вентилатора на парното "свири"

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ktivanov
Мнения: 17
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 13:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот ktivanov » Пон 15 фев 2010 14:37


Здравейте, имах същи проблем...мн лошо че лятото не смяях да го вкл повече от 2 деления...е най сетне се разрових из нета :banghead: поради заети майстори и пишман майстори дето се чудят откъде да я подхванат :Mr Green Fun а аз имказвам откъде се разглобява и как...и накрая им плащам.... :screwy че намерих мн добро описание на разглобяване и почистване/смазване на вентилатор на Б5, много ми помогна...че от вчера съм вече с климатик на последно деление...без проблем...а какво намерих вътре...явно то е тракалонякакво парче пластмаса явно отнякъде се е вмъкнало макар че имам филтър и го сменям уж редовно...
ей това е линка от руските колеги със снимки степ бай степ...
http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... 48&t=99132
и успех ! :banana




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот velinsl » Вто 16 фев 2010 1:33


В редките моменти, когато го прави просто рестартирам КЛТР и се оправя.
Това е временно решение на проблема, но при мен не е така често, за да се занимавам със смяна на вентилатори, втулки и така нататък.


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот dandrv » Пон 07 мар 2011 12:04


При мен взе да се получава едно скрибуцане - примерно ако тръсне колата в неравност и почва скръц,скръц,скръц и после е ок. И главно когато духа на по-висока степен(над половината). Също става за сега само когато е студено....


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот dancing_niki » Пон 07 мар 2011 13:14


Същия проблем при Б5.5. Свалих моторчето и засега се разминах само със смазване на втулките. Ако пак се появи скоро обаче се минава на смяната им.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот zfa159 » Пон 07 мар 2011 17:36


Описанието на руснаците е добро,но при някои се налага да се сваля еърбег-а,заедно с крепежите му,за да може да излезе вентилатора.Предимно на по-старите екземпляри (до към 99-та),но и при някои В5.5 се срещат друг вид планки за бег-а,които пречат да излезе вентилатора направо.
:beer


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот dancing_niki » Вто 08 мар 2011 12:16


Аз се разминах само със сваляне на жабката.


Потребителски аватар
kristianatanasov
Мнения: 1280
Регистриран на: Сря 14 мар 2007 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София][Passat B3,ABS

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот kristianatanasov » Пет 11 мар 2011 8:54


Клапите също са вариянт....защото при мен го прави когато си иска и само на 3,4 скорост и то само когато съм пуснал да духа от таблото,като превключа на краката или прозореца го няма.


Потребителски аватар
dandrv
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 09 авг 2006 15:19
Автомобил: VW PASSAT B8 - 2016
Двигател: 2-0 TDI 150 Hp CRLB motor
Местоположение: София

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот dandrv » Вто 15 мар 2011 13:20


Мислех да го смазвам, но като се стопли времето работи перфектно - никакъв проблем.... нито скърца нито нищо... Има ли смисъл де го пипам при това положение?


Потребителски аватар
_Technics
Мнения: 145
Регистриран на: Пон 12 май 2008 21:50
Автомобил: VW Passat 2002
Двигател: AKN V6 350HP
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот _Technics » Вто 15 мар 2011 21:37


Здравейте колеги! и аз имам същия проблем, само в големи студове свири. Това означава че тези бронзови втулки вече изсъхват! Втулките при изработката им в последствие се киснат в специално масло което се просмуква от бронза и така смазва. Поизсъхне ли втулката и чуете ли присвирване... значи смазката вече не е същата. Присвирва ли значи започва износване, един път износи ли се и да смазваме .. няма файда. Понеже несъм точно на ясно каква е смазката за смазване на бронзови втулки нека някой по-компетентен в тази област да се изкаже точно. Пробвал съм на други електродвигатели (перки от клиамтици за домашна употреба) да им кисна втулките в тънко масло 5W40.. няма ефект дори за 3 денонощия... Аз бих желал да си купя чисто нови, в автотрейд съм сигурен че нямат толкова на дребно части, във Варна несъм запознат да се продават някъде втулки въобще ! лагери има на много места, но точно толкова малък .. на дали !
Аз расглобих жабката видях го вентилатора ми, още преди да съществува темата, но не го расглобих поради факта че и аз нензам какво решение да предприема, като цяло за начало е добре да се смаже с каквото имаме! Аз имам смазка за оптики на CD Players ... с тифлон би трябвало да е перфектната грес но ... все пак това не е оригиналната смазка.


Потребителски аватар
SHPER
Мнения: 33
Регистриран на: Нед 13 апр 2008 10:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот SHPER » Вто 15 мар 2011 21:41


Сега като се затопли и всичко се оправя :) така ми скърца предницата сутрин само като е студено


Потребителски аватар
saiman
Мнения: 678
Регистриран на: Нед 04 фев 2007 20:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе!

Re: вентилатора на парното "свири"

Мнениеот saiman » Вто 15 мар 2011 21:43


И аз имах такъв проблем при голф 4.Когато свалихме вентилатора установихме,че оста на вентилатора мърда във всички посоки с 1-2 см и задира в корпуса на парното.Проблема се решава с нова турбинка :D



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта