човека питаше за лични впечатления...
Да допълня:
За мен няма лоша немска кола...има фактор "предишен собственик"
И двете марки имат своите + и своите -...
Кво толкоз....въпрос на избор...


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

Мнениеот propparo » Сря 02 апр 2008 21:41


chy написа:защо толкова отплеснахте? :hmmmm

За мен няма лоша немска кола...има фактор "предишен собственик"
...


Ееее.Най-после един човек да каже най-същественото.
Щот и Мерцедес да си купи един мърляч и посерко,за две-три години ще му мине отгоре.


Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Сря 02 апр 2008 21:54


trunner написа:На kilima, vit_autosofia и da6o_amvr мога да им кажа да си гледат работата (въпреки че не искам да влизам в конфликт с който и да е)! Астра-та е в пъти по-добра от Г3 или Г4 - интериор, ергономия, комфорт, возия та ако щете и визия!!! Защо си мислите, че от Голфа нищо по-добро няма - е приемете истината - Астра-та е по-качествена, по-евтина и най-накрая не чак толко зле изглеждаща кола. Това за ръждите сте го чували от вашите бащи и дядовци за някоя капка може би!
Ся знам че всички ще скочите отгоре ми, но все пак имам право на лично мнеие - е те тва е - бих избрал Астра пред Голф!


Аз споменах за скьрцането на голф,но при опел е на по-високо ниво(ако мога така да се изразя) :D .Полицейските астри са по-добре от другите опели и на вьншен вид и интериорно според мен.Доскоро бях фен на вектра( като ОК-ките) ,но една приятелка кара такава (1ви собственик) и напоследьк сьм я карал няколко пьти и се возя често и ми се промени мнението.Астрата ,за която пита автора на темата е най-доброто от опел до момента според мен :) Попадал сьм на някои наистина поддьржани,но пак им нямам доверие толкова.



За тройката,всички говорят ,че гние много,мойта не е трьгнала натам,обаче е пьлна трошка тва е ясно.Да отговоря на хората,които мислят ,че личната ми кола е база за сравнение.


KAZAKA1
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 16:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

за

Мнениеот KAZAKA1 » Чет 03 апр 2008 1:17


благодаря за вси4ки мнения става вапрос за астра 2000 година 101 кон не6то относно нея


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: за

Мнениеот Мартин » Чет 03 апр 2008 8:14


KAZAKA1 написа:благодаря за вси4ки мнения става вапрос за астра 2000 година 101 кон не6то относно нея


Колега последно? За Астра дизел предполагам има и 1,6 бензин, която е 103 к.с. не 101.

Последна промяна от Мартин на Чет 03 апр 2008 8:18, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: за

Мнениеот chefito » Чет 03 апр 2008 8:16


KAZAKA1 написа:благодаря за вси4ки мнения става вапрос за астра 2000 година 101 кон не6то относно нея


Има две астри по 101 кончик...бенз 1.6 16V и 2.0 16V нафтЪ....коя те интересува?


Потребителски аватар
zdravko_dimitrov1986
Мнения: 1769
Регистриран на: Сря 17 окт 2007 17:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Мнениеот zdravko_dimitrov1986 » Чет 03 апр 2008 8:43


Та сега на въпроса. Счетоводителят на фирмата има такава Астра 2001г- 101кс, води се спортна някакво, със 16ки джантги. Значи колата е с две врати, на външен вид много ми харесва, вътре също не е чак толкова зле. Силно впечатление ми направи окачването - въпреки че е спортно ми се струва че много добре поема неравностите. До колкото знам окачването на опелите е доста здраво. Сега за двигателят, еми не ми харесва до 2000 оборота никакъв го няма, но след това се развихря доста подобаващо.
Лично аз не ти препоръчвам дизел на опел / от първите им опити/ дават много дефекти с гирвната помпа, а ремонта им струва баснословна цена от порядъка на 1000 и + лева.
По добре си вземи бензинка.
А и още нещо неговата е с верига, и ако знаеш как трака, чувам го от тех като тръгне за работа. :wink: :lol:


Потребителски аватар
momo 1
Мнения: 561
Регистриран на: Вто 13 сеп 2005 8:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: БУРГАС

Мнениеот momo 1 » Чет 03 апр 2008 11:01


мен ко питаш дизел не си взимай 1,6 на газ ще ти е в пъти по икономично мотора е добър, частите са еФтини с две думи караш и пейш колата е уникално здрава /дори и дизела ако е подържан/

извън темата В теста на Аутобилд никъде не се говори за Астра класик а за мотора на новата астра 1,9 който е уникален мотор
никъде не казват нищо лошо за самата кола а напротив.
Абе що хора дето не са карали нито едната нито другата кола говорят за качество на материали /че си мисля че не са и сядали в нея /изказват мнения що кат нямате виждане по дадена тема се изкавате



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта