Б5 подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Nicks
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 18 май 2009 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Nicks » Вто 26 яну 2010 18:56


не искам да обиждам колигите - ама не улучихте копчето за подгрева на дюзите mhihi .не издържах и взех мултицета : включих подгрев на задно стъкло меря 14V(на куплонга под тапата под самата дюза) :bowdown.Викам я чакай да го изключа и баммм пак 14V.Извода явно като паднат темературите под 0 С или като се появи снежинката на табото се включват автоматично, кофти обаче , че аз "на ръка" нищо не усещам.Явно другаде ми е замръзналия проблем.




Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот IIvanov » Вто 26 яну 2010 19:48


Абе,не знам дали изобщо тия дюзи работят!Аз от 3 дена карам със замръзнали дюзи и подгрева на огледалата ми беше включен и на стъклата,ама дюзите не искаха да пръскат.....


Потребителски аватар
Nicks
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 18 май 2009 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Nicks » Вто 26 яну 2010 20:27


и аз това казвам колега ток има ама фаида нема :twisted: а пък карам с течност за чистачки SONAX - събота съм решил да търся обстоино каде е ....... някаде другаде замръзва ми се струва


Потребителски аватар
Namesata
Мнения: 728
Регистриран на: Пон 14 яну 2008 17:31
Автомобил: VW PASSAT USA
Двигател: KR 16V 9A
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Namesata » Вто 26 яну 2010 21:27


На мен на Б3 ми бяха откъснати жичките :( точно на самите пръскалки но все пак колата си е на 20год mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
ziatev
Мнения: 195
Регистриран на: Пон 21 сеп 2009 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот ziatev » Вто 26 яну 2010 21:56


Nicks написа:и аз това казвам колега ток има ама фаида нема :twisted: а пък карам с течност за чистачки SONAX - събота съм решил да търся обстоино каде е ....... някаде другаде замръзва ми се струва

Ако Sonax - a не е достатъчно концентриран замръзва лесно.Иначе чисти страхотно.
Евтината течност не замръзва и при по-ниска концентрация , но пък как мажеее.... heavy metal zork


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот ipget » Сря 27 яну 2010 0:59


Здравейте,
ЛИНК-а, който сте дали за проверка на есктрите по VIN номера при мен не работи - някакъв работещ да дадете????


Потребителски аватар
Recar0
Мнения: 63
Регистриран на: Пон 21 апр 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Recar0 » Пет 29 яну 2010 15:50


И при мен не работи, други предложения :обичам ви


Потребителски аватар
trepa4a74
Мнения: 46
Регистриран на: Вто 08 дек 2009 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот trepa4a74 » Съб 30 яну 2010 9:25


Alek написа:Мойте огледала се подгряват само от копчето за огледалата без да се включено подгряването на задното стъкло. Колата е Пасат B5.5 2004 година.

Мойто B5 TDI също е от копчето за огледалата.Има 4-ри позиции.Две за регулиране на огледалата и две позици за подгрева им(вкл./изкл.)


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Alek » Съб 30 яну 2010 14:14


Мойто копче е само с 3 позиции - подгрев, ляво и дясно.


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот vladko33 » Нед 07 фев 2010 0:26


Колеги, и аз се сблъзках със същия проблем днес. Пръскалките замръзнаха, но не съм предполагал, че може да има нагреватели там. Течността я налях вчера и мисля, че е разредена за около -20 градуса. И при мен от ляво има само три позиции- ляво огледало, дясно огледало и по средата за подгрева им. Логично е подгрева да се включва със задното стъкло, но така и не се сетих да изпробвам дали това ще ми размрази и чистачките и си карах с шише вода в ръката 50-нита километра днес :mrgreen: . колата е Пасат 5.5


Потребителски аватар
Nicks
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 18 май 2009 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Nicks » Нед 07 фев 2010 22:31


vladko33 колега не четеш като ти светне на таблото снежинката комютара сам включва подгрева.Със същия пасат като моя си , друг е въпроса дали ти работи подгрева на дюзите, на мен ми беше замръзнало в трабичките


Потребителски аватар
vladko33
Мнения: 169
Регистриран на: Сря 15 окт 2008 9:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот vladko33 » Пон 08 фев 2010 18:30


Nicks написа:vladko33 колега не четеш като ти светне на таблото снежинката комютара сам включва подгрева.Със същия пасат като моя си , друг е въпроса дали ти работи подгрева на дюзите, на мен ми беше замръзнало в трабичките


Да но при мен PR опция 9T0 казва "without heated washer nozzles" , което си го превеждам като "без подгрев на дюзите на чистачките" .... или бъркам :?:


Потребителски аватар
Nicks
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 18 май 2009 8:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот Nicks » Вто 09 фев 2010 12:01


Тук вече не знам , а ти провери ли имаш ли вообще захранващ кабел който влиза успоредно с маркучето за водата.Намират се от дясно(като застанеш с/у колата)влизат от към ъгала на капака една трабичка е гофрирана и другото трябва да е кабела.Има и тапи под пръскалките точно там са захранващите букси.
..... да правилно си го превеждаш


rnayden
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 30 авг 2005 14:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот rnayden » Вто 09 фев 2010 16:12


Колеги,

И аз ще кажа как е при мен нищо, че аз съм с шаран 2002 (след фейслифта). Мога да кажа, че при мен трите положения на бутона за огледалото са следните: управление на ляво (1) , дясно (2) огледало и (3) е прибиране на огледалата. Като включа подгряването на задното стъкло ми се подгряват и страничните огледала - много ясно се вижда как почва да снега да се стопява. Подгряването на дюзите според мен е автоматично, няма специално копче за него. И при най-големия студ не са спирали да работят при мен, без значение дали е включен някой нагревател (преден или заден). Вярно е, че замръзва малко, но това се оправя с предния нагревател на стъклото. ;)

А иначе за проверката за информация на колата се отива на https://erwin.volkswagen.de и срещу 4 евро за един час можеш да изтеглиш информация колкото искаш за даден vin. На моята си искарах всичко кога е купена, какви екстри са били поръчани и т.н.


Потребителски аватар
dancing_niki
Скиора
Мнения: 2106
Регистриран на: Нед 24 сеп 2006 17:55
Автомобил: VW Touareg V6 TDI Individual
Двигател: CASA
Местоположение: София

Re: подгряване на огледалата и дюзите на чистачките

Мнениеот dancing_niki » Вто 09 фев 2010 16:15


rnayden написа:...А иначе за проверката за информация на колата се отива на https://erwin.volkswagen.de и срещу 4 евро за един час можеш да изтеглиш информация колкото искаш за даден vin. На моята си искарах всичко кога е купена, какви екстри са били поръчани и т.н.


Може да пробвате и в офицялния вносител ако са на кеф да ви дадат същата информация безплатно, но съм чувал от колеги, че им искали пари за такава информация.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: A999 и 50 госта