теч от скоростна кутия?Помощ.......Готово!Да живее силикона!

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

теч от скоростна кутия?Помощ.......Готово!Да живее силикона!

Мнениеот Plumber » Пон 09 окт 2006 22:59


Оня ден като се навирах да отвивам пробката на картера,за смяна на маслото се зазяпах в скоростната кутия и видях 1 болтче за еврейска звезда което държи някаква пластина(ако мога така да нарека това нещо)а между пластината и скоростната кутия има гарнитура.Главата на болтчето имаше сълзичка масло,изчистих я смених маслото на ДВГ-то и се прибрах.Ама се размислих бая и пак я качих на канала да видя какво става отдолу.Погледна пак тази пластина и пак масло,а като се огледах по добре ми се струва че май пуска гарнитурата.А до тази пластина(тапа)има още 1 същата.Пробвах се да я стегна ама не мърда.Та въпроса ми е какво да правя.Каква е тая тапа,че и две ...и ако се помъча да сменя гарнитурата ще ми изтече ли маслото на с.к. и може ли да се прецака нещо скоростната от този теч/.Иначе като стои на едно място(гледам я от ден и половина)няма петна от масло по асфалта,което ще рече че не се лее ама тази сълзичка ме притеснява.Някой ако има идея какво да правя нека сподели :bowdown

Последна промяна от Plumber на Нед 15 окт 2006 22:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Пон 09 окт 2006 23:14


Такам.... казвам защото съм още пресен с тия истории.
Това е ос на вилката за превключване на предавките.Има две отгоре и две отдолу на кутията.За да спре да тече правиш следното:

Возиш се с колата да загрее поне на 70 град.Спираш точиш маслото ( шестограм 17) - пробката се на намира на диференциала.След като си източил маслото оставяш на положение изключено от скорост ( демек N ).Намираш си torx ( 45 май му беше номера) и отвиваш болчето.С отверка леко подхващаш и издърпваш тази ос много внимателно ( дълга е към 3 см. ).На нея има 'О' пръстен.Сменяш го и внимателно си сглобяваш пак.Сипваш маслото и си готов.:)


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Вто 10 окт 2006 18:18


мерси
ама гарнитурата да сменям ли или само О пръстена.Щот тва е май гарнитура или се лъжа.


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Вто 10 окт 2006 18:27


Само 'О' пръстена, то друго улътнение няма на този "щифт".Сваляш само него!


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Сря 11 окт 2006 17:56


Благодаря колега ще направя което ми каза и ще пиша резултата.Айде БЪЛГАРИ ЮНАЦИ...!!!!


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Чет 12 окт 2006 19:37


Колега този О пръстен от къде да го взема?Предполагам се намира,да не е като го сваля и никъде да не мога да го намеря:)Направо да отивам в някои авточасти и да искам О пръстен за вилката за превключване на предавките,предполагам че знаят какво да ми дадат.Щот като почвам да имам всичко.И още един въпрос:ако се окаже че доста масло е заминало с какво да го сменя.Някоя марка за препоръчване...?И с какъв вискозитет да е?


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Чет 12 окт 2006 19:48


мажи със силикон и не го мисли тоя о-пръстен


Потребителски аватар
bobcho
Мнения: 2230
Регистриран на: Вто 15 фев 2005 16:45
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Монтана

Мнениеот bobcho » Чет 12 окт 2006 22:37


Силикона е добро решение.Маслото ако е малко (ако изтече 1.5 литра да кажем ) го смени.Скоростите и диференциала побират 2 литра ( на мен толкова ми събра ).Маслото е 75 w90 синтетика.За марка .... Lemfeorder е за препоръчване.Ако не намериш такова гледай да е за над 15 кинта литъра.

ПП: Питай в Ауто+ за 'О' пръстена


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Нед 15 окт 2006 22:44


Наблъсках го със силикон и стана работата.Седях,гледах го,мислих щом не прави локчичка на земята значи не е страшно хем цяла нощ си лежи маслото на дъното.Пък като се завихри хич няма да му е до теч и го намазах със силикон засега е ок.Благодаря на bobcho i niks76.


Потребителски аватар
Plumber
Мнения: 1426
Регистриран на: Пет 29 сеп 2006 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна / The Hague

Мнениеот Plumber » Нед 15 окт 2006 23:08


Ми да заключвате викам....



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tone6192, TsvetanS и 37 госта