Passat 5.5 - тонколони на задните врати !

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Passat 5.5 - тонколони на задните врати !

Мнениеот krasig » Съб 23 фев 2008 16:09


Здравейте, колеги !

Пасата ми е с радиокасетофон BETA 5 + CD. Фабрично и касетофона и колата е само с предни тонколони, което само по себе си води до нечуваемост от седящите на задната седалка. И по тази причина си сложих тонколони на задните врати. Свързани са последователно на предните, силата на звука ме удовлетворява, но се появи друг проблем. Понеже самите говорители се закрепят на желязната част на вратата (има си специално място за тях), остава разстояние между тях и кората на вратата. Мисля си, че би трябвало да има нещо като широка тръба, която да извежда звука от говорителя до кората (решетката) на вратата. Щото иначе при малко по-силен звук се получава нещо като паразитно бумтене, което е много дразнещо.

Та в тази връзка искам да ви питам дали знаете как точно са нещата при моделите, които са фабрично с тонколони на задните врати. И ако наистина има нещо подобно - търся го да си го купя. Така че, всякакви предложения, както и информация за PASSAT-ти Б5 или Б5.5 в някоя морга ще са ми от полза.

Благодаря ви !!!!!




Потребителски аватар
mitaka
Мнения: 27
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 2:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот mitaka » Съб 23 фев 2008 19:03


Колега между тонколоните и тапета на вратата има едни гумени рингове, които се закрепят на решетката и се опират около говорителя.Аз имах същия проблем с намирането, защото по моргите не ми даваха само решетките и ринговете а искаха да купя и корите, което не ме устройваше.


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Мнениеот krasig » Съб 23 фев 2008 19:23


Е да де .... благодаря ти !... сега вече ми стана ясно какво да търся поне .... така че, ако някой колега ги предлага - ще ги взема, или пък ако знаете в коя морга има подобен пасат .... да ходя там ...


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Съб 23 фев 2008 22:34


При представителите на ФВ дали няма да се намерят ? А да те питам ти какви колони си взе защото на един приятел голфа няма колони отзад и се чудим какви да слагаме-дали оригинални или някакви други. Мерси!


Потребителски аватар
vlado
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 22 юни 2006 6:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Мнениеот vlado » Съб 23 фев 2008 22:45


Колега, моята е В5, а радиото - "GAMA 4", но вероятно тонколоните са същите. Имах проблем с колоната на задната дясна врата - поставна е по начина, по който ти казваш, но самата колона е по-особена - с един пластмасов пръстен, като бакелитова тръба, излизаща пред мембраната на говорителя и при монтирано положение опира плътно в един гумен маншон на кората на вратата, така че звука излиза направо през решетката, без да остава между кората на вратата и стоманената част на вратата. Не знам дали можах правилно да го обясня, но думата ми е: докато обикалях по различни магазини и се чудех какъв говорител да си купя - влизам в "Млад техник" и там жената като ме видя какво държа (носех повредения говорител) веднага ми извади точно същия модел - с бакелита и т.н. Разликата беше, че нямаше монтиран честотно разделителния филтър - на вратата горе до дръжката им едно малко говорителче - високочестотна пищялка. Е аз свалих филтъра от повредения говорител и го презапоих на новия и е О.К. Само да кажа че се монтира с поп-нитове. Цената честно да кажа - не помня, но беше по евтина от другите, които гледах - е те си бяха комплект с пищялките едно в друго и се продават по два най-малко. Магазина е в гр. Сливен.


Потребителски аватар
rum6
Мнения: 115
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 18:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот rum6 » Съб 23 фев 2008 23:15


в бургас си ги купувам по 28лв оригинални и по 16лв пищялката пак оригинална, барабар с кабела и оригиналната букса


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Съб 23 фев 2008 23:42


Къде ги намирате тия на такава цена ..


Потребителски аватар
yozi
Мнения: 46
Регистриран на: Пон 21 яну 2008 10:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Мнениеот yozi » Нед 24 фев 2008 9:12


rum6 написа:в бургас си ги купувам по 28лв оригинални и по 16лв пищялката пак оригинална, барабар с кабела и оригиналната букса


Колега, откъде си ги взе от Бургас тези неща?


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Мнениеот krasig » Нед 24 фев 2008 17:53


longora написа:При представителите на ФВ дали няма да се намерят ? А да те питам ти какви колони си взе защото на един приятел голфа няма колони отзад и се чудим какви да слагаме-дали оригинални или някакви други. Мерси!


Един приятел си има сервиз за климатици и електроника и той ми ги слага - някакви SONY, трилентови, 170 мм. колоните сами по себе си не са лоши, цената им беше 69 лв, но незнам той откъде ги е взел.

А представителите на ФВ - по-нататък във времето ....

vlado написа:... опира плътно в един гумен маншон на кората на вратата, ...


ами търся си два такива маншона да си купя. ако някой има излишни, да ги дава насам ....


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Пон 25 фев 2008 22:35


krasig благодаря ти за информацията :) Ще ги разтърсим по магазините :)


Потребителски аватар
jungleboy
Мнения: 86
Регистриран на: Нед 15 юли 2007 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jungleboy » Пон 25 фев 2008 23:11


Колеги и аз нямам колони , но странното е че капаците ми не са надупчени , освен това са ЗАЛЕПЕНИ за корите на вратите и единия почти го счупих като се опитах да го отворя. Дали трябва да се свали цялата кора за да се сложи говорител? Вие откъде си намерихте "надупчени" капаци?


Потребителски аватар
krasig
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 8:47
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: DDA 2015
Местоположение: София

Мнениеот krasig » Вто 26 фев 2008 9:33


jungleboy написа:Колеги и аз нямам колони , но странното е че капаците ми не са надупчени , освен това са ЗАЛЕПЕНИ за корите на вратите и единия почти го счупих като се опитах да го отворя. Дали трябва да се свали цялата кора за да се сложи говорител? Вие откъде си намерихте "надупчени" капаци?


и при мен положението беше същото .... да, сваля се кората, капаците май са с пластмасови шифтове, които отзад са стопени. а иначе всички тонколони си вървят със собстени решетки (капаци), които се монтират на кората....естествено не изглеждат като оригинални

... и по тази причина сега си търся отнякъде оригинални капаци и гумените маншони, ама незнам да има в някоя морга подобен пасат ...


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Сря 27 фев 2008 8:54


Колеги така и така я има тая тема да ви питам за един скоро излязаъл мой проблем. Задна дясна колона започна да ми бие много на пластмаса ... дали може този гумен маншон да е заминал? Как мислите ?


Потребителски аватар
Pettidee
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 15 сеп 2007 20:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - тонколони на задните врати !

Мнениеот Pettidee » Чет 11 мар 2010 16:28


Здравейте колега да не пускам нова тема реших да попитам тук, аз също нямам никакви колони на задните врати (пасат 5.5) дали ако отида в ФВ ще ми монтират 4-ри колони (по една пищялка и по една басова на врата) и някой има представа колко зелени ще ми струва.
Благодаря


Staikov
Мнения: 21
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 23:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 5.5 - тонколони на задните врати !

Мнениеот Staikov » Чет 11 мар 2010 20:04


В почти всички кар аудио магазини продават фланци-между 10 и 15лв.са.На моя фабричните говорители бха 13см,но след като издадоха багажа сложих 17см(пак двукомпонентни)със съответния фланец и се получи перфектно.Аз сложих Herz говорители,в Авител ми ги монтираха.Доволен съм.А фланци има и в новия аудио център на Бошман в Младост 4.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gyumishev и 53 госта