Б5 подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Техническа и сервизна информация за Passat
patter
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Б5 подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот patter » Съб 29 ное 2008 11:30


Може да ми е много тъп въпроса, ама ще си го задам :-)

Става въпрос за Б5 (1998г.). Как се включва това чудо ? За подгрева на огледалата ясно - има копче откъдето се регулират и самите огледала. Знам , че ако стои дълго време на това положение могат да изгорят нагревателите. От къде се пуска обаче подгрева на дюзьите на чистачките ?

Има ли връзка между копчето за подгряване на задното огледало (това до климатроника) ? В смисъл като го натисна да се включва и подгрева на чистачките и на страничните огледала ?




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот vaskoto1 » Съб 29 ное 2008 11:34


patter написа:като го натисна - се включва и подгрева на чистачките и на страничните огледала


:!: :idea: :!:


patter
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот patter » Съб 29 ное 2008 11:39


Васко имах предвид копчето на вратата да си е в положение подгряване, но да не подгравят дотогава, докато не се натисне и копчето за подгряване на задното стъкло.


Потребителски аватар
mopowah
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 10:19
Автомобил: Mercedes C220d T -- VW ID3 Max
Двигател:
Местоположение: DK

Мнениеот mopowah » Съб 29 ное 2008 11:41


И аз търся отговор на този въпрос.


Потребителски аватар
BRUKLLIN
Мнения: 363
Регистриран на: Пон 15 сеп 2008 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Passat- TDI 110hp. AFN

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот BRUKLLIN » Съб 29 ное 2008 16:06


patter написа:Може да ми е много тъп въпроса, ама ще си го задам :-)

Става въпрос за Б5 (1998г.). Как се включва това чудо ? За подгрева на огледалата ясно - има копче откъдето се регулират и самите огледала. Знам , че ако стои дълго време на това положение могат да изгорят нагревателите. От къде се пуска обаче подгрева на дюзьите на чистачките ?

Има ли връзка между копчето за подгряване на задното огледало (това до климатроника) ? В смисъл като го натисна да се включва и подгрева на чистачките и на страничните огледала ?
Здрасти колега.
А как разбра,че имаш подгряване на дюзите на чистачките?
Аз съм със същия мотор и година като твоя от гаража,но така и не съм забелязал да имам такава екстра.


patter
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 08 фев 2008 16:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот patter » Съб 29 ное 2008 21:26


121 . 9T1 Обогреваемые жиклеры омывателя ветрового стекла


Това е от проверката на оборудването направена по ВИН-а. А иначе се виждат кабели, които отиват към пръскалките - няма какво друго да е ... само незнам как се пуска и от там дали работи :-)


Потребителски аватар
longora
Мнения: 2153
Регистриран на: Сря 15 мар 2006 12:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот longora » Съб 29 ное 2008 23:07


До колкото съм запознат, когато се пуснат реотаните на задното стъкло се пуска и подгрева на дюзите. Ако греша нека бъда поправен.


stanimir1123
Мнения: 211
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 17:44
Автомобил: b5 AFN
Двигател:
Местоположение: Димитровград / LONDON

Мнениеот stanimir1123 » Нед 30 ное 2008 10:56


patter написа:
121 . 9T1 Обогреваемые жиклеры омывателя ветрового стекла


Това е от проверката на оборудването направена по ВИН-а. А иначе се виждат кабели, които отиват към пръскалките - няма какво друго да е ... само незнам как се пуска и от там дали работи :-)


в кои саит се прави тази проверка на обурудването по вина :?: :oops:


dimitar iv
Мнения: 243
Регистриран на: Вто 10 апр 2007 16:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dimitar iv » Нед 30 ное 2008 16:49


Ами колега не знам за регулирането на огледалата да има вкл./изкл. на подгряване. При мен като пусна реотаните на задното стъкло се пуска и подгряването на огледалата. За пръскалките - не знам да имам такава екстра. Аз съм комби. Не знам при седан имали подгряване на задно стъкло, няма ли ?!?!


Потребителски аватар
ifidik
Мнения: 1709
Регистриран на: Пон 05 ное 2007 18:34
Автомобил: Corrado TDI 4x4
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот ifidik » Нед 30 ное 2008 18:02


от копчето за нагревателя на задното стъкло се вкл всичко наведнъж


_SUN_
Мнения: 306
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 21:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Свиленград

Мнениеот _SUN_ » Нед 30 ное 2008 19:44


[quote="dimitar iv"]Ами колега не знам за регулирането на огледалата да има вкл./изкл. на подгряване. При мен като пусна реотаните на задното стъкло се пуска и подгряването на огледалата. За пръскалките - не знам да имам такава екстра. Аз съм комби. Не знам при седан имали подгряване на задно стъкло, няма ли ?!?!
:bowdown :bowdown :bowdown Седаните нямат Колега !!!!!!!!!!!!!, един мангал в багажника пали турско чудо на дърва и въглища и така става подгряването :079: :079: :079:


Потребителски аватар
asio4658
Мнения: 27
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот asio4658 » Нед 30 ное 2008 22:23


_SUN_ написа:
dimitar iv написа:Ами колега не знам за регулирането на огледалата да има вкл./изкл. на подгряване. При мен като пусна реотаните на задното стъкло се пуска и подгряването на огледалата. За пръскалките - не знам да имам такава екстра. Аз съм комби. Не знам при седан имали подгряване на задно стъкло, няма ли ?!?!
:bowdown :bowdown :bowdown Седаните нямат Колега !!!!!!!!!!!!!, един мангал в багажника пали турско чудо на дърва и въглища и така става подгряването :079: :079: :079:



:idea: :lol: Чудя се аз защо ми мирише на въглища в купето като ми подгрява задното стъкло, то какво било, мангала пълни чудото, и все като отворя багника некой подава какво ми трябва и вика живи здрави бате, пак той ще да е. Айде стига глупости :roll:


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Пон 01 дек 2008 1:17


В моя багажник ако имаше ,най вероятно щеше да е сварен на сапун.


Потребителски аватар
OvivO
Мнения: 422
Регистриран на: Нед 18 май 2008 20:53
Автомобил: какъвто си искам
Двигател: с който си искам
Местоположение: София

Мнениеот OvivO » Пон 01 дек 2008 2:00


dimitar iv написа:Ами колега не знам за регулирането на огледалата да има вкл./изкл. на подгряване. При мен като пусна реотаните на задното стъкло се пуска и подгряването на огледалата. За пръскалките - не знам да имам такава екстра. Аз съм комби. Не знам при седан имали подгряване на задно стъкло, няма ли ?!?!


При някой модели е точно там подгряването на огледалата. Има три позиции - ляво огледало, подгряване, дясно огледало. Трябва да видя дали и аз имам подгряване на дюзите. Със сигурност е от едно от двете места, по логично да е от копчето за задните реотани. Би трябвало да го пише в книжката, аз нямам такава :((


Потребителски аватар
Тони1
Мнения: 598
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна/Габрово

Мнениеот Тони1 » Пон 01 дек 2008 12:47


не знам аз вчера си доливах течност за чистачките ,видях че имам някакви кабели към пръскалките и се сетих за тази тема ... в крайна сметка Ифидик нали ви каза как се задейства опцията



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта