Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Техническа и сервизна информация за Passat
frec
Мнения: 323
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот frec » Вто 28 авг 2012 13:28


и на мен ми е странно че ги сравняваме :)
аз лично бих добавил към списъка и пежо 407 :)
като цяло пасата ще е каран най-много от всички (според статистиката :))
иначе при равни други условия - според мен пасата е по-добър.




ivo marinov
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 23 авг 2012 20:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот ivo marinov » Вто 28 авг 2012 15:18


Колега, вземи си Пасат търси да е запазен,подържан и т.н.Лагуната след време няма продаване и много се обезценява във времето.Немските коли държат най-добри цени.Казвам ти това от опит с доста коли, френски, италиянски и др.дори и добър бартер не можеш да направиш, камо ли да и вземеш добра цена в последствие.Изборът си е твой но аз клоня към запазен Пасат!!!


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот icefire » Вто 28 авг 2012 17:58


Аз пък бих те посъветвал просто да покараш едната, да покараш другата, да прецениш коя ти допада повече чисто субективно и да си вземеш нея.
С течение на времето съм се убедил, че ако четеш форумите нищо няма да си купиш... защото няма кола без недостатъци...

:да:


Потребителски аватар
Soze13
Мнения: 207
Регистриран на: Нед 26 авг 2012 19:24
Автомобил: Passat B5
Двигател: APR
Местоположение: София

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот Soze13 » Вто 04 сеп 2012 22:09


Здравейте на всички с първият ми пост тук.
От една седмица съм собственик на Пасат Б5 2000 г. - 2.8, 4 motion, APR мисля че се води двигателя според VW доколкото си спомням. Смених много Аудита и за пръв път от много години реших да мина на едно евтино и добре подържано Рено Лагуна 1.1 - 96 г. За 4 години здраво каране, тази колица нито веднъж не ме предаде. Затова, когато дойде момента за нещо по-ново, вторият ми вариант беше Лагуна 2. Тук искам да внеса едно уточнение. При Лагуните моделите се делят както следва:
Лагуна 1.1
Много сполучливи и евтини за подръжка, няма да споменавам цени, защото обикновено никой не ми вярва.
Изображение
Лагуна 1.2
Оправени някои "детски" проблеми от Лагуна 1.1, колкото и малко да са, както и малко промени по външния вид.
Изображение
Лагуна 2.1
Това е моделът, който ме отказа от Рено и ме върна към тръпката Ауди-Фолксваген. Много познати имам точно с този модел, много четох за тях по форуми и нито веднъж не чух суперлативи или някой искрено да каже, че това е сполучлив избор. Фабрични дефекти, лоши материали и слаби сглобки са най-често повтаряните проблеми дори от сектантите на Рено.
Изображение
Лагуна 2.2
Излекувани "детските" болести от 2.1 и според някои един от най-сполучливите модели на Рено. За съжаление цената все още е висока(поне за мен)
Изображение
Успех при избора, поне при мен беше много лесен. Търсех нещо от VAG - мощно, здраво и 4х4 :horror: ...и бягай като от огън от Лагуна 2.1 scare


Потребителски аватар
wmalevski
Мнения: 282
Регистриран на: Нед 03 май 2009 21:52
Автомобил: Golf Mk5
Двигател: R32 DSG
Местоположение: София

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот wmalevski » Сря 05 сеп 2012 10:25


Аз лично карах Пассат Б5 1.8Т 2 години.

Като цяло бях доволен много от возия, комфорт, мотор (карах го на газ).

НО, това е автомобила с който съм имал най-много проблеми към момента (сменил съм 5 автомобила). Закъсвал съм, понеже алтернатора ме изостави на път, не веднъж ми се е пълнил с конденз от климатика, съответно ми е горял датчика за пасажерския еир бег. Второто ми закъсване беше от некъдърни майстори, но това е друга тема.

Много проблеми с рейката и хидравличната помпа (рейката я рециклирах 2 пъти, след като ми изтече гаранцията на първото рециклиране се наложи ново, помпата я смених с рециклирана, защото мойта беше заминала, няколко маркуча ми правиха проблеми, съответно трудни и скъпи за намиране).

Окачването е ясно, понеже карам много, на по половин година сменях по 4 носача, горе долу.

Имал съм проблеми още с: бензиновия регулатор, бензиновата помпа, спирачките (протрит маркучи, блокирал апарат), климаторника (изгоря един бушон, заедно с леглото му), шибидаха, омаслени амортисьори, отваряне на вратите (задните), ръждясали ключалки (предните и на багажника) и други.

Като цяло колата беше супер приятна за мене, удобна, широка, ама накрая се отказах с всички тези ремонти и я продадох.

Успех на колегата с избора, но да знае, каквото и да вземе, че няма да е като кола от 90-те години (имах един Сеат Толедо, за година и половина му смених 3 тампона и 2 шарнира)


Потребителски аватар
krassen777
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 21:40
Автомобил: Passat V6 TDI 4motion
Двигател: BAU 2003
Местоположение: ВАРНА

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот krassen777 » Пет 07 сеп 2012 0:17


blade84 написа:
kijelmi написа:Колега, е...аш ли се? :lol:
:да:

И аз така реагирах, когато прочетох темата! :mrgreen:


Потребителски аватар
Yu
Мнения: 89
Регистриран на: Пет 20 юли 2007 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот Yu » Пет 07 сеп 2012 22:45


Всичко е божа работа все пак е кола втора употреба.Има по-запазени и по-износени и неподържани.И каръци бол.Моята е от 2004 година вече 5 години я карам и подръжката е нормална като на всяка кола.Винаги има нещо за смяна и ремонт но чак пък толкова много че да я хвърля няма.Един лагер на главина едно каре и маркуч на турбото съм сменил за 60 000км. плюс маслото и филтрите идва и ред на накладки.Мисля че е нормално.


Потребителски аватар
krassen777
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 15 ное 2009 21:40
Автомобил: Passat V6 TDI 4motion
Двигател: BAU 2003
Местоположение: ВАРНА

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот krassen777 » Съб 08 сеп 2012 0:39


Пасата ми е на 590 000км.! Ако лагуната ги навърти (без основен ремонт разбира се), ела да намерим база за сравнение!!!


Потребителски аватар
angel-74
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 20:14
Автомобил: VW
Двигател: AVF
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот angel-74 » Съб 06 окт 2012 18:26


Нямам нищо против марката РЕНО, но специално този модел на Лагуна 2.1, е популярен с прозвището "ТИТАНИК", т.е. задължително потъваш. :063:


Потребителски аватар
nurv
Мнения: 1664
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 10:13
Автомобил: Audi A6
Двигател: ALF
Местоположение: София, Младост 3

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот nurv » Съб 10 ное 2012 23:32


Колега взели кола? На коя се спря?


Потребителски аватар
lusko_vabel
Мнения: 200
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 17:11
Автомобил: Vw Passat B5 1.9 TDI
Двигател: AFN
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот lusko_vabel » Нед 11 ное 2012 13:56


Колега и аз имах такова зачудване като теб Лагуната много ми хареса даже си харесах комбито, но след като разбрах какви дефекти има си останах на мнението за пасатчето може да е по стар от лагуната като в моя случай, но ще издържи 1000 пъти по вече време от лагуната.Успех колега :drunk


stankovraca
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 03 юни 2012 16:02
Автомобил: VW Passat B4 Variant
Двигател: 1Z 1996
Местоположение: BG

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот stankovraca » Вто 27 ное 2012 17:08


Колега, според мен трябва да попиташ в неутрален форум, нито на рено нито на фолксваген. Тук може да чуеш само едно едно. Така или иначе според мен ако щее френско няма да е с тая позорна емблема. Както казваше един приятел - тва дето емблемата му е на Маче(котка-врачански диалект), пи...е(анатомичен женски орган част от вторичните полови белези) и дръвче(в случая елхичка) няма как да е автомобил. Визирам трите френски автомобилни гиганта и ако все пак е френско по-хубаво да е котката или дръвчето.


Потребителски аватар
hol1gans
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 01 ное 2009 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот hol1gans » Вто 27 ное 2012 20:50


Колега ако не си купил все още автомобил, бих те посъветвал да погледнеш за Мазда 6, особено бензиновите двигатели са с верига, и са много надеждни.


al_lukanov
Мнения: 137
Регистриран на: Нед 27 юни 2004 15:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот al_lukanov » Вто 27 ное 2012 22:49


hol1gans написа:Колега ако не си купил все още автомобил, бих те посъветвал да погледнеш за Мазда 6, особено бензиновите двигатели са с верига, и са много надеждни.

Също и Форд Мондео МК3 с двигател на Мазда 6 с верига ( Справка Уикипедия ).


Потребителски аватар
hol1gans
Мнения: 80
Регистриран на: Нед 01 ное 2009 21:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Какво мислите : Passat B 5.5 или Laguna 2

Мнениеот hol1gans » Чет 29 ное 2012 18:31


al_lukanov написа:
hol1gans написа:Колега ако не си купил все още автомобил, бих те посъветвал да погледнеш за Мазда 6, особено бензиновите двигатели са с верига, и са много надеждни.

Също и Форд Мондео МК3 с двигател на Мазда 6 с верига ( Справка Уикипедия ).


Според мен Мазда-та изглежда по-добре, особено комбито много ме кефи. 2.0 или 2.3 бензиновите двигатели на Мазда-та се водят много здрави, евтина подръжка и даже са нямали бензинов филтър, което ме клони да мисля, че не са "капризни" откъм бензина.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dafi, viktor197 и 43 госта