Мнения за Пасат Б5 синхро

Техническа и сервизна информация за Passat
Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот Dead man » Нед 05 апр 2009 17:50


Колеги,какво ви е мнението за модела ??
Орентирал съм се към АФН двигателя,но това 4Х4 малко ме притеснява.
За какво да гледам при покупка и надеждна ли е като цяло системата.
Всякакви мнения и препоръки са добре дошли.
Говоря за пасатите от 97 до 99 година.




Потребителски аватар
GodLike
Мнения: 2133
Регистриран на: Чет 19 яну 2006 9:27
Автомобил: VW Touran
Двигател: CRKB 7DSG Highline
Контакти:

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот GodLike » Нед 05 апр 2009 18:04


Синхрото при Пасат Б5 е 1:1 куатро при Ауди А4/А6. Всичко, което си намерил като информация за Ауди А4 куатро важи и за Пасат синхро :wink:


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот feikot » Нед 05 апр 2009 19:36


Dead man написа:Колеги,какво ви е мнението за модела ??
Орентирал съм се към АФН двигателя,но това 4Х4 малко ме притеснява.
За какво да гледам при покупка и надеждна ли е като цяло системата.
Всякакви мнения и препоръки са добре дошли.
Говоря за пасатите от 97 до 99 година.



Колега,абсолютно същия го имам у нас в гаража, само че комби и е 2000 година.Като за качество изпитано във времето не мога да кажа че го имам от няма и два месеца, но като качество на автомобила ( не че и то не зависи от предния собственик ) нямам думи.Абсолютно перфектна кола за нашия и в частност моя стандарт.Хай-лайн с всичките му шукарийки.Синхрото или 4моушъна са си чист торсен.Макар че класическото синхро е с халдекс но както и да е.Та системата работи безотказно, като 4х4 задвижването е фултайм - постоянно като предава мощност на колелото което най много има нужда от нея.Поправете ме тук,защото не съм сигурен дали към моста или към отделното колело.И за двигателя доста хора казват че АФН е по добър от всяка помпа дюза.Аз до колкото съм разбрал че този двг е по малко претенциозен към нафта и поддръжка.Като пъргавина е почти отлично, при положение че 110 магарета дърпат 1670 кг. купе и мене още 100.180 км/ч за норматив ги постига и като почнеш да поддържаш тази скорост разхода пада до 11-12, със 180 говорим.За сега имам чудесни впечатления от колата,както шосейно така и малко по извън пътя, макар че тази кола не е правена за там, но тук в БГ винаги всичко е по цветно.Ако имаш някакви други въпроси питай


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот sashot » Пон 06 апр 2009 7:57


Писали сме доста по темата за 4х4, поразрови с търсачката. Тъкмо ще си уточниш и понятията Синхро, Куатро Фор моушън, Торсен, Халдекс и ще разбереш, че имат почва у нас.
Ако колата е добра (задължителна предварителна диагностика в доверен сервиз с компетентни специалисти, вагком и т.н.) и ти харесва вземай и не се притеснявай от постоянното задвижване на 4-те колела. То е голямо предимство, а не недостатък.


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 06 апр 2009 8:29


Предимство е, ако не търсиш икономичност.
Задължително условие е, ако имаш амбиции да извадиш от тази кола 250+ к.с. :wink:


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот Чудомир » Пон 06 апр 2009 20:31


И друг път съм ти го писал, а ако не съм, да кажа пак :mrgreen: :

Ръчни скорости, дизел и 4х4 е според мен оптималната кола за БГ - може и Пасат :D, и то да е 5ица, за да е по-на далавера откъм цена.

Офф: Не успях навремето да се примиря, че подлакътника на 5ицата е объл. Затова си взех 5.5. :Mr Green Fun


sashot
Мнения: 529
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот sashot » Вто 07 апр 2009 7:07


ChimeyJimmey написа:Предимство е, ако не търсиш икономичност.


Разликата в разхода е около половин литър на 100 км, т.е. струва под левче. А управляемостта, следователно и сигурността струват доста повече, според мен.


Потребителски аватар
mopowah
Мнения: 322
Регистриран на: Пон 04 авг 2008 10:19
Автомобил: Mercedes C220d T -- VW ID3 Max
Двигател:
Местоположение: DK

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот mopowah » Вто 07 апр 2009 17:09


Чудомир написа:И друг път съм ти го писал, а ако не съм, да кажа пак :mrgreen: :

Ръчни скорости, дизел и 4х4 е според мен оптималната кола за БГ ...


..и висока, колкото се може повече! А с по-високото 1BB окачване - никакви проблеми с бордюри и легнали полицаи.

Спортно окачване - у Дойчленд :041:


Тико
Мнения: 101
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 17:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот Тико » Чет 09 апр 2009 10:58


Колега,много си е добре пасатчето - 4х4 да не те притеснява - това е 4 Моушън,вероятно е с меха-
ничен тип междинен диференциал - тип Торсен;Халдекс имат по-късните модели,ако не се лъжа;ако двигателят ти е надлъжно разположен - Торсен е диференциала;иначе колата върви като змей и на
завоите е като спряла!Карам такъв подобен 1999г 2.5 тди - през зимата е като Хамър в снега;само
не забравяй - 4х4 само на хубав път!!!Иначе ще се изръсиш я-я-яко!За разхода - на градско ще е
повече,но извън града е ОК,стига да не се правиш на Шумахер - на мен ми гори около 7/100...


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот ChimeyJimmey » Чет 09 апр 2009 11:12


Няма заводска B5-ица с напречно разположен двигател (transversal), всичките са с надлъжен (longitudinal). :wink:


Потребителски аватар
viktoris
Мнения: 500
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 0:54
Автомобил: Passat 98 AFN Galaxy AHU 97
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Мнения за Пасат Б5 синхро

Мнениеот viktoris » Нед 12 апр 2009 23:21


На моя аз лично съм му навъртял към 160 000 км и е вече на 320 000 км и синхрото си работи перфектно...а аз съм с пасат афн 110 кс 99 та...като имаш предвид че живея в егати пустинята и карам всеки ден по 15 км черен път да стигна да главния път като ходя на работа,па зимата кво е бедна ти е фантазията....снег до колена и никои не разрева...и нема спиране....а за разход ми дава 7 градско и под 6 извънградско с около 110 км средна скорост по сравнително равен път...55 км от нас до реикявик ...добра кола излезе,въпреки че е вече стара баба и има ръжди почти навсякъде ама то и тук 9 10 месеца от годината се хвърля яко сол...така че не се и замисляи даже...



Върни се в “Passat”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: railfan и 47 госта