събирам мнения за ауди 80

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

събирам мнения за ауди 80

Мнениеот stoqn_g60 » Вто 06 май 2008 23:32


според вас заслужава ли си покупката на такъв автомобил,ако да защо и ако не пак защо. Моля мненията да бъдат съобразени с темата :!: :!: :!: Благодаря.
Изображение
Изображение




Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Вто 06 май 2008 23:44


Само кажи под 80 за Б3 ли става въпрос или за Б4,защото има разлика ;) Аз карам от 6-7 години 80 Б3 и мога да ти кажа какви са ми впечатленията. Колата е 1.8 карбуратор двигателя е SF,никога не съм карал на газ само на бензин. Разхода при нормално каране в града е 9-10,извън 7 +- зависи от карането. Частите за тия коли има бол и са сравнително евтини,коли които се продават на части също. За Б3 минус е,че малко са с климатици,което в днешно време вече си е необходимисто,виж при Б4 там е друга хавата.
Конкретния отговор на въпроса ти дали си заслужава - за мен да.
1-во,цените на Б3 в момента са доста ниски,скоро в ауди форума се продаде една доста читава за по-малко от 2000 лв
2-ро евтини части,които и лесно се намират,както и лесна поддръжка
3-то много здрав автомобил,за 7 години съм сменил предни дискове,накладки,предни амортисьори,тампони разни по двигател и накрайници по окачване както и обичайните смяна филтри и масла.. ама това си е обичайното,а и алтернатор сменях ;) За 80 хил км толкова...
За друго в момента не се сещам,едно слабо място имат всичките б3,че им протича радиаторчето на парното,а то се сменя малко кофти.. но това да ти е проблема само.
Ако ще гледаш пък за Б4 не препоръчвам 1.6 мотора,тромав е за това купе,особено пък ако е и комби ;)

ПС:След като си сложил снимки се вижда,че става въпрос за Б3 ;) Дано си намериш читава и да ти служи вярно,както моята ;)


Потребителски аватар
doko
Мнения: 487
Регистриран на: Пон 18 сеп 2006 18:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Радомир
Контакти:

Мнениеот doko » Сря 07 май 2008 0:15


Audi_RS* написа:Само кажи под 80 за Б3 ли става въпрос или за Б4,защото има разлика ;) Аз карам от 6-7 години 80 Б3 и мога да ти кажа какви са ми впечатленията. Колата е 1.8 карбуратор двигателя е SF,никога не съм карал на газ само на бензин. Разхода при нормално каране в града е 9-10,извън 7 +- зависи от карането. Частите за тия коли има бол и са сравнително евтини,коли които се продават на части също. За Б3 минус е,че малко са с климатици,което в днешно време вече си е необходимисто,виж при Б4 там е друга хавата.
Конкретния отговор на въпроса ти дали си заслужава - за мен да.
1-во,цените на Б3 в момента са доста ниски,скоро в ауди форума се продаде една доста читава за по-малко от 2000 лв
2-ро евтини части,които и лесно се намират,както и лесна поддръжка
3-то много здрав автомобил,за 7 години съм сменил предни дискове,накладки,предни амортисьори,тампони разни по двигател и накрайници по окачване както и обичайните смяна филтри и масла.. ама това си е обичайното,а и алтернатор сменях ;) За 80 хил км толкова...
За друго в момента не се сещам,едно слабо място имат всичките б3,че им протича радиаторчето на парното,а то се сменя малко кофти.. но това да ти е проблема само.
Ако ще гледаш пък за Б4 не препоръчвам 1.6 мотора,тромав е за това купе,особено пък ако е и комби ;)

ПС:След като си сложил снимки се вижда,че става въпрос за Б3 ;) Дано си намериш читава и да ти служи вярно,както моята ;)


:bowdown :bowdown :bowdown

Колегата е описъл всичко много точно и вярно
За мен също Б3 е много добър избор.
Доста са евтини за 2000 някъде може да се намери. За тея пари просто е най-добрия избор.
Няколко познати и приятели имат такива коли и са железни. Много здрави купета, двигатели ,ходова част всичко е бетон, стига да е поддържана колата. Недостатък за мен е, че са малко тромави, бавничко набират масовите 1.6 и 1.8 карб и моно.
Също така нещо което мн ме е впечатлило е,че возят мн добре, по -добре от Б4 ( лично наблюдение)


Потребителски аватар
stan4o_mc
Мнения: 1078
Регистриран на: Нед 18 мар 2007 19:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот stan4o_mc » Сря 07 май 2008 0:34


Единственото което мога да изтъкна като недостатък е обема на задната седалка и багажника (особено след монтаж на АГУ), които за автомобил с тези размери, от този клас, намирам за малки. Лично аз предпочитам комбито. Колега кара такова от около шест години и само консумативи е сменял. Лично мнение - здрав, надежден и комфортен (за годините си)!


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Сря 07 май 2008 2:00


Не е лоша кола, но мисля, че Б4 е по-добър избор но и малко по-скъп :wink:


Потребителски аватар
npu3pak
Мнения: 1292
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 15:20
Автомобил: VW Passat B6 4Motion
Двигател:
Местоположение: Шумен

Мнениеот npu3pak » Сря 07 май 2008 8:49


Колегата Audi_RS* е описал всичко точно. И според мен за тези пари е добър автомобил. Баща ми има такъв автомобил и единственото нещо което е правил по колата е зиме и лете да му сменя гумите. mhihi


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Сря 07 май 2008 8:53


B3 ката е чук наедно с голф MK2 и passat B3/B4, от доброто старо време на истинските автомобили.


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Мнениеот Rabbit_TDI » Сря 07 май 2008 9:13


Автомобилчето е бомба.Парите дали си заслужава зависи от състоянитео на конкретния екземпляр.Най-хубавото на тая кола е че е доста притна отвътре и негниеща за годините си :wink:


Потребителски аватар
The Red Guy
Мнения: 2402
Регистриран на: Чет 19 апр 2007 17:35
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот The Red Guy » Сря 07 май 2008 9:24


Имал съм такава, 1.8 с карбуратор Кейхин (мисля, че е RN мотор). Беше много удачен автомобил. Минусите на този модел - радиатор на парното, тампони на двигателя, термостат и най-важното според мен - много е 'забито" вътре, като в космически кораб си, чувстваш се като посаден, особено пък отзад е кофти за пътуване. Това е лично мое мнение. Ако ще вземаш таква кола гледай да е 90 коня или над 90.


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Сря 07 май 2008 9:38


читава колица,здрав двигател и окачване,нисък разход,не е много широко вътре, но затова има Ауди 100. впечатленията са ми от двигател 1.6 карбуратор, 75 коня - никави ядове, само масла и филтри. успех колега, само бъди внимателен, защото вече не са първа младост тези модели!!!


Потребителски аватар
edisonov
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 18:21
Автомобил: VW Golf 7 Variant
Двигател: DDY 2018
Местоположение: София

Мнениеот edisonov » Сря 07 май 2008 10:25


Имам 80-ка с 1,8 RU мотор и съм много доволен от нея. В момнта съм я зачислил на баща ми който, който няма претенции за екстри и тем подобни. От 7 годи я имам и през цялото време си я карам на газ. Гори прилично даже понякога учудващо малко на дълго е падала до 7/100 газ. Недостатъците за мен както и по горе е написано са малкия багажник и сравнително бързо скапващи се тампони по окачването. Но пък иначе няма проблеми с гниене и тем подобни. Моята е 1988г и няма грам ръжда. Та като цяло добър автомобил , но вече доста старичък за съжаление. А и малко екземпляри имат някакви екстри, та камоли и клима.


Потребителски аватар
bfgoodrich
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 12 фев 2006 22:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот bfgoodrich » Сря 07 май 2008 13:11


Според мен определено си заслужава покупка на 80-ка.Преди имах голф-3 1,8 90кс абс,а сега съм с б4 2,0-90кс абт мотор.До колкото имам познания тези два мотора са идентични и пасва всякаква газификация.Моето мнение за дв. 2,0-90кс или 2,3 133-136кс и задължително AVANT.


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 07 май 2008 13:35


Audi_RS* ,колега за Б3 питам, извинявам се за това 4е не съм конкретизирал , но мислех ,4е няма голяма разлика ,но явно съм грешал


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 07 май 2008 14:42


ами колеги , искренно ви благодаря за из4ерпатилните и то4ни отговори. абе едно приятел4е си е харесало такова ауди и се 4удеше дали да зима, та благодаря още веднъж наклонихте везната :wink:


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Сря 07 май 2008 14:55


Aз лично съм доволен от своето /виж гаража/ взех го от приятел и беше сравнително добро сътояние, до момента се държи добре.Наисина багажника е малък, но пък газовата ми бутилка е качена горе под кората. Поддръжката е в нормален ценови дизпазон.
А колкото до мението на колегата Ауди_рс - наистина точно написано и няма какво да се добави.



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: s7r3l0k и 72 госта