Въпросче за двигател

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Въпросче за двигател

Мнениеот Plumber » Пет 29 сеп 2006 21:37


Здравейте!И аз съм вече горд собственик на Пасат,малко дъртичък(1988)ама дедето дето го караше ходеше само на лозето с него и си го пазеше така че е ок.Та въпроса ми е:гледам че пишете за различни видове двигатели 2E,RP,ABC как да разбера моя какъв е че нещо хич ме няма по-въпроса.И още един:дядката го е карал с наливно масло 15w40.Още не съм го сменил,защото 2 дена докато я регистрирам и не ми остана време за друго,ама гледам че нещо е понамаляло маслото на min. е,мисълта ми е може ли да го гори защото е скапано и като сложа добро дали ще се оправи.Като го взех маслото беше на половината м/у минималното и средата(ама обяснения праснах а) :oops:




Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Пет 29 сеп 2006 21:42


Иначе кoлата е 1.8 моно.А отзад на багажника пише PASSAT CL.Какво е CL?Може да ви изглеждам много тъп ама........ :P


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Пет 29 сеп 2006 21:51


добре дошъл! буквите на двигателя можеш да намериш на големият талон който са ти дали в кат. за маслото след като го смениш го следи и ако гори ще трябва да установиш защо, може да е от гумичките на клапаните (например). :welcome_to_group


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Пет 29 сеп 2006 22:08


единственото което е свързано с двигателя е номера му който почва с RP.Дали е това,защото всички другио данни са в цифри


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Пет 29 сеп 2006 22:28


1.8 Mono Jetronic демек моно инжекция - 90 коня :lol:


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Съб 30 сеп 2006 6:57


виж тук: http://www.doppel-wobber.de/
не е точно за пасат но го има този двигател.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Мнениеот MITKO_DVD » Нед 01 окт 2006 16:46


Колега значи мотора ти е RP значи щом го пише на талонати,колкото до харча на масълце като го смениш го следи ако харчи занчи най-вероятно са гумичките на клапаните+гарнитура на капака на клапаните.Виж и за теч от някъде ако има проблем.Колкото до маслото слагай 15W-40 Castrol HM,щом колата е карана с такова,аз съм с такова и съм доста доволен.


П.П. :welcome_to_group .добре дошъл :да:


Потребителски аватар
_WV_
Мнения: 138
Регистриран на: Чет 24 ное 2005 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот _WV_ » Пон 02 окт 2006 8:01


честито!мотора ти е RP-непретенциозен и евтин за поддръжка.както казаха колегите,най-вероятно ще трябва да смениш гумички на клапаните и гарнитура на капака.относно маслото,слагай си пак 15w40,но бягай от кастрол-във Бг имат много ментета!слагай Motul и ще си доволен!


Потребителски аватар
K22
Мнения: 1978
Регистриран на: Пон 19 юни 2006 9:18
Автомобил: НИСАН Х ТРЕЙЛ
Двигател: 2200 Д 2005
Местоположение: Плевен

Мнениеот K22 » Пон 02 окт 2006 14:16


faf4o написа:Иначе кoлата е 1.8 моно.А отзад на багажника пише PASSAT CL.Какво е CL?:P

Тези букви показват какви глезотии има по купето...
CL е базов модел, GL има например пълен ел пакет- електрически стъкла централно заключване и т.н.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Вто 10 окт 2006 22:14


[quote="_WV_"]честито!мотора ти е RP-непретенциозен и евтин за поддръжка.както казаха колегите,най-вероятно ще трябва да смениш гумички на клапаните и гарнитура на капака.относно маслото,слагай си пак 15w40,но бягай от кастрол-във Бг имат много ментета!слагай Motul и ще си доволен![/quo

Е как да разбера кое не е менте?То в БГ всеки гледа да те набута както може ако ще и за 1 лев да е.Ама тва е друга тема на разговор:)
Иначе сложих 10w40 Valvoline-полусинтетика, щот зима идвало и било по-тънко(ми каза един баш майстор)Пък и много различни мнения има за маслата във форума и се обърках малко.Но гледам везната клони към 10w40......Не знам...надявам се няма да се скапе мотора.Като го смених,взеха да ми трака ДВГ-то за 3-4 сек. и се оправя,ама от вас разбрах че било хидравлични клапани и е нормално.Иначе по-добре звучи мотора....сякаш :lol:


Boro
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 22 дек 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Boro » Сря 11 окт 2006 7:36


Колкото по-извесна е марката толкова по-вероятно е да е менте. Извсните марки са и по-скъпи и ги правят в различни държави, а дали е еднакво качеството никой не знае. Аз слагам немско Фукс. По-важно е колко го "пържиш" двигателя, а не видът на маслото.
Като смениш "гумичките" на клапаните 99% си решаваш проблема с разхода на масло. Има тема по въпроса http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=25281 , може да я прегледаш. Там има мнения да се сменят и сегменти и т. н., които аз не споделям.


Потребителски аватар
zdravko_1
предупреждение за БАН
Мнения: 153
Регистриран на: Чет 07 сеп 2006 14:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот zdravko_1 » Сря 11 окт 2006 8:47


И моят двигател по талон е RP .Но колата е пасат 94 год и има ABS тогава и двигателя ли е ABS или е RP.


Boro
Мнения: 167
Регистриран на: Чет 22 дек 2005 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Boro » Сря 11 окт 2006 9:04


zdravko_1 написа:И моят двигател по талон е RP .Но колата е пасат 94 год и има ABS тогава и двигателя ли е ABS или е RP.

ABS освен съкращение за анти блок систем е и означение за вид двигател на VW. Двете означения нямат нищо общо при мен двигателя е 2E а спирачките са Тевес и са антиблокиращи въпреки, че колата е 92г :lol: :lol: :lol: .


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Сря 11 окт 2006 10:35


Колега, честито за придобивката и Добре дошъл в форума!
За маслото - докато не покараш малко с новото масло няма как да разбереш дали е подходящо и в какво състояние ти е двигателя. Няма нужда още от сега да ти се препоръчва смяна на гумички, гарнитури и т.н. - та ти нямаш почти никакви наблюдения върху колцата.
Маслото 10W40 е по рядко от 15W40, което трябва да означава че маслото по бързо ще се качва в хидравличните повдигачи и те ще спрат по рано да тракат. При мен също си потракват сутрин за няколко секунди, поради което след като запаля изчаквам минута-две да си поработи двигателя на ниски обороти и тогава потеглям. Просто щадя двигателя избягвайки високите обороти, докато все още не е омаслен и позагрял.
Аз също имах големи опасения за по рядкото масло 10W40, тъй като близо 2 години карах с по гъсто, но се оказа че полусинтетиката е много подходяща за двигателя на моя Пасатко - няма никакъв разход на масло, по тиха работа на двигателя и за зимата ще е иделано.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Сря 11 окт 2006 11:34


Благодаря за съветите :P Ама ми прави впечатление че преди да сложа 10w40 не се чуваха клапаните,но пък не знам с какво масло го е карал предния.Каза че някакво наливно било щот евтино.....Шашави хора.Аз си пазя количката.Такива разни като въртене на гуми,форсаж на студен двигател,или откачени скорости в населени места(а и в нвнаселени)...и др.ги няма



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта