PASSAT b5.5 смяна на тонколони на вратите

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ormesh
Мнения: 16
Регистриран на: Съб 10 ное 2007 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

PASSAT b5.5 смяна на тонколони на вратите

Мнениеот ormesh » Чет 09 окт 2008 8:50


Някой да помогне интересува ме как се сменят тези колони. Гледам че оригиналните са в някакви кутии. И пищялката взема ток направо от колонката. Може ли тези кутийки да се ползват.




Потребителски аватар
KGL
Мнения: 783
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 13:59
Автомобил: Passat B8 Alltr BMT 176kW TDI
Двигател: CUAA 2016
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот KGL » Чет 09 окт 2008 13:35


Може да се изплозват но е хамалска работа, аз така смених колона в задната врата. Първо разпробих нитовете, после отрязах старата колона и после си направих щипли с които монтирах новата колона към кутията и врата, а пищялката я презапоих.

Ако не ти се занимава в ebay, пък и в нашите сайтове има готови колони заедно с кутиите.


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Чет 13 ное 2008 10:49


Някой дали не може да изнамери някакъв "manual" как се сменят колоните. Искам и аз да я свърша тази операция, ама като гледам май ще е доста играчка. Предполагам, че ще трябва да се свалят и корите на вратите... Много му е зле озвучаването на пасата, предната кола ми беше пежо 406 2000г., и с оригиналните си колони свиреше в пъти по-добре от пасата. Поне на хай-лайна можеха да му сложат bose като на АУДИ гадните шваби


Потребителски аватар
pasho
Мнения: 173
Регистриран на: Вто 16 яну 2007 20:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот pasho » Съб 15 ное 2008 21:43


свалят се и корите
потърси с търсачката longora ги беше сменявал и беше писал


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Мнениеот OvivO » Съб 15 ное 2008 21:50


Искате да кажете, че колоните не се сменят най-стандартно - отвиваш >> махаш >> слагаш >> завиваш ?!? Трябва да запояваш и да разпробиваш нитове :shock Супер шокиран съм. И аз имах план да ги сменям , но ако е така . . . ще си ги слушам !


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Съб 15 ное 2008 22:26


разпробиват се нитовете и колоната пада след това новите колони можете да си ги завиете сас самонарезващи види в ламарината , или ако разполагате със същите колони да си ги занитите на същото място . успех , аз минах през процедурата вече , ако имате някакви въпроси питайте


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Нед 16 ное 2008 2:38


Аз до сега съм ги сменял, но директно съм ги заменял с други оригинални. Сега много се чудя дали да си направя уникална музика но някакси 1000лв не ми се дават. Ако някой си сменя музиката да си купи качествени говорители и също така мисля че ще му е нужен усилвател за да може да захрани говорителите тъй като оригиналния касетофон е слабичък..


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Мнениеот Peteff » Нед 16 ное 2008 8:26


longora написа:Аз до сега съм ги сменял, но директно съм ги заменял с други оригинални. Сега много се чудя дали да си направя уникална музика но някакси 1000лв не ми се дават. Ако някой си сменя музиката да си купи качествени говорители и също така мисля че ще му е нужен усилвател за да може да захрани говорителите тъй като оригиналния касетофон е слабичък..


прав си колега за оригиналния касетофон , аз някакси не искам да го сменям пак . иначе с новите ми тонколони свири доста по добре от с оригиналните , явно хкарлинка дава силничак сигнал кам гамата и свири доста по силно от на радио да речем , кофтито е че тук таме вибрират дръжки , огледала , такива работи и ме дразни :)


Потребителски аватар
boiko1
Мнения: 223
Регистриран на: Нед 02 окт 2005 11:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот boiko1 » Нед 16 ное 2008 9:22


gubaku написа:Някой дали не може да изнамери някакъв "manual" как се сменят колоните. Искам и аз да я свърша тази операция, ама като гледам май ще е доста играчка. Предполагам, че ще трябва да се свалят и корите на вратите... Много му е зле озвучаването на пасата, предната кола ми беше пежо 406 2000г., и с оригиналните си колони свиреше в пъти по-добре от пасата. Поне на хай-лайна можеха да му сложат bose като на АУДИ гадните шваби

..........на мен оргиналните ми свирят перфектно :wink:


Потребителски аватар
gubaku
Мнения: 136
Регистриран на: Съб 24 май 2008 8:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот gubaku » Нед 16 ное 2008 9:35


С една дума да благодарим отново на гениалната немска инжинерна мисъл... :wink: , че успява да направи и от най-лесната операция - кошмар! Аз ако бях със седан щях да си сложа едни елипси на задната кора, хем свирят много добре, хем няма да разглабяш колата, но за съжаление съм с комби и тоя вариант не съществува при мен. Аз лично най-вероятно ще изчакам да ми изгори някоя колона и тогава ще ги сменя, че като знам колко се изнервих докато сменя осветлението на духалките... Макар че то и тоя момент няма да е толкова далеч понеже забелязах, че задната лява пищялка за да заработи трябва да усиля радиото и след това да го намаля...


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Мнениеот OvivO » Нед 16 ное 2008 15:00


@gubaku : аз преди бях с комби и там решението е много лесно . Взех си две елипси и ги сложих в готови малки каси, които се продават специално за елипси. Хвърлих ги отзад в багажното пространство и си свириха сууупер стабилно. Ако имаш и добри предни - това си е супер задолителна музика. Предимството е , че когато ти трябва багажника - просто си ги вадиш елипсите или ги преместваш някъде. Лесно се намира начин да ги закрепиш , защото в противен случай се разхождат като чувал с картофи отзад :)

По темата: още не искам да повярвам , че за да сложа специални колони за този модел от Pioneer примерно, ще трябва да пробивам нитове и след това със самонавивни . . . :(


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Пон 17 ное 2008 9:51


И при мен дори сега има дрънкане на огледала и дръжки, но пищялките ми почти са сдали багажа, а ниските имам някакво предчувствие че скоро ще се скъсат отново :) Мислих варианта с тубата защото имам на Pioneer 10" среди 200RMS и усилвател 4х100, но си мисля че ще разваля качеството на звука в купето и за това мисля да не слагам нищо допълнително, а просто да ъпгрейтна оригиналните говорители :) Мисля да слагам висок клас на JBL плюс усилвател. Мисля че това е най-доброто решение за идеален звук който предполагам всеки търси 8) Поздрави!


Потребителски аватар
Dan4ote
Мнения: 1056
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнениеот Dan4ote » Пон 17 ное 2008 10:08


Аз още преди 3 години ги смених всичките. Взех си на herz компонентни системи и адаптори за колоните (тези пластмасовите кутии), защото старите бяха хванати с нитове за тях и трябваше да си играя много да ги преправям. Тогава 20лв струваха комплект за две колони.
Разликата в звука е несравнима. Сложих и бас в багажника за free air монтаж. Има снимки в гаража.


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Пон 17 ное 2008 12:44


Колега, а какво мислиш за JBL -дали са по добри от Hertz? Аз много се двуумя между JBL и Hertz ... Някакви мнения отностно двете марки ?


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Мнениеот passenger » Пон 17 ное 2008 12:56


Aко искаш домашно кино - JBL.
Ако искаш домашно кино в колата - Hertz



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта