PASSAT B5 вода в купето

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: До "Rumen"

Мнениеот Lisho » Нед 29 яну 2006 20:16


ArturDent написа:До "Rumen"
Rumen написа:Аз между другото това лято реализирах този проект:
http://www.passatplus.de/umbauten/wasse ... kasten.htm


Можеш ли да ми преведеш този линк , че хич ме няма с немския.


http://www.vw-seat.ru/B5_Danilov.htm#1




Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

хахаха и аз се подмокрих

Мнениеот Rumen » Пон 17 авг 2009 9:59


Не е за вярване, но и аз се подмокрих. Но на по-необичайно място: кракта на пасажера. Обстойното изследване недвусмислено показа, че водата (дъжда петък срещу събота 14-15.08) е "нахлула" през уплътнението на парага, но отдолу (все едно - прелял бента на язовира). И аз не вярвах, но е от там.
Някой ще помогне ли с идея от къде е проникнала/прескочила водата?


kundak
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Вода в купето на PASSAT B5 TDI

Мнениеот kundak » Пон 17 авг 2009 18:43


колега и аз имах подобен проблем с PASSAT B4 комби отзад ляво и се оказа че имам дупка в пода беше малко чурдясал но го открих много трудно защото отдолу е намазан с води огледаи хубаво моятя дупка беше колкото фас от женските тънки цигари


Rumen
Мнения: 884
Регистриран на: Пет 27 май 2005 21:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Вода в купето на PASSAT B5 TDI

Мнениеот Rumen » Пон 17 авг 2009 19:58


Благодаря за съвета колега, ще огледам въпреки, че ми се струва невероятно да е дупка в пода. Водата беше влезла при паркиран автомобил и категорично беше преминала през прага на пасажерската врата - все едно самата врата е попречила водата да се изтече надолу и навън и то е преляло през прага и е влезло вътре. Отчетливо се вижда мръсотията, която е останала по оплътнителната гума и после се е сливало навътре по пластмасовата декорация на прага. След малко повече от 1,000км. (във времето е не повече от две до три седмици) ми идва смяната на масло и ще огледам отдолу, но пак ми се струва невероятно - преди няколко месеца (когато пак сменях маслото) испектирах добре отдолу колата и не забелязах дори зачатъци на ръжда или потенциални "пробойни". Отделно, че колата е относително млада, а поцинковащата обработка на ламарината все още е с добро реноме.


kundak
Мнения: 136
Регистриран на: Пет 16 ное 2007 17:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Вода в купето на PASSAT B5 TDI

Мнениеот kundak » Пон 17 авг 2009 21:39


колега тя и моята беше на 10г. но беше от германия за това от италия нямя такива проблеми


Потребителски аватар
iGolf
Мнения: 1073
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 22:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русe/London
Контакти:

Re: Вода в купето на PASSAT B5 TDI

Мнениеот iGolf » Вто 18 авг 2009 9:52


нека и аз да споделя каква попара сърбах с моя пасат,в Австрия ме валя нечовешки дъжд и от тавана пред сенниците(над обзорния джам)течеше изведро особено като спрях(беше непрогледно).та прибрах се аз в България и запретнах ръкавите!махнах тавана(тапицерията)опънах маркуча и какво да видя -от 4-5 места течеше много яко,оказа се че когато са сменяли предния джам,намазвайко горната част със слиликон,част от тапицетията остава между силикона и метала и с времето е почнало да пропуска.из4истих каналчето в горната част натъпках силикон и сега ок!също така от време на време трябва да се махат страничните декоративни лайсни на обзорното стъкло и да се поячистват каналите,мойте бяха пълни с кал!ако автомобила е с шибедах-!трябва пак периодично да се прочистват 4-те отводнения!!!с телчица:)това са моите съвети надявам се да са полезни!


Потребителски аватар
markoscbr
Мнения: 87
Регистриран на: Пон 19 ное 2012 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Вода в купето на PASSAT B5 TDI

Мнениеот markoscbr » Пет 15 мар 2013 18:59


здравейте колеги и аз имам същия проблем с теча в купето на пасат Б5,но при мен е само в краката на шофьора и то като си мия колата в двора дали от страни на компютъра някъде влиза , а двата сифона са отпушени в това отделение пробвал съм ги с маркуча водата си изтича кажете нещо благодаряви


Потребителски аватар
sidef4o
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 02 май 2014 15:09
Автомобил:
Двигател:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот sidef4o » Пет 02 май 2014 15:28


И аз имам същия проблем с моя Б5, само дето при мен водата е отзад в дясно. Погледнах под колата и открих една пластмасова капачка точно под задна дясна седалка и изтече много вода.На друго място няма и капка вода. Колата не е местена една седмица и си валя обилно тази седмица.Възможно ли е водата от челното стъкло да стигне чак до там? Говоря за сериозно количество може би литър, литър и половина.
П.с и аз имам проблем с централното, фабричната аларма и зумера за забравени фарове.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот KBK » Съб 03 май 2014 9:44


Колега и аз имам същия проблем, при мен водата влиза през праговете на задните врати. В една тема казват, че с регулиране на вратите нещата се оправят, но при мен не помогна. Влез в колата и някой да полива отвън и ще разбереш дали и твоят проблем е същият.


Потребителски аватар
sidef4o
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 02 май 2014 15:09
Автомобил:
Двигател:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот sidef4o » Съб 03 май 2014 12:46


Колеги, след като по прочетох из форума и огледах отново колата, тази въпросна пластмаса над акумулатора я нямам, а въобще като купих колата не съм и подозирал, че такава съществува. Та под акумулатора се беше събрала обилно вода и борови иглички, разчистих и водата се оттече. Излях няколко бутилки вода на стъклото и водата започна да се събира отново там. А как стига до задна дясна стелка си остава загадка. Някой да има идея как точно се казва тази пластмаса над акумулатора и каква цена е горе долу?


Потребителски аватар
dmcdjveli
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 25 сеп 2007 16:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот dmcdjveli » Пон 05 май 2014 23:33


sidef4o, точно под акумулатора има отвори, в които има гумени отводнители и те са задръстват с боклуци. Аз моите съм ги махнал всичките за да се оттича водата по-лесно. Онзи ден се учудих като видях малко вода върху предна дясна стелка!? При положение, че съм отпушил отворите. Днес отворих предният капак и видях, че са се събрали листа в ъгъла (при филтъра за купето) и от там водата се задържа и преминава по малко през уплътнението на филтъра за купето. Почистих и за сега няма проблем. Перидично почистване в този отсег няма да е зле - прахосмукачка и пароструйка, за да не се събират кал и листа.


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот stoyan0304 » Вто 06 май 2014 0:17


и аз да се оплача. Не е б 5.5 а б3 моят пасат, комби е. Днес отварям вратите след вчерашния обилен дъжд и проверявам всички места -седалки и под в краката на пасажерите. Вода открих само под стрелката на задна лява врата от към прага еднаивица дълга две педи успоредна на прага.интересното е че из онези дни отварям пак същата врата и от вратата ми изтече две три шепи вода. Това де е сетих като видях мокрото. Имам шибедах, запечатан със силикон който не се ползва. Колонките не изглеждаше от там да е водата.уплътненията на вратата са здрави, не са скъсани, вратата прилепва плътно и няма луфтове.може ли да се събира под кората водата и да се пълни там и да подлизва навътре при по сериозен дъжд. Имам съмнение да се пълни покрай външното уплътнение на прозореца покрай стъклото да влиза водата право в във вратата.


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот KBK » Сря 07 май 2014 10:50


Здравейте,
реших си проблема с влизането на вода през праговете на задните врати. Изобщо не влиза през уплътненията на вратите и регулиране на вратите не помага. Водата (поне при мен де) влиза през уплътнението на прозореца и вратата. С течение на времето уплътненията са се деформирали и изобщо не контактуват със стъклото пък какво остава да уплътняват. След като влезе вода във вратата подлизва и минава между металната кора и вратата и тече точно върху прага. Проблема го реших като залепих със силикон металната кора за вратата и поставих набивно уплътнение от алуминиева дограма между прозореца и оригиналното уплътнение. Така нещата заспаха. Прилагам малко снимки за яснота.
Прикачени файлове
DSC_1034.jpg
DSC_1035.jpg
DSC_1033.jpg
DSC_1032.jpg


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот stoyan0304 » Сря 07 май 2014 10:55


то и при мене има май пролуки, отдолу да уплътня ли кората където се свързва с металната част на вратата (отвътрешната страна) ?


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: PASSAT B5 вода в купето

Мнениеот IRRITATING » Сря 07 май 2014 11:11


Това уплътнение дали го няма като резервна част? И аз се пълня с вода от там При мен проблема почна след намазване със силикон против залепване на уплътненията и все си мислех че подлизва през прага



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 114 госта