passat b4.- пружини

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Dpop
Мнения: 3400
Регистриран на: Сря 25 окт 2006 15:57
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот Dpop » Пон 07 ное 2011 10:20


JC написа:...
Колеги, можете ли да споделите вие с какви пружини сте, говоря за предни и с каква цветна маркировка са пружините, на 2.0 и В4 двигател :roll: Защото както знаете м/у В3 и В4 има разлика в пружините, а при някои и в последната горна навивка

Благодаря :beer

:) Това е твоята тема колега viewtopic.php?f=6&t=126305&start=0&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B8
И за допълване на гамата от цветови означения на предни пружини(от тема на колегата dessident), на Пасат Б4 - дизелов мотор - 1.9 ТД, 75 к.с., с климатик са 3-ри розови и 1-на зелена точка.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12851
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 11 мар 2012 19:03


Zdravko Zankov написа:Ще помоля за една консултация!Колега беше сменил задните пружини с предни от Лада.Коментираше се,че ставали и предни от Вартбург.И тук иде моят въпрос-дали ще паснат задни пружини от БМВ 5 серия?Не ми се смейте,ще обясня.Приятел кара Витара,и махна оригиналните с цел повдигане.Сложи тея от БМВ-то,паснаха,но по тея оффроуд форуми го убедиха да сложи от Вартбург.Те паснаха перфектно и сега ми дава тея от БМВ-то,мерих ги 39 см.Питам,щото колата я карам всеки ден и не мога да рискувам да седи разглобена докато намеря подходящи пружини.Предполам ме разбирате,че не ми се дават парици за оригинални пружини.


Не стават!По-къси са.Иначе на твърдост ги бива.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот Iezekil » Пон 12 мар 2012 8:11


моите са 2 розови и 1 зелена точка


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 15:48


Има разлика в амортисьорите на б3 и б4. Разликата се явява в дължината на стержена (на б3 е по дълъг) 90% от пасатите б4 в БГ са с амове от б3 затова всеки 2- ри пасат е с вирната муцуна. Моя бе същия :Mr Green Fun но след като си купих пружини на фк малко се оправи но пружините са един вид и за комби и за седан то ако се монтират на седан разлика в задницата от стоковата почти няма.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот Iezekil » Вто 13 мар 2012 18:28


нещо не разбрах поста на последния колега...може и да си прав но при положение че всеки втори Б4 у нас е със газови амортисьори.Няма как да си с маслени и да ти е вирната муцуната,след като за разлика от газовите те не са двойно действащи,сиреч си седят в долно положение и трудно се изпъват на горе.От там колата си стои на пружините.Докато газовия е изпънат като амортисьора на багажника ми,зора е да го прибереш....От тук съответно и колата стои по вирната.Колкото за разликите в задните,на комбито са по-дебели и от там носи повече товар...


Потребителски аватар
kirqka79
Мнения: 103
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 1:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот kirqka79 » Вто 13 мар 2012 20:56


ето такава визия се получава с голфови спортни (червени) пружини
П.П. монтирал съм само предни пружини,със задни не е възможно да се кара ..... не че така можеше де scare :D :D :D :D :D :D :D


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот JC » Вто 13 мар 2012 21:31


passat_rs написа:Има разлика в амортисьорите на б3 и б4. Разликата се явява в дължината на стержена (на б3 е по дълъг) 90% от пасатите б4 в БГ са с амове от б3 затова всеки 2- ри пасат е с вирната муцуна. Моя бе същия :Mr Green Fun но след като си купих пружини на фк малко се оправи но пружините са един вид и за комби и за седан то ако се монтират на седан разлика в задницата от стоковата почти няма.


Не е ли обратното, на В4 са по-дълги амовете от на В3. Има разлика и в тампоните горе, както и в пружините разбира се.
Не знам, ако се сложи пакет макферсон от В3 на В4, няма ли да се свали малко предницата или разликата в тампоните компенсира тази разлика в амовете.Защото и на В3 и на В4 задните са с еднаква дължина, е как може на един и същ автомобил да променят височината само на предницата...звучи несериозно .
Налагал съм два сглобени с пружини и тампони комплекта макферсони от В3 и В4, но не помня имаше ли разлика в крайната височина.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 21:32


И да си с газови и маслвнни все тая пробвал съм. Просто самия стержен е по дълъг и пружината бута колата по нагоре а също забравих да спомена на предните при б4 чашката на амортисьора е малко по надолу а при б3 по нагоре и затова щръква. А и задните на б4 не са по дебели еднакви са 1 към 1-са с седана просто на пружината имаш 1 навивка повече и са малко по усилени :wink:


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 21:35


И в тампона има разлика. Тампон от б3 нестава на б4 принципно става но не пасва точно това допълнително го бута нагоре


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот JC » Вто 13 мар 2012 21:37


passat_rs написа:И да си с газови и маслвнни все тая пробвал съм. Просто самия стержен е по дълъг и пружината бута колата по нагоре а също забравих да спомена на предните при б4 чашката на амортисьора е малко по надолу а при б3 по нагоре и затова щръква. А и задните на б4 не са по дебели еднакви са 1 към 1-са с седана просто на пружината имаш 1 навивка повече и са малко по усилени :wink:

Колега, обратонто е, на В4 са по-високи амовете, на В3 чашката е по-ниско.
Чудя се ако сложа амортисьор по-нисък от В3 и пружина и тампон от В4 дали ще падне малко предницата, би трябвало!


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 21:44


При теб незнам каке. Но е точно както го казвам имах 3 комплекта от голф пасат б3 и б4 на б4 е по ниска чашката а на б3 по дълъг стержен и по висока чашка с амортисьори от б3 с стокови пружини отпред влиза без проблем 18-ка джанта. mhihi


Потребителски аватар
JC
Мнения: 809
Регистриран на: Сря 02 яну 2008 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот JC » Вто 13 мар 2012 21:48


passat_rs написа:При теб незнам каке. Но е точно както го казвам имах 3 комплекта от голф пасат б3 и б4 на б4 е по ниска чашката а на б3 по дълъг стержен и по висока чашка с амортисьори от б3 с стокови пружини отпред влиза без проблем 18-ка джанта. mhihi


А защо тогава всички В4 са по-вирнати от Б3те ?


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот Iezekil » Вто 13 мар 2012 21:53


може и да има някаква истина в думите ти но има и разминаване голямо.Тампоните на макферсона са еднакви,просто от 94 правят вече друг чешит,едните са малки а другите големи,но първите Б4 са с тампони като на Б3.Следващото разминаване е в задни пружини.Аз счупих на комбито Б4 задна пружина и лично чаках да ми вадят от една камара пасатски пружини за да видя,че на комбито са по-дебели и не става тот седан.Накрая все пак намерих и смених 1 задна пружина с такава от Б3 комби,разлика няма.А това за амовете го обмисли пак,колата си лежи на пружините когато е с маслени амове,няма как да стърчи в покой.


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 21:56


Щото са с амортисьори от б3 mhihi . Виш ся иди в някой магазин за авточасти но не в ауто+ или в хеед ами в малко магазинче както са в малките градчета и потай за разлик а в амортисьорите не потай за синхро а за обикновенното предно. Повярвай ми ще си шокиран от отговора mhihi


Потребителски аватар
passat_rs
Мнения: 628
Регистриран на: Сря 29 юли 2009 23:37
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57 T2
Местоположение: Разград

Re: passat b4.- пружини

Мнениеот passat_rs » Вто 13 мар 2012 22:01


Малко по горе ти писах за пружините на комби :wink:



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта