Мнение за Опел Астра ДТИ (полицейските)?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Сря 02 апр 2008 10:49


kris11 написа:
santo_trafficante написа:единственно не ме кефеше куция дизел :twisted: това да го караш на дълго е егати и мъчението :twisted:
за градско става :wink: моята ми даваше 6.5л в София


Що бе ?? куц мотор 1,3 CDTI върви с 150 км/ч , максимумаму е 155 км/ч и то на пикап.
говоря за 1.7 ДТЛ немския мотор 75кс
с Исузу мотора е малко по добре




Потребителски аватар
kilima
Мнения: 484
Регистриран на: Пон 30 юли 2007 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kilima » Сря 02 апр 2008 11:12


Хора,карате голфове,не ви ли стига,че вьтре всичко скьрца ,че за опели мислите.Тва като влезна вьтре и ако ще да е най-новия модел просто всичко е направено от най-гадната пласмаса,най-гнусния мокет,седалки,изобщо вьтре е абсолютен кенеф.За боя и ламарини няма смисьл да говорим.Новите не изгнили,но спокойно има време ;) .За парите ,които вьрвят и ако технически са толкова здрави както казвате,значи е приемлива кола.Астричките по-стават от другите опели,обаче пак няма никакво качество.
Не сьм сектант :oops:


Потребителски аватар
DanZki
Мнения: 201
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот DanZki » Сря 02 апр 2008 11:52


Аз карам Астра с мотор точно като на патрулките.Досега са и навъртяни 12-13 к км в България и освен бензин и консумативи друго не е пипано,а и гарнитурата на капака на клапаните.Проблем с помпата най-често са срещани при X20DTH мотора или иначе казано 2,0 101 к.с.Ако има конкретни въпроси колегата да пита с каквото мога ще помогна.

Пп интериора ми все още е перфектен...няма скърцане,тропане и т.н. :wink:


Потребителски аватар
dude
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 27 май 2005 13:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dude » Сря 02 апр 2008 12:04


аз съм карал точно ДЛТ мотора, докато врътне турбината е малко дразнещо. След това е комфортно, интериорът не се е разскърцал грам за към 20 000 км. Това което се счупи беше- изгоря мотор на чистачките в един голям дъжд:)), протече парното в купето,. Палеше безотказно с три подгревни свещи на -10 -15.


Потребителски аватар
Bahama man
Мнения: 1229
Регистриран на: Пет 06 апр 2007 13:39
Автомобил: VW Polo 1998
Двигател: AEF

Мнениеот Bahama man » Сря 02 апр 2008 12:33


Незнам ама вчера като пътувах към Пловдив една такава ме изпревари и кадеше като икарус отзад...


Потребителски аватар
chy
Мнения: 1585
Регистриран на: Пет 02 фев 2007 23:04
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот chy » Сря 02 апр 2008 13:17


Имам "преки" наблюдения за Астра Г-2001ва с "немския мотор"
"Дедо" кара такси такава-лична....
За 90те к км неговата даде яд само с демпферната шайба на коляновия вал!В последствие се разбра че това е често срещано и при астрите и при Омега с БМВ мотора...?Само оригинална с поръчка,цена над 400 лв...
Иначе няма забележки по окачване,клима,ел.екстри-всичко си работи,даже и не скърца...Малко е дървен интериора,ама сглобката е на ниво....
Един колега има ВектраБ с "Исузу" мотора-доста по-добре върви от "немския",но там е малко по-особено с частите и ремонтите...Например-смяна на съединител...понеже тая кола била с "лагер-помпа"(квото и да значи),вместо 300 кинта колегата даде 550...,като тоя "лагер-помпа" бил над 240 кинта....


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Мнениеот Дашо » Сря 02 апр 2008 15:43


vit_autosofia написа:За опел нищо хубаво

споделям това мнение :wink:
Возил съм се в доста такива Астри,но аз лично неостанах доволен нито от возията,нито от поддръжката (виждат ми се доста чупливи в сравнение с голфарата)


Потребителски аватар
vladikk
Мнения: 240
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 1:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Сливен

Мнениеот vladikk » Сря 02 апр 2008 15:55


колеги,едно аверче имаше около 2 год такива Астра и беше много довен! Карал съм я мн пъти и особенно впечетление ми направи разхода на нафта! около 6/100 градско.....ина4е по отношение на ока4ването не съм впечатлен,но може и да греша.... Според мен си заслужава,ако се намери читава!!! ина4е Опел........................ :roll:


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Сря 02 апр 2008 18:41


kilima написа:Хора,карате голфове,не ви ли стига,че вьтре всичко скьрца ,че за опели мислите.Тва като влезна вьтре и ако ще да е най-новия модел просто всичко е направено от най-гадната пласмаса,
Не сьм сектант :oops:


Сложи си ръка на сърцети и си признай . Я прочети малко и за прехвалените Пасат В 5 и 5.5 в раздела за скърцане на пластмаси.

Ей горното съм го слушал хиляди пъти и в Алфа форума , че скърцали пластмасите да бе щото на VW въобще не скърцат или за проблемите с електрониката , да ма на 155 ците електрониката е Бош :D
VW въобще нямат проблеми с електрониката нали :wink: .
Всичко де е след 95-96 и боклук и икономия , няма здравина , правено е да изкара 5-6 години и хайде за Бг.


Потребителски аватар
trunner
Мнения: 1624
Регистриран на: Нед 07 яну 2007 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Силистра
Контакти:

Мнениеот trunner » Сря 02 апр 2008 20:17


На kilima, vit_autosofia и da6o_amvr мога да им кажа да си гледат работата (въпреки че не искам да влизам в конфликт с който и да е)! Астра-та е в пъти по-добра от Г3 или Г4 - интериор, ергономия, комфорт, возия та ако щете и визия!!! Защо си мислите, че от Голфа нищо по-добро няма - е приемете истината - Астра-та е по-качествена, по-евтина и най-накрая не чак толко зле изглеждаща кола. Това за ръждите сте го чували от вашите бащи и дядовци за някоя капка може би!
Ся знам че всички ще скочите отгоре ми, но все пак имам право на лично мнеие - е те тва е - бих избрал Астра пред Голф!


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Сря 02 апр 2008 20:42


trunner написа:На kilima, vit_autosofia и da6o_amvr мога да им кажа да си гледат работата (въпреки че не искам да влизам в конфликт с който и да е)! Астра-та е в пъти по-добра от Г3 или Г4 - интериор, ергономия, комфорт, возия та ако щете и визия!!! Защо си мислите, че от Голфа нищо по-добро няма - е приемете истината - Астра-та е по-качествена, по-евтина и най-накрая не чак толко зле изглеждаща кола. Това за ръждите сте го чували от вашите бащи и дядовци за някоя капка може би!
Ся знам че всички ще скочите отгоре ми, но все пак имам право на лично мнеие - е те тва е - бих избрал Астра пред Голф!

Ами ти явно си болен. Имаше тест голф5 vs Астра на 200 000км. Не помня в кой брой на ............. преди месец или 2 беше. Та там виж истината. Опела винаги е бил по-дървен от Фолксвагена, ако говорим за качество аз бих предпочел Японското.

ПП. В гаража имам разкостен голф 2 91година, и ако му намериш една ръжда ти подарявам 4-ката ми.


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Сря 02 апр 2008 20:44


Moeто мнение е - ако ще е опел, то да е бензин. Дизелите не са им силата. Ако искаш да е дизел - ТДИ. Иначе бензиновите им двигатели са много стабилни. Имам вектра 1.8 16в с газов инжекцион, и съм много доволен. Мисля, че е по-добрия избор пред дизелов Опел. Една Астра с този двигател ще върви още по-добре.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 02 апр 2008 21:02


leonardo_vd написа:
trunner написа:На kilima, vit_autosofia и da6o_amvr мога да им кажа да си гледат работата (въпреки че не искам да влизам в конфликт с който и да е)! Астра-та е в пъти по-добра от Г3 или Г4 - интериор, ергономия, комфорт, возия та ако щете и визия!!! Защо си мислите, че от Голфа нищо по-добро няма - е приемете истината - Астра-та е по-качествена, по-евтина и най-

накрая не чак толко зле изглеждаща кола. Това за ръждите сте го чували от вашите бащи и дядовци за някоя капка може би!
Ся знам че всички ще скочите отгоре ми, но все пак имам право на лично мнеие - е те тва е - бих избрал Астра пред Голф!

Ами ти явно си болен. Имаше тест голф5 vs Астра на 200 000км. Не помня в кой брой на ............. преди месец или 2 беше. Та там виж истината. Опела винаги е бил по-дървен от Фолксвагена, ако говорим за качество аз бих предпочел Японското.

ПП. В гаража имам разкостен голф 2 91година, и ако му намериш една ръжда ти подарявам 4-ката ми.


Мисля че за този тест говориш колега :)

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=80363


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Мнениеот leonardo_vd » Сря 02 апр 2008 21:11


lyubobg написа:Мисля че за този тест говориш колега :)

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=80363


Златен си. Точно този. :lol: Откакто го прочетох ми се промени мнението за опел.


Потребителски аватар
ACCELERATOR
Мнения: 2979
Регистриран на: Съб 23 окт 2004 19:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Враца
Контакти:

Мнениеот ACCELERATOR » Сря 02 апр 2008 21:21


Аз го имам този брой, и не видях да пише нищо чак толкова фатално за Опел. Напротив, даже го хвалят.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 63 госта