Passat B4 тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Техническа и сервизна информация за Passat
ivo123
Мнения: 1008
Регистриран на: Вто 21 мар 2006 7:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот ivo123 » Чет 24 авг 2006 14:20


момчета аз съм с Ауди и при мене го има това придърпване, но не е постоянно, и досега аз го отдавах на омекнали демпферни пружини, но .... незнам вече :shock




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Чет 24 авг 2006 15:22


VW_FEN написа:.. между другото - когато сменям или вкарвам скоростите бавно и спокойно, това нещо го няма - да не би синхронизаторите да са тръгнали?

Ннн да, бееееее... Това забравих да добавя! След ремонта на блока под 'влошаване' имах пред вид, че на 1 и 3 та (най-осезаемо) ми исхърква, ако натисна съединителя и веднага тръгна да превключвам. Ако задържа около 2-3 секунди и тогава вкарам 3-та, например, няма никакви грижи. Но след като включа на скорост, и след колкото и време да почна да го отпускам съединителя, пак си тресе. А това няма да има общо със синхронизаторите вече...


Потребителски аватар
OzzY
Мнения: 113
Регистриран на: Чет 27 яну 2005 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково Passat GT 16V 136hp (KR)

Мнениеот OzzY » Чет 24 авг 2006 17:45


При мен е същата работа,дори понякога се чува едно специфично чукане при отпускане на съединителя - колкото и плавно да го отпускам.Приплъзване няма,зацепва си нормално още в долната част на хода на педала.След това при потегляне,а и при превключване от 1-ва на 2-ра,колата тесе и се лашка напред-назад и е много гадно.Наканил съм се да го сменям и сега търся варианти и цени.Темата е полезна.Ако някой може да каже каква е цената на Sachs и Luke ще е добре.

radotom - при мен изхъркването е на 1-ва само. Като натисна съединителя и изчакам,няма проблеми,но ако опитам да включа първа веднага,хърка.Синхронизатора си е заминал.И него ще го сменям,като сменям съединителя.


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Чет 24 авг 2006 20:03


Значи - най-доброто решение - при бате Никси с номи съединители и после кеф ;) и газ до ламарината без да ни придърпва ;) ама пусти 250 леа, от къде да ги изкопая тюуууу :)


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот silent » Чет 24 авг 2006 20:43


Много се вживявате. Аз като купих мойта за две години вкарах маса пари в нея. След това разбирайки че сменям полугодни работещи части с негодни нови полуработещи спрях да наливам пари. Обаче колата не спря да върви. Дори сега съжалявам за някои напълно безмислени ремонти. Карайте и си свиракайте. Наскоро смених оригиналния съединител на почти 260хиляди км. от които почти 100 хиляди основно градско в София. Смених го щото семеринга на скоростите осра положението и оплеска всичко в масло и трябваше да се отваря па мие съединителя па и общо взето едва ли имаше ресурс за повече от 20-30 хиляди км. Съмнявам се обаче че новия ще изкара и половината от пробега на стария. Така че моят съвет е ремонтирайте с мярка и то тогава когато наистина нещо трябва да се смени. За съжаление резервните части у нас са безобразно некачествени.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Мнениеот doktora » Чет 31 авг 2006 17:25


Бях на море и гледам че доста колеги са се включили в темата. Не съм сменял съединител - просто не мога да стигна до него, от други по наложителни ремонти.
Месец след като пуснах темата, забелязах че при подаване на маалко повече газ при потегляне по нагорнище и тресенето/подскачането на предницата изчезва. Ще карам така, докато дойде реда за ремонт на съединителя.В този ред на мисли,един въпрос: ако подаването на недостатъчно газ при тръгване особено при наклон, нормално ли е това разтрисане, или трябва да има други "симптоми" за недостатъчно натискане на педала на газта?
Иначе съм оглеждал помпите старателно, но течове от тях не съм забелязвал.Педала никога не е оставал в долно положение след отпускане му.


barbushev
Мнения: 70
Регистриран на: Пон 08 май 2006 10:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот barbushev » Чет 31 авг 2006 21:03


и аз да се оплача - и при мен тресе по същия начин като се опитвам да потеглям плавно с малко газ направо подскача цялата кола все едно за 1ви път я карам. Понякога успявам да го нацелвам без да подскача обаче много рядко.Но съм решил че докато не пробуксува съединителя няма да го сменям щото 250лв за някво си там тресене не ми се дават.


SHERO
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ГОРНА ОРЯХОВИЦА

Мнениеот SHERO » Чет 31 авг 2006 23:02


Докторе преди да направиш каквото и да е по съединителя те съветвам да провериш тампоните на двигателя.


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Пет 01 сеп 2006 13:42


Значи решението е - тръгвате всеки път, като на рали ;) с леко припилване на гумите - тресенето изчезва... ама ако ти трябва да се движиш бавно, на полу съединител, забрави просто ;)

Между другото - когато го карам като камион (с двойно амбриране) скоростите влизат уникално леко и глако! :shock


golf engineering
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 03 юни 2011 12:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот golf engineering » Пет 03 юни 2011 13:17


здр , отностно тресенето , при мен нещата в началото бяха следните:
1. имаше различен звук при натискане и отпускане на съединителя (запален двигател и на свободна) .
2. по - късно дойде и тресенето и рязкото придърпване , осбено на 1-ва естествено и учудените погледи на спътнициоте ми (що за начинаещ !?!)
3. накрая ,след около 15 к 000 странния звук премина във виене , и друсането едвам се търпеше ....

решението бе , смяна на целия комплект съединител ( с обикновен маховик ) . на ЛЮК 560 със труда!!!
колата е голф 96 афн 110 магарета , та оригиналния демферен се беше прецакал ,а съединителя не му оставаше много ..


та за сега е добре (3000 км ) , но очаквам изненади тъй като едни ми казват няма проблеми да се замени демф маховик с обикновне , а други .. само кълнат ..


Потребителски аватар
fena_vd
Мнения: 329
Регистриран на: Съб 03 фев 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот fena_vd » Нед 05 юни 2011 16:39


Колеги не бързайте с съединител, може просто да е преден тампон на мотора. Имал съм същия проблем на старата ми кола. Проверява се на угасена кола като я буташ и дърпаш напред назад на ръка ако мотора се вдига много отпред това ще да е. Ремонта е елементарен подмяна за двадесетина лева.


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот vasilb » Нед 05 юни 2011 20:04


Я да питам и аз - усеща се придърпване, колкото и плавно да отпускам съединителя, в момента на пълното отпускане на съединителя. На полусъединител тръгва плавно до момента на пълното отпускане и след това върви нормално. Това става на студен двигател, а когато загрее го няма и няма придърпване в никое положение. Стана изведнъж. Правеше го по-осезаемо зимата, а сега като се стопли понякога и на студен двигател (около 20-25*С) не го прави. :)


Потребителски аватар
toshe v ataka
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 23 ное 2010 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот toshe v ataka » Нед 05 юни 2011 20:27


и моя праве6е така смених го и е ок 236 лв на закс


Потребителски аватар
chakarov
Мнения: 212
Регистриран на: Пон 15 мар 2010 20:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот chakarov » Пон 06 юни 2011 9:46


Здравей,
И при мен се получаваше същото, особено след като съм карал колата. При потегляне от място се разтрисаше и трябваше да подавам повече газ, за да тръгне нормално. В петък смениха целия комплект съединител. Сега тресенето го няма и е наистина голямо удоволствие да се кара!


Потребителски аватар
vasilb
Мнения: 741
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот vasilb » Пон 06 юни 2011 11:00


За сега върви добре, есента-зимата ще му мисля, но май натам отива - нов, а е на 125 000км. реални ...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: alpinab, naixar и 78 госта