Някой кара ли на вода?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Сря 18 юни 2008 20:58


доколкото помня водата беше Н2О
демек тоя шашкънин дето "разлага" водата с батерия би трябвало да получи 2 атома водород и един кислород на всяка "разложена" молекула?
при затворен буркан от който стърчи тЪрбичка по която идва "водорода" къде бе джанъм отива кислорода? че нещо не се сещам...
и още-водород и кислород правят вода и се отделя ненормална енергия-факт. но някой замислял ли се е че за да има тая реакция-трябва да има налична вода? няма вода-няма реакция.
а тия си отделят водород в буркаче с водица...mhihi
мноу палячовско...мноу... mhihi mhihi mhihi




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Сря 18 юни 2008 20:59


Абе да ви кажа има логика в цялата галимация.. гледах сайта, който се рекламира от това клипче (water4gas.com) - там продават e-book, който ти обяснява как да си направиш нещото в домашни условия.
Там пише, че с това бурканче вода пича е минал около 900 мили. После го пълниш пак. Обаче НЕ с чешмяна, а с дестилирана вода. Дестилирана означаваше преварена, нали? Демек пак чешмяна.
Значи.. Има логика, защото до колкото съм чувал (не съм се интересувал) водорода се отделя от кислорода точно по този начин.. с точец. Е добре. Закачаш жичките към 12 волта (акумулатор), почва да си отделя лека полека водород и двг си го гори. Ето тук вече не знам как става номера, как става горенето, че даже и печки може да вървят на водород, ръгаш маркуча от буркана между въздушния филтър и турбото и те ти булка спасовден...
Относно голямото налягане, в което се пазел водорода хората пак са обяснили:
That's because this small device forces each Gallon of water to expand into gigantic proportions: 1833 Gallons of combustible gas!!!

На ви сега хинденбург. Запали водата ако можеш!

edit: да си довърша мисълта.. Така се получава почти перпетум-мобиле, щото водорода върти двг, той върти алтернатора, той прави ток, който гори водата.. И остава ток да си смучеш водица от некой язовир и да зарежда буркана автоматично... и пак остава бая ток.. Което ми се струва невъзможно...
И аз май минавам на страната на скептиците, въпреки че има логика. Око да пипне, ръка да види ;)
И все пак някой ако прежали парици да купи тая книга да я шерне..

Последна промяна от Ivailo на Сря 18 юни 2008 21:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот disela » Сря 18 юни 2008 21:02


Добре де, сега тоя буркан кфа е файдата, как работи, тва маркуче каде се хаква та да върви с него, нещо май нищо, . . .
и да дам за тоя бурган 900 долара ХА-ХА


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Сря 18 юни 2008 21:07




Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Сря 18 юни 2008 21:29


restless написа:
От БМВ са направили напълно готов за серийно производство автомобил- Hydrogen 7. И не е толкова скъп.

Хонда вече продава серийно произвеждан автомобил - FCX Clarity
Оценките за производствена цена на първото поколение автомобили на водород в експлуатация от 2000г в Калифорния е ~ 1млн долара (колите са давани под наем)
Оценката за продаваните от 2 дена коли (200бр/година, след кандидатстване и одобрение) е от порядъка на 100К долара. "цената" е за производство, потребителите естествено не плащат толкова.


http://automobiles.honda.com/fcx-clarity/
тука пише 3 години по $600 на месец.


Потребителски аватар
disela
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот disela » Сря 18 юни 2008 21:48


Сега намерих, некъв пичага си е напраил варбурга да върви с вода
ето я темата :

http://forum.beinsa.info/index.php?topic=226.0

стана ми интересно :D


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Сря 18 юни 2008 22:00


дори така да е, зимъска ще върим пеша :wink: ми туй гориво ша замръзва бре :003:

:039:


Потребителски аватар
ligustrum
Мнения: 510
Регистриран на: Пет 21 мар 2008 23:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ligustrum » Сря 18 юни 2008 22:33


аз пък мисля,че ще им намалее работата на бакшишчеата :twisted:
роси някво развитие,около твоя приятел :roll: :019:


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Мнениеот red rider » Чет 19 юни 2008 7:40


http://www.water-to-gas-review.com/inde ... nsion=8243

Ако беше толкова лесно досега да сме забравили проблемите с петрола . Това пак е някаква вързанка за кубинки обаче не заа обувки :shock


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 19 юни 2008 7:45


red rider написа:http://www.water-to-gas-review.com/index.php?seed=best-fuel-economy-suv&expansion=8243

Ако беше толкова лесно досега да сме забравили проблемите с петрола . Това пак е някаква вързанка за кубинки обаче не заа обувки :shock


Я си помисли малко дали шейх ан-гх-йф-цл-нйх-икд-мс-йд-ое дето има 2 петролни кладенеца ще иска ти да си караш колата на водород?


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Мнениеот red rider » Чет 19 юни 2008 8:07


Ако излезе някакъв вариант който наистина ще е по добър заместител от петрола , не се съмнявам че той ще бъде внедрен . Това че някой си има два кладенеца няма да го спре . Самите петролни компании ще го купят и внедрят , лошото е че досега което е измислено е все още неефективно , дали водород или слънчева енергия всичките си имат недостатъци и то големи . Тези няколкостотин милиона коли със едно щракване на пръстите няма да станат да се движат с водород.


Потребителски аватар
Stoi
Вечен БАН
Мнения: 2115
Регистриран на: Пон 03 окт 2005 21:02
Автомобил: Golf2EJettaMk2coupeZZR600
Двигател:
Местоположение: Кричим
Контакти:

Мнениеот Stoi » Чет 19 юни 2008 8:11




timon_tg
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот timon_tg » Чет 19 юни 2008 8:13


вчера гледах по BMW канала за накакъв хибрид на водород и си караше спокойно с 200 км/ч...ама беше адски грозен


Потребителски аватар
anastas_mateev
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот anastas_mateev » Чет 19 юни 2008 8:53


restless написа:
anastas_mateev написа:Водорода е най-добрата алтернатива до този момент. БЕЗОПАСЕН Е.
2 думи.
Хинденбург. Дирижабъл.

в екстремна ситуация, ако бутилката се счупи,

Водородът не се съхранява в бутилки под налягане. Не е практично нито безопасно в бутилки.
резултатът ще бъде слабо избухване на водна пара, която мигновено излита в атмосферата. Няма огън и т.н.

Не е вярно.

От БМВ са направили напълно готов за серийно производство автомобил- Hydrogen 7. И не е толкова скъп.

Хонда вече продава серийно произвеждан автомобил - FCX Clarity
Оценките за производствена цена на първото поколение автомобили на водород в експлуатация от 2000г в Калифорния е ~ 1млн долара (колите са давани под наем)
Оценката за продаваните от 2 дена коли (200бр/година, след кандидатстване и одобрение) е от порядъка на 100К долара. "цената" е за производство, потребителите естествено не плащат толкова.

Това е и основната причина водородните станций да по-малко от 10 в целия свят, като повечето са в Германия.

Грешка. Най-много обществени водордни станции има в Калифорния
За пълен списък за станциите в света виж например:
http://74.125.39.104/search?q=cache:2NR ... ient=opera


П.С. Hydrogen 7 харчи 4кг водород на 100 км.

Honda FCX Clarity харчи около 1кгН2/100км .... е, Hydrogen7 се представя добре... като за БМВ :D
(combined fuel economy to 72 miles/kg-H2*
(74 mpg GGE <miles per gallon gasoline gallon equivalent energy>)

*Based on official 2008 EPA estimated range and fuel efficiency values)


П.С.С. За повече информация четете следващия брой на сп. МАХ :wink:

Дай един ПМ да се разберем за хонорара, срещу който съм съгласен да ползвате любезно предоставената от мен информация и да ви консултирам за да не заблуждаваме читателите.
:wink:




1. Проведени за хиляди тестове. Съмнявам се, че ти си експертното мнение от което зависи бъдещето на технологията. Хинденбург да сравняваш е несериозно.

2. Точно така се съхранява. Видях го с очите си.

3. Говоря за цената на автомобила, а не за цената на разработката! Разбира се, че тя е невъобразимо голяма.

4. Виж за водородните станциий може да са толкова само в Германия. Моя грешка.

5. 4кг = 230 км/ч, 390 Нм, 260 кс. Доработка върху 760 Л


Потребителски аватар
Ivailo
Мнения: 9497
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 15:21
Автомобил: VW Golf mk3
Двигател: AAZ
Местоположение: София/Видин
Контакти:

Мнениеот Ivailo » Чет 19 юни 2008 9:37


red rider написа:Ако излезе някакъв вариант който наистина ще е по добър заместител от петрола , не се съмнявам че той ще бъде внедрен . Това че някой си има два кладенеца няма да го спре . Самите петролни компании ще го купят и внедрят , лошото е че досега което е измислено е все още неефективно , дали водород или слънчева енергия всичките си имат недостатъци и то големи . Тези няколкостотин милиона коли със едно щракване на пръстите няма да станат да се движат с водород.


Чакай чакай.. искаш да ми кажеш, че оня същия шейх има интерес да се развива технологията? И не да я саботира? Много наивно ако наистина смяташ така.
В оня сайт си написаха, че технологията е измислена преди 90 години, сега я вадят на показ и я оптимизират...
Докато има петрол ония ще правят всичко възможно да бавят развитието на алтернативните горива, вервай ми!



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 241 госта