Passat B5 тампони на двигателя

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Мнениеот nasttii » Пет 22 авг 2008 0:18


решил сьм да сложа на FEBI вие как мислите добри ли са




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Пет 22 авг 2008 7:46


Средна 'убост.
При всички случаи- на светлинни години над ТОПРАН, но не толкова добри като Боге или Лемфьордер.

За протокола- късал съм Феби, Лемфьордер и последно Топран тампон! :lol:
В момента съм с Ровил, да видим колко ще искара ;)


Потребителски аватар
Calearo
Мнения: 106
Регистриран на: Нед 05 дек 2010 13:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven
Контакти:

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот Calearo » Пет 06 апр 2012 17:46


имам едно запитване когато работи колата на място и ми тресе повече от нормалното някои може ли да ми каже дали това се дължи на тампоните на двигателя или тампоните на гърнетата става въпрос за пасат б5 тди афн двигател


Потребителски аватар
nasttii
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 11 сеп 2007 23:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: от тука

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот nasttii » Пет 06 апр 2012 19:02


Еми смени си тъмпоните на гърнетата те поне са евтини а също виж меката връзка как е щото и от нея идват вибраций ако е разкъсана вътрещно


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот kondzhagyulo » Пет 06 апр 2012 19:53


От личен опит знам, че като се скапа единия тампон започнаха да се усещат слаби вибрации по купето и най вече по таблото и корите на вратите. При по-рязко подаване или отнемане на газта при ниска предавка се чуваше едно "клоп", което адски затрудни майсторите монтьори с правилното му диагностициране ( да не казвам, че никой не разбра от какво бе този звук ). Трудно се познава, поради наличието на предпазен маншон. Миналата пролет смених и двата маслени тампона, които купих от "Ауто+" на цена около 40-45лв. за брой. Ако имате как си погледнете и предния стабилизиращ тампон, който е полиуританов и като остарее започва да се рони.


manev88
Мнения: 37
Регистриран на: Чет 14 май 2009 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот manev88 » Пон 28 май 2012 21:20


Колега kondzhagyulo тези които ги купи за 45лв броя ,маслени ли са или само гума и доволен ли си от тях,понеже трябва и аз да купувам апък ми казаха в Бургас цена от 156лв за заден десен на Лемфьордер без отстъпка :banghead:
Стана ми лошо ,ако трябва да сменя и двата пак ще отиде над 200лв с отсъпката


Потребителски аватар
kondzhagyulo
Мнения: 194
Регистриран на: Нед 10 авг 2008 17:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Балчик

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот kondzhagyulo » Чет 07 юни 2012 19:57


Тампоните, които купих бяха маслени, но за двигатела. Ако не ме лъже паметта, тези за задния мост май бяха по-скъпи. Да, доволен съм! Мина точно една година и няма никакво развитие в лоша насока :mrgreen:


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот viktoris » Пон 14 юли 2014 14:04


Към днешна дата някой знае ли от къде мога да си купя тези двата хидравличните тамона на двигателя но да са наистина на Лемфйордер


penko_pulev
Мнения: 520
Регистриран на: Пет 20 авг 2010 11:31
Автомобил: Passat
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот penko_pulev » Вто 15 юли 2014 10:11


Аз скоро ще търся също такива тампони. Бих пробвал в твоя случай при момчетата от MAXCAR.BG Цените, които дават са доста добри и се стараят да свършат работа. Пиши като ги смениш дали има ефект. Може и на лични...
Поздрави


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот IRRITATING » Вто 15 юли 2014 10:21


Това в началото на темата ли са номерата на тампоните които се издирват?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот novatora » Вто 15 юли 2014 13:38


Преди 2 месеца и аз смених мойте томпони на б5.5. Те са ляв и десен и са с различни номера но са напълно еднакви и стават да се монтират по обратния ред. Единствената разлика е че десния има маншон. Аз монтирах 2 десни с маншони. Направих си експеримент- отляво сложих феби билщайн за 135 лв а отдясно един топран за 60 лв. Засега нямам никакви вибрации. Сега ме яде съвеста дали този по евтиния ще държи или да го сменя по с време с още един феби билщайн?


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот ti6ogb » Вто 15 юли 2014 17:16


Колеги,този които е пред двигателя как се сменя.Трябва ли да се отлепя предницата?


novatora
Мнения: 1066
Регистриран на: Чет 22 ное 2012 12:34
Автомобил: vw passat b5.5
Двигател: AVF 2001
Местоположение: Петрич
Контакти:

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот novatora » Сря 16 юли 2014 8:27


Този тампон пред двигателя служи когато някой от хидравличните здаде багажа(се скъса) да не хлопа мотор нагоре надолу. Аз също го бях купил полуретанов тампон но майстора ме разколеба да го слагам. Каза че оригиналния е най здрав, мн рядко е за смяна този тампон и на б5.5 за да се смени се сваля бронята и тен подобни като при смяна на ролки и ремъци. Иначе като пари е 9-10 лв. тампона.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: тампони на двигателя за B5

Мнениеот kossis » Вто 21 апр 2015 15:42


kondzhagyulo написа:От личен опит знам, че като се скапа единия тампон започнаха да се усещат слаби вибрации по купето и най вече по таблото и корите на вратите. При по-рязко подаване или отнемане на газта при ниска предавка се чуваше едно "клоп", което адски затрудни майсторите монтьори с правилното му диагностициране ( да не казвам, че никой не разбра от какво бе този звук ). Трудно се познава, поради наличието на предпазен маншон. Миналата пролет смених и двата маслени тампона, които купих от "Ауто+" на цена около 40-45лв. за брой. Ако имате как си погледнете и предния стабилизиращ тампон, който е полиуританов и като остарее започва да се рони.


Това е абсолютно вярно. И при мене се появиха симптомите и веднага се досетих. Отидох при майстора и той каза със сигурност че не е от маховика, но не можа да даде 100% отговор дали проблема е в тампоните. :Mr Green Fun :beer

Каза че предният се регулирал с някаква планка и не се сменя, а и трябва сваляне на предницата.

Да видя какво ще купя.


Потребителски аватар
ti6ogb
Мнения: 379
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 20:54
Автомобил: WV Passat Variant TDI 1.9
Двигател: AVF - 2001
Местоположение: Gabrovo

Re: Passat B5 тампони на двигателя

Мнениеот ti6ogb » Вто 21 апр 2015 22:14


Точно и аз за този отпред бях питал,защото видях че се рони,Но как точно се регулира ?



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo и 189 госта