Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Техническа и сервизна информация за Passat
villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот villystyle » Съб 11 окт 2014 20:56


Въпроса е че на никой не му се занимава да ръчка и търси по колата и самата ел. верига или друго, всеки гледа само на компа диагностика и казва всичко е ок. Минава седмица и проблема се появява отново (независимо дали си карал много или на близко), при мен светва EPC плюс задраскано P и червен !, след което колата угасва, оставящ я да изстине и колата на сутринта си тръгва появява се пак само EPC и след километър вече го няма и така до следващото загасване някой прекрасен ден. Дори и да купя OBDII скенер не съм разбирач и дори и да открия грешката няма как да я поправя, виж поръчах си и чакам да ми доставят VCDS. Направо ми се реве не е истина, така че това с багажника е само черешката на тортата.




MITKOOLOT
Мнения: 61
Регистриран на: Нед 18 дек 2011 23:48
Автомобил: vw passat 3c2--b6
Двигател: BKP
Местоположение: olot,spain

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот MITKOOLOT » Съб 11 окт 2014 23:03


Проблема за да не се отваря багажника не ти е по кабелите а е В ЗАВЪРТАНЕТО НА ЕМБЛЕМАТА.Има едно бутонче вътре което се задейства със самото въртене и то не може да направи веригата за да отвори.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Milanov » Пон 13 окт 2014 10:40


Сега попадам на темата, която доста се разводнила.
Та ако добре те разбирам, не всеки път можеш да отвориш задната врата, при натискане на бутона, не се чува винаги цъкане и съответно не се отваря вратата, така ли е!
Ако е така този проблем е там в самото микре, дето го натискаш, това си е пробелем на комбитата и на предходните модели също.
Не знам за коя табела пише колегата преди мен, може би има предвид седан.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот villystyle » Пон 13 окт 2014 11:07


Да не всеки път като се натисне бутона се чува цъкане, един път от раз друг път на 5-6-10 път


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Milanov » Пон 13 окт 2014 12:31


Пробвай, когато не сработва да чукнеш с длан, леко над копчето за отваряне.
Внимателно разбира се да не вдлъбнеш ламарината.
Проблема е механичен или електрически, тоест или бутона се е "изтрил" от много отваряне или контактите вътре са проблем.

Интересно какво е гледал майстора, трябва да се свали задната кора и погледне отвътре.


Потребителски аватар
kawa
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 12:24
Автомобил: passat b6
Двигател: bkp 2006
Местоположение: долни дъбник

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот kawa » Пет 19 дек 2014 6:36


здравейте колеги
пиша в тази тема защото проблема ми също е в отварянето на багажника
колата е б6 комби
при мен като натиснеш отзад на багажника отваря винаги от всеки път
а от бутона на вратата изобщо не реагира
къде може да е проблема

поздрави и весели празници


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 21 дек 2014 0:31


Какво значи "не реагира"?При мен колата сама се заключва след потегляне и развиване над 15 км/ч, като спирам и ми трябва багажника цъкам копчето и той не се отваря, но като отида отзад е отключен. Ако не цъкна копчето на вратата си стои заключен.


Потребителски аватар
kawa
Мнения: 82
Регистриран на: Съб 11 юли 2009 12:24
Автомобил: passat b6
Двигател: bkp 2006
Местоположение: долни дъбник

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот kawa » Нед 21 дек 2014 2:48


ами аз не съм сигурен но мислех че от бутона на вратата се отваря багажника както е резервоара без да се налага да се натиска бутона отзад на вратата
и да се чуе някакво цъкване като се натисне бутона


Aimbotfan
Мнения: 358
Регистриран на: Вто 06 юли 2010 0:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Козлодуй

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Aimbotfan » Нед 21 дек 2014 13:17


От бутона на вратата се освобождава капака на багажника. Той леко се повдига при освобождаване. Не се ползва емблемата за отваряне.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Pagemakerboy » Нед 21 дек 2014 15:07


Aimbotfan написа:От бутона на вратата се освобождава капака на багажника. Той леко се повдига при освобождаване. Не се ползва емблемата за отваряне.


Тук става дума за комби.


parvanst
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 03 сеп 2014 11:23
Автомобил: Vw Passat B6
Двигател: 2.0 TDI
Местоположение: София

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот parvanst » Вто 24 ное 2015 22:36


Здравейте.
Аз имам подобен проблем със същата кола.B6 комби 2006г. Изобщо не се отваря вече. при натискане на бутона за багажника на ключа(дистанционното) светва лампичката на ключа и нищо. Преди като натисна отключване на колата съответно и багажника се отключваше.. дори копчето на шофьорската врата при натискане не се случва или чува нищо.
Преди време един път ми се случи същото но само еднократно. Заключих колата, отключих отново и всичко ок. За всеки случаи отидох до един квартален майстор отвори кората на капака стигна до моторчето огледа го и каза,че изглежда ок. Факт тогава си работеше. Преди няколко дни решавам да сменям гумите и ха да ги товаря - ГРЕДА. Днес докато карах за пръв път от 5-6 дни чух прискърцване от комбито - машинката се опитваше да се отключи или нещо правеше. Спирам моментално излизам от колата насеред улицата ама пак ГРЕДА. Не мога да разглобя кората отвътре през багажника защото се застъпва с тези от двете страни. По средата на капака отвътре има само малка жабка за триъгълника... тоест и от та м не мога да бръкна. Абе изнерви ме тая кола за пореден път.

Дали някой има свежа идея освен кози крак, че вече ми идва да СТРЕЛЯМ.


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот villystyle » Сря 25 ное 2015 9:28


При мен номера стана като моя майстор разглоби кората където е при триъгълника и напръска механизма с WD 40 и от тогава месец юли беше нямам нито един отказ да не отвори (а преди това си отваряше когато поиска). Сега за разглобяването не помня как беше все пак той си бачка в Порше и ги знае, но малко си понапъна за да махне кората, НО все пак знае къде да натисне, смисъл не стана само с лек натиск и аиде.


Yuriy yordanov
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 22 сеп 2013 11:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B6 комби 2006г. проблем с отварянето на багажник

Мнениеот Yuriy yordanov » Нед 14 фев 2016 21:29


Здравейте,имах същия проблем.при мене беше се прецакал заключващия модул.като го свали майстора,видях че не подлежи на ремонт,понеже е излято и пътечките не се виждат,та ми се наложи да купувам цял модул с осветлението на номера.нов беше 180 лв.,аз купих втора ръка за половин цена.А за аварийно отваряне,сваляш задните седалки за да се промъкнеш в багажника,отваряш отделението за триъгълника и там има малък отвор,бъркаш с пръст и има едно палче и буташ наляво или надясно,забравил съм.При мен беше приключение,понеже това го правих на една граница и митничаря ме гледаше малко странно.Дано съм помогнал!



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milenski_77 и 83 госта