Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Техническа и сервизна информация за Passat
jorko__82
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 26 юли 2013 14:55
Автомобил:
Двигател:

Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот jorko__82 » Чет 01 авг 2013 20:18


Здравейте колеги,от два дни съм собственик на въпросната кола и имам два въпроса.

1,Имам следния броблем стрелката за горивото неми показва правилно сложих за 50 лв гориво и неугасва ламичката на таблото след това допълних до горе и стрелката ми показва малко над половината имали вариант това дасе свери и да показва точно че е доста изнервящо.

2.Другото което забелязах когато карам и спра да давам газ педала на газта леко подскача и колата загубва част от енерцията и сякаш намаля можи и да си внушавам за намалянето но педала определено подскача.

Разчитам на вашите съвети .Благодаря предварително.
:bowdown :bowdown :bowdown




Потребителски аватар
joro^
Мнения: 327
Регистриран на: Нед 05 ное 2006 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Благоeвград

Re: Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот joro^ » Пет 02 авг 2013 0:26


Колега за първия проблем, ако имаш възможност пусни един тес,т на таблото с Vag COm ,ако всичко е наред търси проблема в сондата в резервоара.За втория, може профилактично да си провериш дросела, да го почистиш ,да го обучиш и да видиш дали ще ти прави пак така.


jorko__82
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 26 юли 2013 14:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот jorko__82 » Пет 02 авг 2013 7:20


Мерси колега ще пробвам както казваш и дано се оправи :beer :beer


phantom_
Мнения: 2205
Регистриран на: Нед 25 сеп 2011 11:53
Автомобил: VW passat+BMW X3+Honda St1300
Двигател: avf+m47
Местоположение: shabla

Re: Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот phantom_ » Пет 02 авг 2013 9:09


И по първия проблем стрелката може да се калиблира,ако не показва вярно.


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот passenger » Пет 02 авг 2013 11:53


jorko__82 написа:Здравейте колеги,от два дни съм собственик на въпросната кола и имам два въпроса.

1,Имам следния броблем стрелката за горивото неми показва правилно сложих за 50 лв гориво и неугасва ламичката на таблото след това допълних до горе и стрелката ми показва малко над половината имали вариант това дасе свери и да показва точно че е доста изнервящо.

2.Другото което забелязах когато карам и спра да давам газ педала на газта леко подскача и колата загубва част от енерцията и сякаш намаля можи и да си внушавам за намалянето но педала определено подскача.

Разчитам на вашите съвети .Благодаря предварително.
:bowdown :bowdown :bowdown

Първия проблем имах и аз като запалих за първи път като собственик на тази кола и го реших без да искам като свалих акумулатора (просто го сменях по друга причина). Всичко се оправи. Имай предвид че ако свалиш клемите при следващато палене колата ще държи по-високи обороти за известен период, да не се стреснеш просто.

А не е ли нормално като си видгнеш крака от газта да започне да губи инерция? Можеш ли да кажеш че това "подскачане" е примерно защото колата е тежка? Мисля че подскачането е нормално при рязко вдигане на крака от педала при по-високи обороти (поне при бензиновите коли които съм карал) или става въпрос за нещо сериозно дето си удряш главата в тавана или да е придружено с мяеханични звуци или нещо ненормално?


jorko__82
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 26 юли 2013 14:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Няколко въпроса за Пасат Б5 1.8 125 к.с

Мнениеот jorko__82 » Пет 02 авг 2013 12:39


А не е ли нормално като си видгнеш крака от газта да започне да губи инерция? Можеш ли да кажеш че това "подскачане" е примерно защото колата е тежка? Мисля че подскачането е нормално при рязко вдигане на крака от педала при по-високи обороти (поне при бензиновите коли които съм карал) или става въпрос за нещо сериозно дето си удряш главата в тавана или да е придружено с мяеханични звуци или нещо ненормално?

Незнам дали е нормално но мие малко странно затова казвам да попитам :smile .Та да обесня какво точно се случва.Примерно карам си със скорост ок.30км. и дигам крака от газта зада превключа на друга предавка и той поритва лекичко няма звуци или прекъсване на колата след това като тръгна да давам газ пак леко се заиграва но няма никакви прекъсвания или смущения в работата на двигателя това е. :beer



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта