пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
donbesniq
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 27 окт 2013 16:43
Автомобил:
Двигател:

пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Мнениеот donbesniq » Съб 25 окт 2014 12:21


Здравейте съфорумци,
Дали някой се е сблъсквал с проблема когато ускорява започва едно свистене от турбото? След проверка от сервиза на Мишо и Ники в Герман се оказа ЕГР с код 03G131512AD. Знам, че много трудно се намира такъв елемент втора ръка ама чисто нова е доста скъпа. Ако някой може да удари едно рамо за намиране на такава здрава част.
Благодаря предварително.




Zhivko Zhelev
Мнения: 49
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 13:28
Автомобил: VW GOLF
Двигател: TSI 2017 DSG
Местоположение: Burgas

Re: пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Мнениеот Zhivko Zhelev » Вто 30 дек 2014 11:31


Здрасти! Същия проблем. Само че,при мен колата е по-шумна,върви по-мудно и гори повече. Майстора не може да каже дали се дължат на ЕГР-охладителя. Пробвахме да набием тефлонова втулка на мястото на старата. Тя е изработена от нещо като графит. Резултата не е опияняващ. Според майстора, вече го няма съскането но,другите симптоми все още са налице. Нов охладител, около 800 лв.първоначална цена.В интерес на истината не съм се разтърсил,защото колата все още върви, а и ще гледаме турбината. Според майстора,има пресни капчици масло по външната страна на въздуховода и турбината била "тръгнала".И за да си спестя част от тея ужаси,които четем за турбините ще я погледнем и дано се разминем само с ремонтен комплект.Ако и след това гореизброените дразнители ги има,ще се търси охладител.


prodan31
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 9:34
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Мнениеот prodan31 » Вто 27 окт 2015 18:53


Това изглежда е някаква слабост на B6. И аз съм със същия проблем и ходих при 3-ма независими сервиза и отделно накрая отидох във VW официалния Сервиз Варна.
От независимите сервизи само един майстор разбра от къде е, така както потвърдиха и VW.

Часта е 03G131512AD. Продава се цялата система 813лв и е за изгорелите газове. Проблема или съскането което чувате е от клапана който всъщност направо си духа ако си сложите ръката близо. Съскането е в ниските обороти преди да влезе в турбото.

Аз им се ис****х на всички фирмички които си слагат 30% надценка и си го поръчах от ebay Германия за 526лв и проблема бе решен. За смяна ми взеха 50лв което за мен е прецаквация :-)


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Мнениеот alpinab » Чет 29 окт 2015 9:50


donbesniq написа:Здравейте съфорумци,
Дали някой се е сблъсквал с проблема когато ускорява започва едно свистене от турбото? След проверка от сервиза на Мишо и Ники в Герман се оказа ЕГР с код 03G131512AD. Знам, че много трудно се намира такъв елемент втора ръка ама чисто нова е доста скъпа. Ако някой може да удари едно рамо за намиране на такава здрава част.
Благодаря предварително.



Здравей, от както съм купил колата повече от 2 години имам едно свистене до към 2100 об. после изчезва. Свистенето е като все едно някой надува свирка:)

Колата я гледаха на няколко места и никой не можа да каже от какво е. Да не би твоя проблем да е сходен, и решението да е подмяна на съответният клапан.

Мойта кола е 1.9 БЛС мотор 105/ 2008 год.


Петър Георгиев77
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 06 май 2017 19:51
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат Б6 1,9 ТДИ 105 к.с. EGR GENUINE

Мнениеот Петър Георгиев77 » Нед 07 май 2017 8:55


Здравейте момчета нов съм във форума ,преди година купих passat b6 2.0TDI DSG започна подобно свистене или казано пресвиреане , та мъките със този проблем започнаха като купих чисто нов охладител на EGR само за 816лв от VW и уви пак остана въпросното пресвиреане в рамките на 1800-2100 об. ,и така къде беше целият проблем счупена шпилка на изспусквателният колектор ,като подавам газ от там е духало и свирило мам....му , и ремонт за 150ле ми излезе 1200лв ,дано ви бях полезен !



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 174 госта