Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Пламен A. Иванов
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 18:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот Пламен A. Иванов » Съб 07 яну 2012 16:41


Здравейте на всички във форума и на всички които празнуват днес,да сте живи и здрави и много късмет и успехи.
Имам проблем,онзи ден ден бях на LIDL и си накупих някои неща и ги качвам в багажника и отивам да си сядам на мястото и изведнъж се чува нещо като удар по задното стъкло и отидох да видя какво става и цялото стъкло се беше строшило и не знаех от какво е.Днес отидох в Автостъкла Кобра и ми го смениха.След което отивам на 1 ръчна автомивка и само да си изчистя парчетата от стъкла от багажника с прахосмукачката,защото не можеше да се затваря добре от счупените парчета и го изчистих.После си тръгнах и си карам по пътя и след няколко метра цялото стъкло пак се пръсна както първият път.НЕ ЗНАМ КАКВО СТАВА, scare scare ЗАЩО ТАКА СЕ ПРЪСКА? :banghead: :banghead: :banghead: Никъде не съм я удрял и от година и нещо я имам и я карам всеки ден и нямаше проблеми,а сега защо така?Нищо не разбирам,момчетата в Кобра си свършиха добре работата, но явно някъде има напрежение или някакъв токов удар по реотаните ли,не знам.МОЛЯ ВИ,АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ.МОЛЯ ВИ.......БЛАГОДАРЯ ВИ...!!!!!




bobi_0706
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 23 апр 2010 16:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Montana

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот bobi_0706 » Съб 07 яну 2012 21:22


Стъкото ти се е счупило от вътрешно напрежение не рядко се получава
Самата изработка на стъклото вкл закаляване за това се получава така че стъклото се срива на малки зрънца
Второто ти стъкло ако си сложил китайско доста често те се чупят сами


Потребителски аватар
rototomi
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот rototomi » Съб 07 яну 2012 21:31


не знам доколко ще съм полезен но имах същия проблем с предишната ми кола-голф 3.бях ка4ил колата на предна лява и задня лява на тротоара пред работата ми и както си стоях вътре стъклото стана на парченца.отидох при автостъклар и той разбра как се получи счупването.задня капак е бил изкривен от удар преди да я купя, и тези които са я оправяли са си оставили ръцете защото част от ламарината е опирала в стъклото и при усукването на тротоара се е пукнало.така че провери внимателно за нещо подобно.успех


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот zfa159 » Нед 08 яну 2012 0:25


Точно така,преди да сложиш следващото,я закарай на тенекеджия,да види какво е положението с капака и какво се случва.Те ги познават от далеч,ако са удряни,боядисвани,кривени и т.н. ако капака държи под напрежение стъклото,ще се чупи всеки път до безкрай... Може да е удряна,може да изкривен само...Предишното може да е било по-качествено и затова да е издържало толкова,сегашното да е било по-некачествено и да се е пръснало по-бързо (поради една и съща причина).
:beer


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот znainainai » Нед 08 яну 2012 6:59


Както са казали колегите преди мен или осукване по вратата или шупла има нещо. Навремето в сервиза така си купихме със колега с който работехме стъкло за астра ф докато настройвахме ударният датчик на алармата. Ударът дори не беше по стъклото и то се спука. Купихме ново на клиента което се спука след 2 дена и какво се оказа шупла под стъклото на ламарината. Така че изчистете до ламарина силикона и огледайте има нещо стъкло ей така от нищото не се изсипва. Тия в кобра що не са огледали не им ли каза че само се е пръснало?


Потребителски аватар
Пламен A. Иванов
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 18:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот Пламен A. Иванов » Нед 08 яну 2012 23:18


Възможно ли е от една постелка за багажника(малко плътничка),която беше малко дълга и застъпваше зоната на припокриване(затваряне) на багажника и малко трудно се затваряше, но не бях обърнал внимание,от това дали е възможно да стане така?


Потребителски аватар
Apokaliptiko
Мнения: 1945
Регистриран на: Съб 06 дек 2008 19:21
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1998 AFN
Местоположение: гр. Русе

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот Apokaliptiko » Пон 09 яну 2012 8:54


Извинявай,че се намесвам.Но разбира се,че може да се спука от всякакво напрежение и като сложиш и все пак неравности по платното,купето се осуква и ако имаш напрежение на задния капак това усилие се повишава и не му трябва много.


Потребителски аватар
Пламен A. Иванов
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 26 ное 2010 18:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот Пламен A. Иванов » Пон 09 яну 2012 10:52


Днес момчетата от Кобра го смениха пак, ама този път сложиха китайско,защото европейското не затваряше добре от дясната страна(може би около с около 4 см).Пробваха 2 стъкла и 2-те не ставаха,а китайското пасна веднага.За сега няма проблем с него.Европейското беше по-хубаво, с гумено уплътнение,а китайското няма,ама само то пасна.Благодаря на всички за хубавите коментари и дано на никой не се случва така,че разкарването е голямо.Момчетата от Кобра,много добре си вършат работата-доволен съм.Лек ден на всички.До скоро...


Потребителски аватар
rototomi
Мнения: 51
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот rototomi » Пон 09 яну 2012 17:16


дано да имаш късмет този път:)


Потребителски аватар
sa6o
Мнения: 44
Регистриран на: Вто 10 окт 2006 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Задно стъкло на Б5 комби - два пъти се чупи

Мнениеот sa6o » Пон 09 яну 2012 22:12


Задължително махни постелката, или поне я изрежи. Приятел по същия начин пукна стъкло на Форд - с нова "плътна" постелка, уж да му обирала скърцането на корите. Корите наистина спряха да скърцат, ама и стъклото спря да си е на мястото :(



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: al.markov234, dafi, stoian55 и 44 госта