PASSAT B5 вода в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
ArturDent
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот ArturDent » Вто 10 яну 2006 11:58


Значи проблемът е следният:
Събира се вода в купето на Пасата. 200-400 мл. в зависимост от силата на дъжда. :lol:
Водата се събира пред задната лява седалка (товно под седалката на шофьора) - т.е. в краката на седящия отзад.
Пасата е седан, 1999. Нямам мокра тапицерия, и забележими пролуки на лайсните на тавана(отвън). Няма голямо значение дали колата се движи или е спряла.
В местата за краката на другите пътници не се събира вода, даже е сухо.

Някакви идеи :idea: ?

П.С. Имах мокра тапицерия (при дъжд) отпред на тавана но презалепих предното стъкло и този проблем се оправи, май?




Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 10 яну 2006 13:16


а в краката на шофоьора има ли вода?
ако има със сигурност ще ти кажа какъв е проблема ти (имах го същия на старата кола АУДИ А4 . тя е на една платформа с пасат В5)


Потребителски аватар
ArturDent
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот ArturDent » Вто 10 яну 2006 13:41


Сега е зима и в краката на шофьора по принцип е влажно поне (сняг, киша и т.н.). По принцип не съм усетил да се събира вода.
Дори и да тече там не може да събере, защото има наклон(разлика) между нивото на караката на шофйора и под седалката на шофьора.

Все пак ако не е проблем сподели си опита за да проверя.


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 10 яну 2006 17:46


Както вече споменах имах А4. Веднага щом я взех при първия дъжд мой приятел който се вози отзад зад шофьора каза че има водав краката. Когато вкарах колата в гаража установих че не само отзад е мокро а и в моите крака. Огледах всички възможни уплатнения и лайсни и както при теб бяха здрави!!!
След дълго умуване взех шише с вода и започнах да поливам колата отстрани ... нищо! Почнах да поливам предния прозорец и тогава установих теч(не силен) в краката на шофьора . Водата се стичаше най в ляво под бушоните по пласмасата до съединителя. Отворих страничния панел на бушоните и проследих водата до нивото на прозореца. Където е кутията на ECU от лявата страна имаше съвсем малък луфт от където водата която се изтича от предното стъкло влизаше в купето( кутията на компа уплътнява сноба кабели които влизат в копето). Е оттам бе проблема. Майстора разкачи кутията китоса ръбът където бе проблема, малко силикон и заспа.
Този проблем се е появил защото купих колата с много лек удар в левия калник точно над интеркулера и оттам и разместването.
Споделям с теб моя опит защото АУДИ А4 и Пасат В5 са почти еднакви и всичко което описах се препокрива.

АУДИТО беше А4 1.8Т
а сега съм като теб ПАСАТ В5 1.9 ТДИ 1999

Пожелавам ти късмет и пиш какво е станало!


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

не е пасат а поло но все пак

Мнениеот wili98 » Вто 10 яну 2006 17:50


Не закрепен като хората найлон на вратата...
И кво се получава.. понеже съм двуврат и като влиза вода в вратата от стъклото, стича се и по найлона та директно в купето..
Разглабяне, наместване и спи градо,.....


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Вто 10 яну 2006 18:09


Wili98ти най вероятно си с голф 2 или 3 . При него това е обичайно(и аз едно време имах Г2), но Пасат В5 и АУДИ А4 това технически или физически не може да се случи. Просто уплътненията вратите, корите и всичко друго не позволява вода да влиза по този начин


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Вто 10 яну 2006 22:21


versace написа:...
Където е кутията на ECU от лявата страна имаше съвсем малък луфт от където водата която се изтича от предното стъкло влизаше в купето( кутията на компа уплътнява сноба кабели които влизат в копето). Е оттам бе проблема.
...


Точно както го е описал колегата versace e! Води се "класически" проблем за всички В5-ци. Среща се включително и при такива, които не са претърпяли удари. Дори и в Юни-то (Юнитред) знаят за този проблем. Непременно погледни дупката под акумулатора откъдето се изтича водата в този иначе добре оформен "аквариум". Често там се събират боклуци/листа, които пречат на оттичането и нивото в "язовира" нараства застрашително при всеки дъжд. Опитай се да решиш проблема, защото точно в краката на водача се намира comfort модула (дето управлява централно, заводската аларма, ел. стъклата, осветлението в купето и т.н.) и рано или късно водата стига до него,а когато стигне ... :weep: и :banghead:


Потребителски аватар
ArturDent
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот ArturDent » Сря 11 яну 2006 9:52


Първо благодаря на колегите, които ми отговориха.
Сметам до края на седмицата да се набутам в наякой сервиз за да видя какво могат да направят.
Проблемът ми сега е че "езерцето" под шофьорската седалка в момемта е "ледена пързалка" защото температурите са отрицателни.
Имаче сматам да се набутам направо в фирмения сервиз на VW, и да им извадя душите. П.С. от Русе съм и няма да ходя в Юнитред.


Потребителски аватар
versace
Мнения: 735
Регистриран на: Чет 08 дек 2005 19:57
Автомобил: Ex Touareg present Mercedes ML
Двигател: 320 CDI 224 Hp
Местоположение: Варна

Мнениеот versace » Съб 21 яну 2006 12:14


Колега пиши какво стана с твоя проблем. Много ми е интересно дали го разреши?


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Съб 21 яну 2006 16:29


ArturDent написа:......Имаче сматам да се набутам направо в фирмения сервиз на VW, и да им извадя душите. П.С. от Русе съм и няма да ходя в Юнитред.

Фирмения сервиз (магазин) VW в Русе (под Лукойл бензиностанцията в дясно) ако не се лъжа вече е фирма Хоби Кар.Не че имам нещо против ама нещо в последно време в магазина им (до Пантеона) започнаха да продава едни ментаци (напр. кабели за свещи) имат и др. нещастни изпълнения, но в момента това се сещам, защото се набутах наскоро. Съмнявам се, че в сервиза ще ти дадат квалифицирана помощ.
По едно време чакаха германците да сертифицираха сервиза. А какво стана нещо се утиши работата ? То магазин всеки може да си направи, но за фирмен сервиз май се ходи на специализация и се плаща за тази "радост". Всичко друго е изпълнение в стил квартален МАЙСТОР. докато стигне до проблема ще ти потроши още куп чопчета,пластмаски, а не е изключено да ти смени нещо не което трябва. :roll:
А може и да греша :wink:


Потребителски аватар
ArturDent
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот ArturDent » Пон 23 яну 2006 9:46


versace написа:Колега пиши какво стана с твоя проблем. Много ми е интересно дали го разреши?


Студено е и не мога да оправя проблема сега - за да се види от къде точно тече е необходимо водата да е в течно състояние :lol:


Потребителски аватар
ArturDent
Мнения: 175
Регистриран на: Вто 10 яну 2006 11:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот ArturDent » Пон 23 яну 2006 9:52


ArturDent написа:Фирмения сервиз (магазин) VW в Русе (под Лукойл бензиностанцията в дясно) ако не се лъжа вече е фирма Хоби Кар.... Съмнявам се, че в сервиза ще ти дадат квалифицирана помощ......
Всичко друго е изпълнение в стил квартален МАЙСТОР. докато стигне до проблема ще ти потроши още куп чопчета,пластмаски, а не е изключено да ти смени нещо не което трябва.
А може и да греша :wink:
.

Не грешиш че е на Хоби Кар. Но си мисля да ги ползвам, като им вися на главите докато разглобяват.....

Друг вариант е оня сервиз на Монро - до МГ"Баба Тонка", ако знаеш някъде качествен сетвиз в града- кажи парите нямат голямо значение,


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Пон 23 яну 2006 11:20


ArturDent написа:Не грешиш че е на Хоби Кар. Но си мисля да ги ползвам, като им вися на главите докато разглобяват.....

А дали ще позволят да им висиш на главите :roll: .Защото малко по-нагоре в CITRIEN при Минчев този номер май не минава."...Остави колата и като стане готова ние ще ти се обадим :wink: .." В най-добрият случай ще ти предложат да поседнеш на столче докато колата ти е някъде из халето и незнаен професионалист се вихри на проблема.
ArturDent написа:Друг вариант е оня сервиз на Монро - до МГ"Баба Тонка", ако знаеш някъде качествен сетвиз в града- кажи парите нямат голямо значение,

Лошо, много лошо положение никак не розово с качествените сервизи.Навсякъде тепърва ще започнат да "изучават" колата ти още повече, че модела все още не масово разпространен (като В3 напр.).А там където вече са се научили ще те одерат като за олимписко (защото вече са станали "професионалисти"). Щом "сумичката" няма голямо значение може би е редно да се довериш както се казва в една реклама "сервиз с опит и традиция". Не знам обаче дали няма да е само реклама.Нека колегите от Варна да споделят опит от обслужване и цени в Автотред или тези от В.Търново за Авточойс.
Аз вече не бих направил случаен избор.Защото за 5 г. от случайни изпълнения смених всичко що е в двигателния отсек, че някой неща и по 2 (два) пъти. :cry:
Успех


Потребителски аватар
Becko
Мнения: 41
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 19:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: не е пасат а поло но все пак

Мнениеот Becko » Пон 23 яну 2006 19:46


wili98 написа:Не закрепен като хората найлон на вратата...
И кво се получава.. понеже съм двуврат и като влиза вода в вратата от стъклото, стича се и по найлона та директно в купето..
Разглабяне, наместване и спи градо,.....


B5 няма найлон на вратата, а ламарина. Само покрай кутията на ECUто тече, това си е хроничен проблем..... Вземи спешно мерки, в краката ти е комфорт модула, а когато се мокри там и той заминава ...


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Rumen » Пон 23 яну 2006 22:11


Аз между другото това лято реализирах този проект: http://www.passatplus.de/umbauten/wasse ... kasten.htm
Тази кора по принцип я има фабрично в В5.5 Не лошо обяснение има и при този руснак http://www.vw-seat.ru/B5_Danilov.htm Ако имаш въпроси - питай. Аз дори "запуших" отвътре на кората дупките, които са над comp-a. Най-трудното е смяната на пласмасовата лайсна в опората на челното стъкло. С оригинални VAG части илзиза около 100-120лв.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Pet_rov и 55 госта