Passat B4 тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот doktora » Пон 17 окт 2011 16:19


Колеги, дойде ред и на съединителя. На първо четене и ако не сънувам нещо друго - ще е комплект на Закс.
Преди обаче да го взема, бих искал да проверя предния тампон на двигателя, като искам да ви попитам начина описан по горе от колегата fena_vd, дали това е единствения начин? Ето това е написал колегата:
"Колеги не бързайте с съединител, може просто да е преден тампон на мотора. Имал съм същия проблем на старата ми кола. Проверява се на угасена кола като я буташ и дърпаш напред назад на ръка ако мотора се вдига много отпред това ще да е. Ремонта е елементарен подмяна за двадесетина лева."
И още нещо - не ми стана ясно дали трябва да побутвам колата, като е включена на скорост, или да хвана двигателя отгоре, някъде около капачката за мслото и да бутам двигателя напред-назад?
И още един въпрос - свалянето на съединителя, свързано ли е с откачването на двигателя от предния тампон, в смисъл такъв дали в сервиза биха могли да видят в какво състояние е тампона?




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Пон 17 окт 2011 16:47


Колата трябва да е на скорост и буташ нея напред-назад гледайки двигателят дали се мести. Наистина се вижда лесно дали тампона е замимал. (поне от човек който знае какво да гледа)
P.S. Чак сега ли дойде време за съединителят..след 5 години??? :shock


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот vaiper 1 » Пон 17 окт 2011 20:32


Жлото прави некои пат бела с таиа саморегулиращта простотиа :banghead: :beer


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот doktora » Вто 18 окт 2011 12:52


Колега и аз се изненадах че са минали 5 години :shock . Когато пусках тази тема, проблема явно е бил в началната си фаза, т.е. сещам се, че тогава разтрисане на предницата се появяваше само при потегляне по наклон и то не винаги. В момента това подскачане на предницата се проявява при всяко потегляне ако не положа усилия,като с всеки изминал ден става все по трудно да го овладявам.

Забравих да спомена, че в момента долавям и един друг симптом - след превключване от 1-ва на 2-ра предавка, или от 3-та на 4-та, при отпускането на педала на съединителя, в един момент едвам доловимо се усеща и чува едно рязко зацепване.


Потребителски аватар
doktora
Мнения: 813
Регистриран на: Нед 27 фев 2005 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Лясковец,обл.В.Търново, PASSAT B4, COMBI,1.8Mi, ADZ , 94г, LPG BRC
Контакти:

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот doktora » Вто 01 ное 2011 16:35


Здравейте колеги!
Пасатко вече е с нов съединител Закс и всякакви подскачания на предницата при потегляне останаха в миналото :beer . В момента имам чувството че карам чужда кола - педала стана мек, а зацепването е ниско долу.
Надявам се да съм улучил марката на съединителя и си пожелавам дълго време и много километри да ме изкара!


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот pas1.8mi » Вто 01 ное 2011 17:47


Честитутка,лека и безаварийна! :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот Iezekil » Пет 03 яну 2014 9:36


За много години на всички!
Излиза тази тема в търсачката,за това и за благото на всички искам да я ползвам.
Проблема е идентичен при мен с някои уточнения.
Ефекта с подскачането на предницата е силно изявен,когато задържа на полусъединител.
Смених диска и се установи,че имам омасляване при него.Според мен е двигателно масло и се скарахме с майстора,според когото маслото е диференциаллно и няма от къде да дойде двигателно масло при съединитела?!?!Вдигайки колата на подемник се вижда капка масло,формираща се точно между двигатела и кутията.
Сменяйки съединитела проблема си остана,силно изразен при топло време и топла кола,тръгване по наклон.Избягвам гадното тресенее с по-бързо отпускане на педала.
Маслото вече се вижда и по гумената тапа над зъбците на маховика,от завихрянето явно.
Според мен е от семеринга на коляновия вал...
Та въпроса ми е следния-то ли е причината за претрисането или има възможност да е от вътрешни карета?Не съм запознат със симптоматиката им,а още съм с оригиналните.
Да добавя,че на майстора не му хареса и луфта в диференциала..може ли да се набеди и той,или си е на 100% от омасления феродов диск?


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот Pet_rov » Пет 03 яну 2014 10:02


Такова притрисане и при мен се получава понякога. Когато играх сагата с тропането и пращенето на предницата, смених и едното вътрешно каре. Проблемът си остана. И аз съм на твоето мнение по отношение на маслото - по-скоро е двигателно, а не диференциално. При вдигната кола на подемник и завъртане на ръка на произволна полуоска и в моята кутия се чува някакво чукане. и ние мислехме за диференциал, обаче кутията изобщо не вие, ама грам. И сега така си карам и нямам намерение да правя нищо, докато не избуши отнякъде. :beer


Потребителски аватар
vaiper 1
Неграмотен
Мнения: 1244
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 12:45
Автомобил: Pasat
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот vaiper 1 » Пет 03 яну 2014 16:29


Iezekil написа:За много години на всички!
Излиза тази тема в търсачката,за това и за благото на всички искам да я ползвам.
Проблема е идентичен при мен с някои уточнения.
Ефекта с подскачането на предницата е силно изявен,когато задържа на полусъединител.
Смених диска и се установи,че имам омасляване при него.Според мен е двигателно масло и се скарахме с майстора,според когото маслото е диференциаллно и няма от къде да дойде двигателно масло при съединитела?!?!Вдигайки колата на подемник се вижда капка масло,формираща се точно между двигатела и кутията.
Сменяйки съединитела проблема си остана,силно изразен при топло време и топла кола,тръгване по наклон.Избягвам гадното тресенее с по-бързо отпускане на педала.
Маслото вече се вижда и по гумената тапа над зъбците на маховика,от завихрянето явно.
Според мен е от семеринга на коляновия вал...
Та въпроса ми е следния-то ли е причината за претрисането или има възможност да е от вътрешни карета?Не съм запознат със симптоматиката им,а още съм с оригиналните.
Да добавя,че на майстора не му хареса и луфта в диференциала..може ли да се набеди и той,или си е на 100% от омасления феродов диск?

Така беше и при мен провери профилактично масло дали има в скоросната кутия и в двигатела в смисъл теч да търсиш :biggrin Претрисането ами даваи повече газ и виж дали тресе :wink Съединитела буксува ли аиде провери и кажи успех :beer


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот Iezekil » Пет 03 яну 2014 22:31


Маслото за мен е двигателно както казах.
С повече газ подскача повече на полусъединител.
Инъче съединитела не буксува/като е пуснат педала.
Значи не е каре,от теча е и се нарича "буксуване на съединител при зацепване поради омазняване?"


Потребителски аватар
ninkotv
Мнения: 264
Регистриран на: Пет 10 фев 2012 23:05
Автомобил: [Golf 2] [Tiguan 5N] [Audi A3 8L]
Двигател: [HK 1983] [CBAB 2010] [AGN 1999]

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот ninkotv » Пет 03 яну 2014 22:41


И аз имам претрисане при потегляне с малко газ на полусъединител. При мен проблемът е в пластините на притискателния диск. Беше ми се получила авария с феродовия диск, едната му пружина изхвръкна и подпря в пластините на притискателния и няма мърдане. След като свалих съединителя забелязах, че пластините на притискателя са се поизкривили малко след допира им с изхвръкналата пружина и като съм натискал педала. Обаче тогава нямах пари за комплект съединител и смених само феродовия, а и си я разглабях сам с братовчед ми, та ми излезе само 45 лв за феродов диск. Ама вече не ми прави впечатление и обикновено се усеща само при много бавно потегляне.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот samo_pechka » Пет 03 яну 2014 22:54


Е като сте видели,че има масло там що не сменихте салника зад маховика :dummy тъкмо в такъв момент е най-лесно . Пък и веднага се познава какво е маслото , по миризмата , диференциалното има остра миризма на ..чесън да речем , докато двигателното няма тази миризма.
Съмнявам се обаче да "подскача" колата от маслото, то там трудно се омазнява диска от него ,вече при много масло-да ...


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот Iezekil » Съб 04 яну 2014 9:12


Защото по думите на майстора няма как да влезе двигателно масло там въпреки,че му казах,че е именно такова.Кожуха на кутията беше мазен отвътре.Маслото на кутията си беше в норма и може би това го подведе,че нямаше тая характерна миризма...или въобще не знаеше за въпросния салник....
Количеството масло е такова както казах,че вече е омазнено около гумената тапа...
Проблема се появвява и засилва при честите спирания и тръгвания в градско каране.Сутрин например първото потегляне е идеално,при загряване на колата почва да се наблюдава ефекта.
За мен проблема е от маслото,но исках мнения понеже ми щукна,че е възможно да е вътрешно каре,не съм сменял и не знам симптоматиката им.Така,че търся мнения,понеже не виждам какво друго да е.Феродовия диск е сменен именно заради ефекта "омекнали пружини" уж,ефекта си остава същия.


krasimirradev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 20 май 2014 14:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот krasimirradev » Съб 31 май 2014 5:58


Здравейте колеги,колата е сеат леон със същите симптоми при потегляне и при преминаване от 1 на 2 предавка при отпускане на съединителя колата подскача(рязко зацепва),нагоре другите скорости са ок.Какво ще ме посъветвате смяна само на комплект феродов и притискателен диск или да сменям и маховика и да минавам на твърд.Какви са симптомите на заминаващ си маховик.Предварително ви благодаря.Лек и ползотворен ден.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Тресе се предницата,при отпускане на съединителя

Мнениеот Iezekil » Нед 01 юни 2014 20:32


На колегата не мога да помогна но да дам развитието на моя случай.Скоро свалях кутията за смяна на семеринга,майстора каза,че тресе понеже още не бил се напаснал феродовия диск.Смених и аксиален лагер,тресенето си остана.



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: defekta73, tsbstz и 68 госта