Включи се в кампанията на VWclub.bg "Да помогнем на Вальо - Snejoky"!
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria
Дата и час: Пон 22 Дек 2014 13:59

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Изображение
Крушки H1 Крушки H4 Крушки H7

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
POST Заглавие: събирам мнения за ауди 80 Публикувано на: Вто 06 Май 2008 23:32 
Аватар

Местожителство: у Софията
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
според вас заслужава ли си покупката на такъв автомобил,ако да защо и ако не пак защо. Моля мненията да бъдат съобразени с темата :!: :!: :!: Благодаря.
Изображение
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Вто 06 Май 2008 23:44 

Местожителство: София
Само кажи под 80 за Б3 ли става въпрос или за Б4,защото има разлика ;) Аз карам от 6-7 години 80 Б3 и мога да ти кажа какви са ми впечатленията. Колата е 1.8 карбуратор двигателя е SF,никога не съм карал на газ само на бензин. Разхода при нормално каране в града е 9-10,извън 7 +- зависи от карането. Частите за тия коли има бол и са сравнително евтини,коли които се продават на части също. За Б3 минус е,че малко са с климатици,което в днешно време вече си е необходимисто,виж при Б4 там е друга хавата.
Конкретния отговор на въпроса ти дали си заслужава - за мен да.
1-во,цените на Б3 в момента са доста ниски,скоро в ауди форума се продаде една доста читава за по-малко от 2000 лв
2-ро евтини части,които и лесно се намират,както и лесна поддръжка
3-то много здрав автомобил,за 7 години съм сменил предни дискове,накладки,предни амортисьори,тампони разни по двигател и накрайници по окачване както и обичайните смяна филтри и масла.. ама това си е обичайното,а и алтернатор сменях ;) За 80 хил км толкова...
За друго в момента не се сещам,едно слабо място имат всичките б3,че им протича радиаторчето на парното,а то се сменя малко кофти.. но това да ти е проблема само.
Ако ще гледаш пък за Б4 не препоръчвам 1.6 мотора,тромав е за това купе,особено пък ако е и комби ;)

ПС:След като си сложил снимки се вижда,че става въпрос за Б3 ;) Дано си намериш читава и да ти служи вярно,както моята ;)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 0:15 
Аватар

Местожителство: Радомир
Audi_RS* написа:
Само кажи под 80 за Б3 ли става въпрос или за Б4,защото има разлика ;) Аз карам от 6-7 години 80 Б3 и мога да ти кажа какви са ми впечатленията. Колата е 1.8 карбуратор двигателя е SF,никога не съм карал на газ само на бензин. Разхода при нормално каране в града е 9-10,извън 7 +- зависи от карането. Частите за тия коли има бол и са сравнително евтини,коли които се продават на части също. За Б3 минус е,че малко са с климатици,което в днешно време вече си е необходимисто,виж при Б4 там е друга хавата.
Конкретния отговор на въпроса ти дали си заслужава - за мен да.
1-во,цените на Б3 в момента са доста ниски,скоро в ауди форума се продаде една доста читава за по-малко от 2000 лв
2-ро евтини части,които и лесно се намират,както и лесна поддръжка
3-то много здрав автомобил,за 7 години съм сменил предни дискове,накладки,предни амортисьори,тампони разни по двигател и накрайници по окачване както и обичайните смяна филтри и масла.. ама това си е обичайното,а и алтернатор сменях ;) За 80 хил км толкова...
За друго в момента не се сещам,едно слабо място имат всичките б3,че им протича радиаторчето на парното,а то се сменя малко кофти.. но това да ти е проблема само.
Ако ще гледаш пък за Б4 не препоръчвам 1.6 мотора,тромав е за това купе,особено пък ако е и комби ;)

ПС:След като си сложил снимки се вижда,че става въпрос за Б3 ;) Дано си намериш читава и да ти служи вярно,както моята ;)

:bowdown :bowdown :bowdown

Колегата е описъл всичко много точно и вярно
За мен също Б3 е много добър избор.
Доста са евтини за 2000 някъде може да се намери. За тея пари просто е най-добрия избор.
Няколко познати и приятели имат такива коли и са железни. Много здрави купета, двигатели ,ходова част всичко е бетон, стига да е поддържана колата. Недостатък за мен е, че са малко тромави, бавничко набират масовите 1.6 и 1.8 карб и моно.
Също така нещо което мн ме е впечатлило е,че возят мн добре, по -добре от Б4 ( лично наблюдение)

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 0:34 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Автомобил: Passat B3
Двигател: 2E 91
Единственото което мога да изтъкна като недостатък е обема на задната седалка и багажника (особено след монтаж на АГУ), които за автомобил с тези размери, от този клас, намирам за малки. Лично аз предпочитам комбито. Колега кара такова от около шест години и само консумативи е сменял. Лично мнение - здрав, надежден и комфортен (за годините си)!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 2:00 
Аватар

Местожителство: Blagoevgrad, London, Berlin
Не е лоша кола, но мисля, че Б4 е по-добър избор но и малко по-скъп :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 8:49 
Аватар

Местожителство: Шумен
Колегата Audi_RS* е описал всичко точно. И според мен за тези пари е добър автомобил. Баща ми има такъв автомобил и единственото нещо което е правил по колата е зиме и лете да му сменя гумите. mhihi

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 8:53 
Аватар

Местожителство: Благоевград
B3 ката е чук наедно с голф MK2 и passat B3/B4, от доброто старо време на истинските автомобили.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 9:13 
Аватар

Местожителство: Карлово/Натрапник в София
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Автомобилчето е бомба.Парите дали си заслужава зависи от състоянитео на конкретния екземпляр.Най-хубавото на тая кола е че е доста притна отвътре и негниеща за годините си :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 9:24 
Аватар

Имал съм такава, 1.8 с карбуратор Кейхин (мисля, че е RN мотор). Беше много удачен автомобил. Минусите на този модел - радиатор на парното, тампони на двигателя, термостат и най-важното според мен - много е 'забито" вътре, като в космически кораб си, чувстваш се като посаден, особено пък отзад е кофти за пътуване. Това е лично мое мнение. Ако ще вземаш таква кола гледай да е 90 коня или над 90.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 9:38 
Аватар

читава колица,здрав двигател и окачване,нисък разход,не е много широко вътре, но затова има Ауди 100. впечатленията са ми от двигател 1.6 карбуратор, 75 коня - никави ядове, само масла и филтри. успех колега, само бъди внимателен, защото вече не са първа младост тези модели!!!

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 10:25 
Аватар

Имам 80-ка с 1,8 RU мотор и съм много доволен от нея. В момнта съм я зачислил на баща ми който, който няма претенции за екстри и тем подобни. От 7 годи я имам и през цялото време си я карам на газ. Гори прилично даже понякога учудващо малко на дълго е падала до 7/100 газ. Недостатъците за мен както и по горе е написано са малкия багажник и сравнително бързо скапващи се тампони по окачването. Но пък иначе няма проблеми с гниене и тем подобни. Моята е 1988г и няма грам ръжда. Та като цяло добър автомобил , но вече доста старичък за съжаление. А и малко екземпляри имат някакви екстри, та камоли и клима.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 13:11 
Аватар

Местожителство: Стара Загора
Според мен определено си заслужава покупка на 80-ка.Преди имах голф-3 1,8 90кс абс,а сега съм с б4 2,0-90кс абт мотор.До колкото имам познания тези два мотора са идентични и пасва всякаква газификация.Моето мнение за дв. 2,0-90кс или 2,3 133-136кс и задължително AVANT.

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 13:35 
Аватар

Audi_RS* ,колега за Б3 питам, извинявам се за това 4е не съм конкретизирал , но мислех ,4е няма голяма разлика ,но явно съм грешал

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 14:42 
Аватар

ами колеги , искренно ви благодаря за из4ерпатилните и то4ни отговори. абе едно приятел4е си е харесало такова ауди и се 4удеше дали да зима, та благодаря още веднъж наклонихте везната :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

POST Заглавие:  Публикувано на: Сря 07 Май 2008 14:55 
Батето
Аватар

Местожителство: В планината
Двигател: ABK 1993
Aз лично съм доволен от своето /виж гаража/ взех го от приятел и беше сравнително добро сътояние, до момента се държи добре.Наисина багажника е малък, но пък газовата ми бутилка е качена горе под кората. Поддръжката е в нормален ценови дизпазон.
А колкото до мението на колегата Ауди_рс - наистина точно написано и няма какво да се добави.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа