въпрос за климатроник спешно

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Ico74
Мнения: 179
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

въпрос за климатроник спешно

Мнениеот Ico74 » Нед 29 юни 2008 14:06


колеги интересува ме следното нещо.имам пасат 94г с климатроник и преди седмица му правих ремонт на компресора но не духа достатъчно студено иначе е пълен с фреон и филтъра на купето е нов но едната тръба при двигателя не е достатъчно студена и искам да попитам вентилаторите при включен климатроник не трябва ли да въртят на втора степен а не на първа и затова може ли и охлаждането да е по слабо.благодаря предварително




Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Нед 29 юни 2008 14:36


Въртенето на вентилатора се определя И от налягането в системата ... ако вентилатора ти принудително започне да върти заради климатика на 2 ра степен - за него ( климатика ) в жегата най вероятно е по добре , но какво става в по хладно време с температурата на двигателя ? Така че ...тя си знае колко да върти , при съмнения се мери налягането на високата страна с манометри и се вади заключение .....


Потребителски аватар
Ico74
Мнения: 179
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 21:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Ico74 » Нед 29 юни 2008 17:04


благодаря колега .аз мислех че явно при ремонта на компресора не са обърнали внимание на вентилатора така че ще видя какво ще правя защото теа дни кат гледам всички с климатици се чуват от далече а моя е тих


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Мнениеот dj_tuhla » Пон 30 юни 2008 16:25


Обикновено на първа степен вървят перките, пуска втора за малко ако е седяла колата с горещ двигател и се е нагрял отпред радиатора на фреона.. Дехидратора си виж първо ако е пълен а не студи и си ремонтирал компресора... Но няма смисъл да се гадае, както ти каза juve най-добре в сервиз да мерят с манометър и ако са свестни ще намерят проблема.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: toptodor и 47 госта