Пассат б5 Ваг ком питане

Техническа и сервизна информация за Passat
Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Пет 04 май 2012 20:37


Колеги здравей те имам проблем с ел. стъклата като натисна копчето за пускане на някои прозорец не може да се пусне до край а трябва да задържам кажете ми с ваг кома как да го настроя да се пускат сами,а и също като отида до багажника и завъртя ключа да отключи и задържа прозорците се пускат а като задържа да се заключи не се вдигат.Някой път ми се бъзика левият преден прозорец натисна го за да се пусне и като падне до край и пусна копчето той си се вдигне :Д :) . :beer




Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Нед 06 май 2012 12:50


Та никой ли няма да помогне,съмнявам се никой да не е правил тази операция. :)


Потребителски аватар
p.kolev
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 ное 2011 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот p.kolev » Нед 06 май 2012 12:59


Колега, моите прозорци на 4ката като откачих буксата и те бяха така. Дадох на контакт и задържах копчето в най-долно положение към 10 сек, след това пак в най-горно положение около 10 сек. и се оправиха. Пробвай, дано да стане :)


Потребителски аватар
krasiganev
Мнения: 50
Регистриран на: Съб 09 юли 2011 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот krasiganev » Нед 06 май 2012 14:02


Струва ми се, че проблемът ти е в ключетата под самите бутони. При мен понякога като натиснех за сваляне, стъклото се вдигаше. Копчетата са с две позиции - първата за ръчно сваляне/вдигане, а втората (натиснато до долу еднократно)- за автоматично. Та понякога при първата позиция още стъклата слизаха сами до долу. КАКВО НАПРАВИХ: разглобих цялата тази чудесия и напръсках с WD-40 платката- само контактите на платката. Не съм пръскал директно върху графитените кръгчета на самите бутони, за да не се разложи материала. Имал съм такъв случай.
Та не вървах да има някаквъв ефект, но като сглобих всичко се оказа, че прозорците вече работят пефектно. Има си ги двете степени и няма откази или обратно действие. УСПЕХ!


Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Нед 06 май 2012 19:43


Благодаря ви колеги :).Вече е късно,но утре ще пробвам по първият начин ако не стане ще разглобя и ще го почистя защото първата степен не ми работи а само като натиснеш до долу или нагоре.Утре ще напиша какво се е получило.Мерси :) :beer


Потребителски аватар
p.kolev
Мнения: 74
Регистриран на: Съб 19 ное 2011 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Lovech

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот p.kolev » Нед 06 май 2012 20:02


Ако скоро си махал акумулатора или си разкачал буксана на ел стаклата и те губят паметта си за най-горно и най-долно положение. Пробвай по моя начин, дано да минеш с него :beer


Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Пон 07 май 2012 15:34


Колеги не стана по лесният начин ще трябва по по трудният но пак не мисля,че ще е нещо много сложно надявам се. :)


Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Сря 09 май 2012 19:41


Ключът който ми трябва да разглобя джиджафката :Д не е в мен ,но събота и неделя ще го оправя :) :beer .


Потребителски аватар
aRcIs
Мнения: 47
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот aRcIs » Пет 11 май 2012 15:04


Не знам за какъв ключ става дума, но аз го разглобих с една малка кръстата отверка (наистина трябва да е малка). (Самия панел успях с ръка да го сваля, но ако не успееш пробвай с по голяма плоска отверка). Ако питаш мен не го пръскай с ВД. Имах същия проблем, разглобих го, поиздухах го и го забърсах с памук. След като го сглобих всичко си работи. Дано е за дълго.


Konstantinov
Мнения: 104
Регистриран на: Съб 16 апр 2011 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пассат б5 Ваг ком питане

Мнениеот Konstantinov » Пет 11 май 2012 16:37


При мен колега е с еврейска звезда,но утре ще го оправя надявам се :)



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: thanis и 37 госта