Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6162
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Сря 09 фев 2022 15:48


E да де, нали си споделяме :) Ако клапите не са ти в ред, еле тая за вътрешния кръг, тогава нищо не може да те спаси от запотени прозорци. Но ако всичко е ОК, при мен помага :)




lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 11 фев 2022 12:44


Моя Пасат има някакви датчици на винтилите за измерване на налягането в гумите. Та въпроса ми е ако закупя друг комплект джанти с гуми, мога ли да карам без тези датчици и ще ми писка ли постоянни? Ако да, тази функция може ли да се изключи докато съм с комплекта без датчик? И последно, евентуално колко струват тези датчици и могат ли да се свържи втори комплект когато сменям джантите?


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4427
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот ABSOLUT » Пет 11 фев 2022 17:21


@lucky_s
Аз имам датчици на зимните ми джанти ,а на летните нямам. Когато сложа летните джанти с гуми, на километража ,менюто с нарисуваната количка с налягането на 4-те гуми в атм. просто изчезва и не се вижда, съответно не пищи нищо.
Предполагам, че колата, при всяко палене, търси дали има датчици в обсег, ако има, взима информацията за налягането и го показва на дисплея, ако няма такива датчици, маха менюто от дисплея.
Датчици се продават, защото и аз съм търсил за мене, цени всякакви, не знам дали трябва да се сравнява точно Парт номер, за да паснат за конкретна кола. Чувал съм, че батериите на датчиците имат определен живот и ако някой продава такива примерно от някоя В6-ца 2008 година, може скоро да Омрат в твоите джанти.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 11 фев 2022 21:17


Мерси колега, полезна информация, защото това ме спираше да взема други джанти.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 11 фев 2022 21:25


Датчици се продават и цената им е от 50 лв за бройка до 160 лв ,въпроса е дали ти е важна информацията и да дадеш ли такава сума за това.Трябва да се види и резервната гума също дали няма такъв вентил с датчик.Преди години с реното на жена ми имаше подобна драма ,уж гумите напомпени но индикатора свети .Оказа се резервната гума .


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 11 фев 2022 21:40


Аз не държа на датчиците, притеснявах се да не би да дава грешка ако не се сложат, щом може и без тях, няма и да търся. На предишната ми кола от друга марка, един майстор ми сложи накладки без датчик и после на всяко палене ми изписваше нещо на холандски и трябваше да го махам, за да видя други данни. Затова попитах. Благодаря.


Потребителски аватар
mappped
Мнения: 6
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:24
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGC 2014

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот mappped » Нед 13 фев 2022 21:19


Здравейте колеги,

След дълго четене на форума, гледане и чудене(B7 или B8)от няколко месеца съм собственик на Passat B7 комби 2.0tdi с код на двигателя CFGC. Благодарение на именно тази тема(за което поздравявам нейния основоположник DoH_KuXoT), разбрах доста неща за автомобила като цяло и реших някои проблеми.

Това, което в момента ме мъчи и се боря от известно време е да накарам след инсталация на карта за Източна Европа на мултимедията(RNS 510), "Sign Asisst" да проработи отново тъй като в момента постоянно ми излиза съобщение на MFA "Sign Assist availability currently limited". Същото съобщение излизаше и преди когато беше с карти за Западна европа, но въпреки това четеше знаците само с камерата на предното стъкло и си работеше за мен напълно задоволително. Пробвах това, което са написали колегите в следната тема: viewtopic.php?t=463166, но при мен не сработи. До колкото разбрах от чужди форуми, функцията работи в три режима: "master"-при който се използва информация само от камерата; "slave"-при който се използва информация от качената в мултимедията карта и "dedicated" - колата сравнява информацията от камерата и тази от навигационната карта и решава какво да изведе на дисплея. Някой от вас успял ли е да прекодира каквото трябва и където трябва, за да започне колата да разчита единствено на камерата си, за да следи и чете знаците. Разбирам, че немците ни смятат за "втора ръка" хора, но не разбирам какво пречеше да е заложено в автомобила при инсталация на карта за Източна Европа при положение, че няма информация в самата карта автомобила автоматично да минава към варианта да чете с камерата, в крайна сметка колата има хардуерната подготовка за да го прави. Колата съм я карал 5 дни в Германия и във всички държави на връщане, нямаше проблем и четеше всичко, от Сърбия насам, където вече нямаше карти започна да ми извежда съобщение "Sign Assist availability currently limited", о продължи да ми разчита знаците само с помощта на камерата. Спря да чете след инсталацията на карти за Източна Европа, от което съдя, че проблема е само и единствено софтуерен. Моля, ако някой има информация по въпроса да я сподели, тъй като смятам, че ще помогне не само на мен, но и на други колеги, които със сигурност имат същия проблем.

Втория проблем, ако мога да го нарека такъв, понеже по-скоро си е глезотия, се отнася до хромираните бленди/накрайници, който се слагат на изпускателните тръби. Поръчах си такива от АлиЕкспрес, каквито са сложили други колеги от тази тема, но не можаха да влезнат, оказаха се тесни. След измерване на оригиналните тръби, които излизат отзад установих, че моите са елипсовидни с хоризонтален диаметър 72мм и вертикален диаметър 62мм. Започнах да се чудя дали през годините на производство не слагат различни по големина изпускателни тръби и като цяло въпроса ми към колегите, които са успяли да монтират хромирани накрайници е, вашите тръби кръгли ли са или елипсовидни и с какъв диаметър са, или аз съм карък и съм поръчал някакви накрайници, които не пасват.

Поздрави!


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Чет 17 мар 2022 14:50


Някой знае ли как се активират скрити функции в колите. Четох една статия в ковто пише че всички коли си имат окабеляване за всяка екстра, но не се активира, ако не е поръчана отначало.
Ето я и статията: https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... obilite-mu


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6162
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Чет 17 мар 2022 15:22


Няма такова нещо като "всички коли си имат окабеляване за всяка екстра."
Да, има някои екстри, които могат да се активират допълнително, но пак има зависимости.
Като за начало може да напишеш какво те интересува.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Чет 17 мар 2022 15:39


Ами нищо особено, тя моята няма много възможности. Единственото което ме блазни е камера за паркиране, но нямам в емблемата, така, че беше просто като въпрос.


Потребителски аватар
KGL
Мнения: 790
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот KGL » Пет 18 мар 2022 9:04


Лъки, сам си си отоговорил на въпроса. И аз четох тази статия, която откровенно казано е изключително тъпа. Както сам си установил, може да имаш окабеляване но нямаш оборудване, в конкретния случай. Кабелните снопове са еднакви, но какво има закачено или няма закачено е друго нещо.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 18 мар 2022 9:14


Статията е много обща, но само няколко дни преди това колегата ми разказваше как си е отключил екстри в Ауди Q5. На мене това което ми липсва най-много е затварянето на стъклата при заключване на колата, защото редовно я забравям с отворени стъкла, даже за цяла нощ (на предишната се затваряха и така свикнах). Моята които екстри ги няма, няма и оборудването, но аз информативно писах само. Друг е въпроса, че пише че може да се променята параметри на двигателя и скоростната кутия.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6162
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот VWGT » Пет 18 мар 2022 11:00


Това, което искаш, е по-скоро настройка на работата на комфорт модула. За целта се използва vag-com или obdeleven. Примерно аз съм си активирал автоматично затваряне при дъжд (ето примерна инструкция как да провериш дали имаш необходимото оборудване и какво да направиш: https://www.myturbodiesel.com/d2/1000q/ ... sor-vw.htm)

Затварянето на стъклата при заключване би трябвало фабрично да си го имаш, за целта задръж копчето за заключване няколко секунди и стъклата трябва да се вдигнат. Пак от настройките зависи дали ще се вдигнат автоматично до край ако пуснеш копчето по-рано, или ще се вдигнат до положението в което са, когато пуснеш копчето.

Относно параметрите на двигателя, от 15 години така се прави "чип тунинг" масово :) Единствената новина в тази статия, е че VW повдигат въпроса сега. До b7 да кажем, че повечето екстри бяха обвързани с някакъв хардуер (оборудване), така че сигурно не ги интересуваше много кой какво прави след като си е платил за това оборудване така или иначе. Докато при b8 и новите автомобили като цяло, има чисто софтуерни екстри, за които те попринцип взимат много пари (а сега ги заобикалят) . Примерно за активиране на app connect искат 600 лева нагоре.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Пет 18 мар 2022 12:05


Това с вдигането на стъклата не го знаех, че може да се настрой да вдига догоре, при мене спира като пусна копчето. Так или иначе нямам навика изобщо да го задържа. Vag-com още обмислям дали да си купя, почти съм се навил де. Благодаря за обясненията.


lucky_s
Мнения: 65
Регистриран на: Пон 23 авг 2010 20:28
Автомобил: Пасат Б7
Двигател: CFF
Местоположение: София

Re: Passat B7 - подобрения и обща информация за модела

Мнениеот lucky_s » Съб 19 мар 2022 23:49


Тези дни си поиграх и смених крушките на дневните, фаровете за мъгла, габаритите и крушките за заден ход с LED крушки. Много ми хареса как стана, заслужаваше си играта. Всички крушки са купени от алиекспрес по препоръка на колеги от форума. Като цена излезна към 51 лева (29 долара). Те късите си бяха с лед като купих колата. На дневните съм с Р21, а за мъгла са Н8. От време на време дава грешка на единя от дневните, но фара си свети, не знам защо не отчита, че има крушка, като включа габарит и върна се оправя. Колега в тази тема е споделил, че след като е сложил LED на дългите не е очарован от резултата, но само те ми останаха халогенни и ме дразни като включа на дълги. Някой може ли да препоръча някакви крушки които светят добре. Н7 са крушките. Благодаря.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: loopci, Smokara1 и 40 госта